ROMISEN RC-U4 3-Mode Cree LED Flashlight (3*AAA/2*CR123A/186

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

ROMISEN RC-U4 3-Mode Cree LED Flashlight (3*AAA/2*CR123A/186

Post autor: pawelsz »

Skusiłem się dla znajomego nabyć takie światełko- jakoś polubiłem Romiseny- wykonane bardzo porządnie i cena jest przystępna.
Teraz nabyłem taką:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11119
Na wykonaniu lampki nie zawiodłem się- dobrze nacięte gwinty, wszędzie uszczelki, bardzo łatwo się ją rozbiera no słowem fajna zabawka do poprawek.
Jest dość szeroka, dzięki czemu dobrze trzyma się ją w ręce, ale i dość ciężka- mi to nie przeszkadza, do plecaka w góry pewnie bym zabrał inną, ale niekoniecznie.
Ma coś rzadko spotykanego- można ją zasilać albo z 1go 18650 (żeby nie latał w środku jest extra tulejka plastikowa), albo z 2 CRek ale można też wsadzić do koszyczka (w zestawie) 3xAAA i też zadziała- słowem zasilanie bardzo uniwersalne i między innymi to mnie skusiło :)
Posiada jedynie 3 tryby high/low/strobo (wolne zresztą dość)- ale wystarcza to do normalnego, podręcznego używania. Wyłącznik revers clicky.
Bardzo fajny jest ref - jest OP ale szeroki na 30mm i głęboki na 20mm- dostajemy szeroki strumień światła z bardzo jasnym spotem - czyli fajne światełko użytkowe o niezłym zasięgu.

Wygląd:
Porównanie do innych światełek
od lewej Romisen RC-G2, Romisen RC-U4, Ultrafire Alfa, CRka by Mar3
Obrazek
wygląd reflektorków
Obrazek
Ref Romisenka RC-U4
Obrazek
Osadzenie diody w głowicy (spory , solidny kawał metalu- chłodzenie diody solidne) dioda na oko Q4
Obrazek
I teraz sesja rozbierana
Obrazek

Widać magazynek na 3AAA oraz tulejkę używaną jeśli zasilamy światełko z 18650 lub 2xCR, dodatkowo w tubę latarki jest wklejony taki kawałek tulejki- dzięki temu ogniwo nie lata w środku.
Ref jest wykonany z aluminium- solidny i pewny wkręcany w głowicę, jednocześnie dociska szybkę z uszczelkę, zresztą uszczelki są wszędzie i czuć, że uszczelniają.
Z prawej strony leży rozkręcony wyłącznik, zastosowano ten sam moduł wyłącznika, co w alfie- spory, ale bardzo solidny i pewny.
Wszystko łatwo się rozbiera , no może z wykręceniem modułu LED z głowicy- ale jeszcze pokombinuję z tym- jest dość głęboko schowany i suwmiarka używana jako klucz jest za krótka :(

Pomiary luxów z 1m
zasilanie wynik lux/1m
3xAA 1820/3300
18650 z DX 1900/3600
18650 odzysk 2000/3800
2xCRki 2000/3800

pomiar w luxach z 1m, latara zasilana z 3xaaa Eneloop 800mAh
Obrazek

Ciekawy driver- trza się chyba dobrać do niego- w sumie niezależnie od zasilania podobne wyniki :D Zetex ?

Fotki promienia i małe porównanie
Romisen RC-U4 z ok 1m
Obrazek
Kształt wiązki jest bardzo równy, nawet pomimo nie idealnego ustawienia diody w refie
Romisen RC-U4 z ok 15m
Obrazek
Ultrafire Alfa z diodą R2 z ok 15m
Obrazek
Z lewej Ultrafire Alfa, z Prawej Romisen RC-U4 ok 15m
Obrazek
Alfa ma ok.6000 lux/1m, Romisen ok 3600 lux/1m
Ostatnio zmieniony środa 05 mar 2008, 15:54 przez pawelsz, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

O, i bardzo fajnie-tez sie nad nia zastanawialem-wlasnie ta uniwersalnosc jest kuszaca.Wielce mnie zastanawia jaki driverek tam wsadzli, widac cos?Boz 8V to juz step-down by sie przydal...chyba...
Czekam na fotki i pomiary ;-)
DeeM

Post autor: DeeM »

Wygląda jak siostra Ultrafire C2 ze spuchniętą d...pką :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 06 mar 2008, 09:03 przez DeeM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzieki Pawle za pomiary, zaczyna buyc to kuszaca propozycja...to uniwersalne zasilanie-to jest to :mrgreen:
Ogromnie jestem ciekaw na czym driverek machneli...
A-wlasnie-jak pobory prądu??
Sawim
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 15:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Sawim »

Fajne swiatelko, kupilem takie koledze, ktory poszukiwal latarkowego edc i jest bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Właśnie prądy mnie interesują :) Jaka dioda tam siedzi pewnie P4? Do auta jak znalazł.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

prądy pomierze jakoś potem, dioda na oko Q4
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Robi się coraz milej, więc czekam z niecierpliwością na pomiary i w poniedziałek chyba zrobię kolejne zamówienie na DXie. Szkoda tylko że ref nie SMO ale sie pewnie coś dopasuje. :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Pobory prądu z lion 18650
High 0.82
Low 0.40
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Inna , taka sama latara osiąga ok 4200 lux/1m - spora różnica do tej pierwszej
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...ale przy jakim zasilaniu?Bo miedzy 3800 a 4200 lux roznica raczej niewielka
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

lion 18650 z odzysku, max osiąga 4500, ale raczej bym liczył 4200-4300
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Mam pytanko. Jakiej średnicy jest pcb z diodą (wg zdjęcia wydaje mi się, że chyba 16mm) i jaką średnicę ma płytka sterownika. Przymierzam się do zakupu tej latarki, i myślę nad wstawieniem 16 trybowego driverka amc (sku:7612) - czy wejdzie bez kombinowania (17mm)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

nie rozbierałem modułu, zresztą nie udało mi się go wykręcić a walczyć na maxa nie było kiedy (latara już poszła do znajomego-dla niego była), w sumie bez wykręcania da się zmienić driver - na oko spokojnie wejdzie ten na AMC
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Kupiłem tą latarkę i muszę powiedzieć, że naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Będę używał jej głównie do roweru, bo ciężko jest znaleźć latarkę do 100 zł która będzie miała choćby 2 tryby świecenia, tyle możliwości zasilania i tak mocny strumień światła. Nie ma jednak róży bez kolców, niestety snop światła jest bardzo skupiony. Czy ma ktoś pomysł, jak prostym sposobem powiększyć kąt padania światła na drogę?. Niestety nie mam w tej dziedzinie żadnych doświadczeń i liczę na Waszą pomoc.
ODPOWIEDZ