Ładowarki Ultrafire WF-139 kontra TrustFire All-in-One Charg

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Myślisz że będzie im sie chciało sprawdzać? Wątpię :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

lennin pisze:Myślisz że będzie im sie chciało sprawdzać? Wątpię :)
Nie wiem czy będzie się im chciało sprawdzać, ale jestem z natury upierdliwcem i będę w razie czego reklamował. Wyraźnie to im pisałem i mam nadzieję, że wezmą to pod uwagę. Osobiście mogę skompletować i ze sześć kolejnych jeśli wreszcie trafi się dobra, a co mi tam...
Pozdr.
Pikom
lizard
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lizard »

Ze względu, że to mój pierwszy post to witam szanowne grono!

Na przełomie listopada i grudnia zakupiłem ładowarkę UltraFire Wf-139. Ze względu na wasze uwagi jak i posty na DX liczyłem się z możliwością otrzymania podróbki... i właśnie podróbkę dostałem.

Różni się trochę od waszych, więc wrzucę fotki. Na płytce mam napisane TR0005 94V0
Obrazek

Dodatkową różnicą jest zauważalna modyfikacja...
Obrazek

Obudowa, logo i naklejka tak jak we wszystkich podróbkach tylko jakoś wykończenie odrobinę lepsze. Co do działania to nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo jeszcze nie mam latarki, w której mógłbym rozładować ogniwa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Witaj Lizard ;-)
Trochę rzeźbiona ta twoja ładowarka, mam nadzieję, że nie będziesz miał z nia kłopotów...
Awatar użytkownika
hooch
Posty: 52
Rejestracja: piątek 19 wrz 2008, 11:27
Lokalizacja: z Bydzi

Post autor: hooch »

Ja też 'zgrzeszyłem' zakupem TR0005 vel UL.WF-139 , a dla kolegi TR-001.
brrrr faktycznie w środku ktoś uczył się lutować ołowiem...
zaintrygowało mnie , że LED1 (ten dolny prawy) z czasem 'przygasa'. I nie ma napięcia na stykach RCR123A. :evil:
po zdjęciu obudowy okazało się , że 'małe rączki' zapomniały dolutować kabelków do blaszek ładujących RCR123A
Kolego 'lizard' - w Twojej również brakuje tych połączeń!
Obrazek

dorzucę jeszcze fotki dla porównania aktualnych wyrobów z DX...
od lewej TrustFire TR-001 i TrustFire TR0005 vel UltraFire WF-139
Obrazek Obrazek

mam tylko 18650 Protected , więc pomiary napięć są 'b.dobre' ;-) tak jak PCB przykazało 4,2V

Pikom, trzymamy kciuki za powodzenie Twojej reklamacji!!!
lizard
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lizard »

hooch pisze:zaintrygowało mnie , że LED1 (ten dolny prawy) z czasem 'przygasa'. I nie ma napięcia na stykach RCR123A. :evil:
po zdjęciu obudowy okazało się , że 'małe rączki' zapomniały dolutować kabelków do blaszek ładujących RCR123A
Kolego 'lizard' - w Twojej również brakuje tych połączeń!
Dziękuje za informację... jak będę kiedyś używał tego typu baterii to przylutuje :]

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Wlasnie wczoraj otrzymalem ostatnia paczke z DX z ladowarka WF-139 i bylem nastawiony na zgloszenie reklamacji ze dostalem podróbke a tutaj szok.. Rozpakowalem, obmacalem, byla dobrze wykonana farba itd i niecierpliwiac sie podlaczylem do pradu, wrzuciłem 2 akkusy i mruga !! Jestem pozytywnie zaskoczony :)
Może miałem takie szczescie lub DX juz zmądrzało i nie wysyla podróbek bo zaczynalo im sie to juz nie opłacać.

Pierwsza stycznosc z tym sklepem i po otrzymaniu 8 przesylek jestem w 100% zadowolony i juz zamowilem kilka innych rzeczy :)
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Pozwolę się podpiąć z pytaniem czy ori WF-139 może mrugać na czerwono co 5-6 sekund (zamiast na zielono tak jak tutaj opisujecie ) takie info dostałem z jet-polu czy to jakiś kolejny TrustFire ??

Pozdrawiam
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Hm nie wiem jak jest teraz ale moim zdaniem nic sie w tej kwestii nie zmienilo i podczas ładowania powinna mrugac u mnie to tak co sekunde mruga napewno bardzo szybko na czerwono i zielono a po naladowaniu swieci sie na zielono jesli dobrze pamietam.

Ja swoją dla pewności rozkrecilem by sie upewnic na 100% i wnetrznosci byly identyczne z tymi na stronie z dx. Czyli udalo mi sie i dostałem oryginalna.
Awatar użytkownika
arturo111
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2008, 19:49
Lokalizacja: Mogilno / Kuj.-Pom.

Post autor: arturo111 »

Ja swoją kupiłem w Jet-Pol i póki co - mryga :wink: .

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i co będzie dalej.... Nie rozkręcałem , co by się nie denerwować - jakby co ... :mrgreen:

Pozdro :mrgreen:
Artur
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

arturo111 a można wiedzieć jak mryga na zielono czy czerwono , bo ja kupiłem tam gdzie Ty i pocztuje :wink: właśnie do mnie i ponoć będzie mrygać na czerwono.

Pozdro
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
arturo111
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2008, 19:49
Lokalizacja: Mogilno / Kuj.-Pom.

Post autor: arturo111 »

szakalaka pisze:arturo111 a można wiedzieć jak mryga na zielono czy czerwono , bo ja kupiłem tam gdzie Ty i pocztuje :wink: właśnie do mnie i ponoć będzie mrygać na czerwono.

Pozdro
Gdy nie ma w niej aku - diody są zielone; podczas ładowania diody świecą na czerwono mrugając gdzieś co 1s. na moment na zielono ; po naładowaniu aku diody świecą na zielono .
To tyle :wink: .

Pozdro
Artur
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zamowilem z allegro, widac ze sciagnieta z DX badz innego sklepu bo dolaczony nieeuropejski kabel zasilajacy. O dziwo ladowarka oryginalna UltraFire, po naladowaniu akumulatorki maja 4,17V i ani grama wiecej.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Ja juz jakis czas temu zakupilem na dx niedlugo po tych roznych niemilych sytuacjach gdzie zamiast orginalej wf-139 byl trustfire lub cos gorszego.. Wydaje mi sie ze bylo juz za duzo zgloszen reklamacji ze poszli po rozum do glowy i nie sprzedaja juz podróbek :-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Czyli bezpiecznie. Druga sprawa jak stare ogniwa ładujesz i jaką mają nominalną pojemność. :mrgreen: Dziwne? Starsze ogniwa po ładowaniu i odpoczynku i nawet 4.12V :roll:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ