SSC P4

....nie pasujące gdzie indziej...
y_connect
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 17:40
Lokalizacja: Poznań

SSC P4

Post autor: y_connect »

Witam! Mam pytanie dotyczące tej diody. Gdzie w Polsce (sklep internetowy) dostanę tę diodę na starze + optyka?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
y_connect
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 17:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: y_connect »

Dziękuję Dominik Właśnie dziś kupiłem latarkę TIGER 3 Watt. W przeciwieństwie do Clatronica siedzi tam dioda "no name" na starze, a całość osadzona w aluminiowym pierścieniu, który ciepło przenosi na całą obudowę. Mam nadzieję, że coś uda mi się konkretnego wyciągnąć z tej latareczki.

Pozdrawiam
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Ja mam w Sensu zamówione dwie diody P4. Zamówienie przyjęte i potwierdzone z datą: 2009-10-23 19:47:57.
2 tygodnie temu dzwoniłem do nich i miało być wysłane następnego dnia.
Do dziś brak przesyłki. Dobrze chociaż że wybrałem płatność przy odbiorze.....
y_connect
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 17:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: y_connect »

Zrobiłem zdjęcie diody, która znajduje się w latarce. Teraz mam pytanie odnośnie jej wymiany. Jaką inną diodę mógłbym wstawić zamiast tej obecnej? Nie ukrywam, że modyfikację latarki chciałbym osiągnąć jak najniższym kosztem, czyli ograniczyłem się do wymiany samej diody i ewentualnie optyki. Pozostała część latarki pozostaje bez zmian. Latarka zasilana jest z koszyka 4xAAA, posiada dwa tryby: 100% oraz stroboskop. Samo odprowadzenie ciepła w latarce jest dobrze przemyślane, więc odpada problem z modyfikowaniem latarki. Dodam, że latarka ma być używana tylko i wyłącznie do celów rowerowych :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

No chyba nie do końca dobrze przemyślane. Pod starem diody widzę wielką dziurę. Czyli albo wymienić pigułę albo przynajmiej ją zaślepić.
y_connect
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 17:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: y_connect »

Tej dziury już nie ma :mrgreen: Wyciąłem na wykrawarce rewolwerowej CNC odpowiedni okrąg, doszlifowałem i wstawiłem w ten "pierścień" (nie wiem, jak to fachowo nazwać). W pierścieniu są zrobione dwa małe otwory (2mm) na doprowadzenie zasilania. Chodzi mi teraz o wybór odpowiedniej diody na starze 19mm, która będzie nadawała się do oświetlania drogi (obecna teoretycznie nie jest zła pomimo jej bardzo zimnej barwy światła) Myślę o czymś takim: XR-E Q5 Nie wiem, czy się nada. Jeżeli tak, to gdzie mogę dostać optykę do niej. Pozdrawiam

EDIT
Przed chwilą sprawdziłem pobór prądu diody w trybie 100%. Wynosi on przy obecnej diodzie i driver'rze 300mA. Może ta wiadomość będzie miała jakieś znaczenie przy wyborze diody :mrgreen:
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

300 mA to bardzo mało. Cokolwiek nie wstawisz świecić będzie kiepsko. Najlepsza dioda XP-G da przy tym prądzie jakieś 100 lumenów a wiec dużo za mało na poważną jazdę na rowerze ( czarny kruk konstruuje lampę dającą 1200 lumenów). Moja opinia jest taka: szkoda kasy na jakiekolwiek zmiany tej latarki. To tak jakbyś wstawiał silnik porche do malucha. Jesli już musisz to wsatw tak wspomnianą XPG. Na allegro za jakieś 30 zł na starze. Po dokupieniu jakiegoś ludzkiego body z normalnym zasilaniem i driverem zasze możesz ją przełożyć.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Pokaż może ten reflektor, bo jeśli chodzi o diody SSC P4 i Luxeon, to w zasadzie powinny pasować bez większych przeróbek zamiast tego "LEDa".
CREE XR-E też się nada, lecz reflektor trzeba troche rozwiercić i podszlifować.
W zasadzie to podszlifowanie może nie być konieczne, bo na rower raczej szperacza się nie używa, jako oświetlenia podstawowego, a rozogniskowanie reflektora wpłynie na poszerzenie oświetlonego obszaru.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
y_connect
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 17:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: y_connect »

Co do reflektora, to przekrój otworu wynosi na chwilę obecną 8mm. Z tego co widzę, to mogę go jeszcze poszerzyć o 2mm. Powyżej tego rozmiaru musiałbym już skracać długość reflektora, co miałoby pewnie jakieś znaczenie przy ogniskowaniu. Obudowa reflektora jest gwintowana praktycznie do samego końca, więc nie byłoby problemu z umieszczeniem jakieś soczewki i dokręceniu całości pierścieniem z diodą. Cała reszta latarki (tj koszyk z bateriami + driver) wygląda tak samo, jak w modelu latarki Mactronic MLF-1W Poniżej zdjęcia reflektora.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Ja bym wsadził tu jak najbardziej XR-E Q5 na starze 19,5mm ,reflektor powinnien się od biedy nadać u mnie w podobnym mam też XR-E tyle że plastikowy ref przy większym prądzie może się rozpłynąć ;)

Pokaż może zdjęcie co to za driver , zasilanie 6v więc pewnie step-up jakiś chiński ale może dałoby się do stuningować lekko . Jak możesz daj zdjęcie.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

chyba step-down.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

chyba step-down.
właśnie taki miałem na myśli , cieżki dzień był dzisiaj ;)
elektroda.pl
y_connect
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 17:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: y_connect »

Zdjęcie drivera. Chyba nici z moda :|

Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

y_connect pisze:Zdjęcie drivera. Chyba nici z moda :|
nie koniecznie , kiepsko widać ale wydaje mi się że jest tam rezystor na brzegu - możliwe że to on ogranicza prąd tej chińskiej zalanej przetoworniczki

mogłbyś spróbować go wylutować (przy okazji sprawdzić wartość) i zobaczyć jaki prąd pójdzie w leda bez niego

tak swoją drogą to te 300mA obecnie to i tak jakieś 2x za dużo dla tego napylonego leda
elektroda.pl
ODPOWIEDZ