5xXP-G prototyp nowej lampki rowerowej

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

5xXP-G prototyp nowej lampki rowerowej

Post autor: midi »

Witam, tak jak zapowiadałem, powstaje nowy projekt , uzupełnienie luki na dużą ilość światła, moja propozycja oparta jest na kolimatorze Ledlinka 35mm 5xXP-G. Elektronikę sterującą zaprojektował Edim, jest to rozwinięcie elektroniki z projektu Falcon, nie będę się o niej na razie rozpisywał, jak wszystko będzie gotowe podam wszystkie niezbędne parametry. Proponuję obejrzeć fotki, lampka głowicą nawiązuje do swojego słabszego brata jednak na zdjęciach nie ma jeszcze zakrętki która może nieco zmienić wygląd całości ;) . Konkretnie ta lampka będzie własnością jednego z naszych forumowych kolegów, tak jak wspomniałem będzie to mała seria około 20-30szt , pierwsze sztuki gotowe będą w przeciągu 3-5 tygodni.
Na koniec kilka fotek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

Witam
Jak sądzę optyka to LedLink 5x XP 35,8mm o koncie 25° :)
Pozdrawiam,
Leszek W.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Dokładnie tak :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Na koncie nie ma aż tyle... ale kąt może być taki właśnie :P
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

Jak to świeci, bo mam kilka takich optyk w szufladzie i jakoś nie mogę się zmusić żeby zmajstrować lampkę, ale na XP-E R3 OUTDOOR
Pozdrawiam,
Leszek W.
Awatar użytkownika
lukdh
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 16 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: lukdh »

Powiem krótko: MISTRZ :ok:
Nie mogę się doczekać efektów końcowych...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Może jutro zrobię fotkę to pokarzę Wam jak to świeci :wink: .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
lukdh
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 16 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: lukdh »

Może jutro zrobię fotkę to pokarzę Wam jak to świeci .
TAAAAAAAAK! :lol:
wojtek_krakow
Posty: 106
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 00:24
Lokalizacja: Kraków / Bielsko

Post autor: wojtek_krakow »

Zapowiada się świetnie.
Czekam na zdjęcia z terenu :)
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Czym to jest zasilane i ile na takim zasilaniu pociągnie?
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
kolo123
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: wlkp

Post autor: kolo123 »

a jaka będzie cena takiej lampki ????????????
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Musi być czarna.
Czarny kolor odchudza :)

Na moje potrzeby, przy tylu xpg lepsze by były dwie głowice po trzy diody z różnym skupieniem i oddzielnie regulowanym położeniem. I w tym kierunku będę szedł kiedyś.
Obrazek
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Już w całości .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wiem czy będę miał siłę dziś zrobić fotki jak świeci, jak nie dziś to jutro.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Rewelacja Midi, jak zwykle :)
Też jestem ciekaw przewidywanego zasilania...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Zasilanie będzie dość elastyczne , lampka ruszy od 6V nie mal do 20V, zalecamy zasilanie 7,4V jak i 11,1V pakiety dwu jak i trzy ogniwowe, najlepiej jest stosować pakiety Li-poli, oczywiście Li-jon też jak najbardziej. Elektronika będzie w stanie sama rozpoznać jaki pakiet została podłączony , jest to potrzebne w celu prawidłowych wskazań stanu aku. Elektronika jest naprawdę ciekawa i posiada sporo opcji które będą wykorzystywane w kolejnych konstrukcjach.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ