Lakier chrom do polakierowania odbłyśnika

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Lakier chrom do polakierowania odbłyśnika

Post autor: KoloManolo »

Witam !

Latarka Tank007 tk-737 , rozkręcilem i szmatką do monitorów lekko przeczyściłem odbłyśnik i ku zdziwieniu szmatka zostawiła ślady :( tak jakby ryski , zaniepokojony wziąłem inna szmatkę z płynem do monitorów z alko i przeczyścilem w nadziei ze znikną tamte ślady co tylko pogorszyło bo odbłysnik zmatowiał. Teraz pozostaje mi nic innego jak tylko polakierowanie jakaś farbą.

W sprayu nie może być bo odbłyśnik w tym modelu raczej jest nie do zdemontowania więc muszę pędzelkiem malym nanieść taką farbkę. Pytanie jaką ? Tak by powstał efekt chromu, lustra.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Niestety ale obawiam się że już nie uratujesz odbłyśnika , powłoki refklektorów w latarka są bardzo delikatne a chemia i dotykanie paluchami działa na nie źle .

Jedyne co można poradzić to rozebranie jej , wyjęcie reflektora i oddanie do zakładu gdzie regenerują odbłyśniki żeby nałożyli nową powłokę , w warunkach domowych jest to nierealne :|
elektroda.pl
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

Coś będę próbował, tego odbłyśnika raczej nie da rady wyciągnąć bo jest to latarka z zoomem i probowalem ale nie idzie :) Będe próbował pomalować jakas farbą lub nakleje naklejke chrom czy coś takiego. W poniedziałek odwiedze sklep modelarski.

Jeszcze mnie denerwuje soczewka bo jest plastikowa :( Zamierzam kupić szklaną tylko gdzie ? Są jakieś sklepy żebym coś dobrał do latarki ?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Skoro to latarka zoom to tam nie ma reflektora , tylko pewnie jakaś naklejka naookoło leda żeby odbić światło .

Najlepiej daj foto bo nie znam tej latarki .
elektroda.pl
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

krzycho123 pisze:Skoro to latarka zoom to tam nie ma reflektora , tylko pewnie jakaś naklejka naookoło leda żeby odbić światło .

Najlepiej daj foto bo nie znam tej latarki .
Dokładnie tak. Ale na naklejke to nie wygląda , raczej na metalowy troche wypukły pomalowany doleczek ;)

Jutro zrobie fotki bo dziś nie mam cyfrówki.
Ostatnio zmieniony piątek 10 gru 2010, 20:37 przez KoloManolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
W sumie to ten "reflektor" ma tam marginalne znaczenie, możesz spróbować zdobyć naklejkę z cienkiej blaszki aluminiowej odpowiednio wyprofilować i nakleić.
Zasada jest taka, że jeśli patrzysz w reflektor i nie widzisz czipa diody, to on zawraca tylko światło odbite od szybki/soczewki, czyli niewiele.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Obrazek

OK ,już wiem o jaką latarkę chodzi . Nie ma zmartwienia , zostaw tak jak jest nawet jak ją zmatowiłeś nie wpłynie to na ilość światła :)
elektroda.pl
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

Tzn. widze różnice w świeceniu. Jak jest w trybie moon czyli najbardziej "rozkręcony" zoom tak że beam jest najszerszy to widze na białym tle, że okrąg środkowy jest trochę ciemniejszy. W środku beama jest jasno w środku trochę ciemniej i na obrzeżach jasno jak w środku. Jest to prawie niewidoczne ale mnie już denerwuje bo jestem pedantem ;). Natomiast jak skręce zooma to nie ma żadnej róznicy w tym co było a tym co jest.

Soczewka tez mnie denerwuje , że dali plastikową. za te pieniądze to już mogliby dać szkło. A co do latarki to jestem z niej bardzo zadowolony :)

Krzycho właśnie teraz porównałem moja z tym foto ktore wkleiłeś i jest róznica. W środku tej ze zdjęcia "reflektor" jest jak lustro a u mnie matowy :( Musze przywrócić do stanu sprzed niepotrzebnej zabawy ze szmatką :(
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Poszukaj w najbliższym sklepie budowlanym folii samoprzylepnej "lustro" , wytni z niej odpowiedno okrąg i naklej na ten zmatowiony i po problemie :mrgreen:
elektroda.pl
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

krzycho123 pisze:Poszukaj w najbliższym sklepie budowlanym folii samoprzylepnej "lustro" , wytni z niej odpowiedno okrąg i naklej na ten zmatowiony i po problemie :mrgreen:
Mówisz o takiej taśmie ? http://allegro.pl/odblysnik-folia-samop ... 52319.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lis 2010, 18:54 przez KoloManolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Jak najbardziej się taka właśnie nada . Czasem można też w sklepach budowlanych coś takiego dorwać .
elektroda.pl
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

Byłem właśnie przed chwilą w budowlanym i mieli ale aluminiowa - odbijała światło ale matowe nie jak lustro. Ta taśma z allegro jest dobra , wezmę ją :)

Jeszcze przydałby się jakiś sklep z soczewkami w Łodzi. Chciałbym jakaś prawdziwą soczewkę szklana anie plastik. Później jeszcze kupię akumulatorek , ładowarkę i będę w pełni zadowolony z mojej latarki :smile:
Ostatnio zmieniony wtorek 14 gru 2010, 18:20 przez KoloManolo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Posiadam ta tasme, z chromem ma tyle wspolnego
co latarki POLICE 50W z piecdziesiacioma watami :)
Naprawde znakomity rezultat uzyskasz przy napylaniu prozniowym
W lodzi zostal juz tylko jeden z trzech zakladow ktore sie tym zajmuja.
603950325
Gliniana bodajze 71 (ale moge sie mylic)
Efekt.... poprostu jak z fabryki. :)
Mam nadzieje ze pomoglem
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
KoloManolo
Posty: 33
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoloManolo »

Bulba dzięki chociaż już po zawodach

Faktycznie ta taśma to wielka chała. Mimo wszystko próbowałem ją nakleić i dopasować i uszkodziłem diode tak, że odpadła soczewka z diody. Jakbym nakleił tą soczewkę to by nie załatwiło sprawy bo był tam jak gdyby silikon , pewnie działa też jako ochładzacz diody. I podkusiło mnie żeby cały ten "silikon" usunąć bo powstały artefakty a że byłem już wkurzony to robiłem to mało delikatnie cyrklem tak, że uszkodziłem te włókna miedziane i w ten sposób uszkodziłem na stałe diode :(

Nie mam już ochoty na zabawe tą latarką więc za pare dni wystawie ją na Allegro. Ktoś z Was może sobie wrzuci tam jakąś diodę i będzie miał latarke z zoomem, 5 trybami i pamięcią. Albo podpowiedzcie mi czy można kupić samą diodę ? Jakiś sklep z diodami to może sam wstawie ;)

Nową latarke i tak kupuję.
Ostatnio zmieniony wtorek 14 gru 2010, 18:21 przez KoloManolo, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

KoloManolo, PW
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ