L2P - po prostu zgrabne światełko...

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

L2P - po prostu zgrabne światełko...

Post autor: Komarek34 »

Witam serdecznie.
To moja pierwsza recenzja więc przepraszam za brak wprawy i mało porywający tekst :)

Jakiś czas temu z SOLARFORCE dotarło do mnie body L2P.
Znalazłem w końcu trochę czasu,żeby zmontować dropa więc mam wreszcie latarkę a nie tylko "ciało"...

Przesyłka jak na warunki HK dotarła błyskawicznie.Czyli da sie szybko i sprawnie.
Niestety sklep nie uznaje kopert z bąbelkami-dobrze więc,że choć samo body było w blistrze i dotarło w całości.No ale mogło być lepiej zabezpieczone.

A tak to wszystko wygląda
Obrazek
Obrazek

Pierwsze wrażenie-ładny kolorek(choć fotki nie w pełni to oddają-ech,nie ma to jak światło dzienne). Niewielkie,kosmetyczne zmiany w stosunku do L2.
Inna anodyzacja,inna korona. Tyle rzuca się w oczy.
Czy to faktycznie HIII jak napisali?-test śrubokrętowy zdała lepiej niż MTE M3-2 choć widziałem już lepsze powłoki.

Gwinty są dobrze spasowane,bez zadziorów,fabrycznie nasmarowane jakimś mazidłem.Oringi na połączeniu cliky i głowicy z body.Czyli jak w L2 :)
Na fotkach ślady po mazidle
Obrazek
Obrazek


Oryginalny przycisk chodzi płynnie i jest to tzw. "tactical clicky"".
Dokupiłem sobie dodatkowo dupkę z "forward clicky" i powiem szczerze-mnie on bardziej pasuje :)Nie mamy jednak co liczyć na ładny napis ze sklepowej fotki- a w standardowym jest.Po założeniu pozostaje też szparka ok 1mm-ma to jednak tylko kosmetyczne znaczenie.

Po lewej" forward clicky"-po prawej standardowy
Obrazek

Tyle,jeśli chodzi o body.Moim zdaniem fajnie zrobiona baza do zgrabnej latarki. Bez wodotrysków ale solidnie. I tyle :)

Przejdźmy zatem do sedna latareczki.

Obrazek

Obrazek

Drop zbudowany na wydmuszce z OP, ponoć dedykowanej pod XP-E. Jednak dzięki "małej dziurce" wystarczy odizolować ref o diody kawałkiem papieru i nie ma problemów z centrowaniem.Dlaczego OP?-ja tak wolę. :mrgreen:
Testowałem z SMO i rozkład światła z OP i z XP-G na pokładzie bardziej mi odpowiada :)

Driverek to sku.7612 z dołożonym AMC. Czyli 1,4A-i o to mi chodziło.
Plusem sterownika jest możliwość korzystania z 3 grup-a więc i takiej bez mrugaczy. Mamy jej jednak w zanadrzu, gdyby okazały się potrzebne :wink:
Nawiasem mówiąc-sam go wzbogaciłem o 4go AMC więc radość z tego,że wszystko działa jak należy , jest przeogromna :mrgreen:

Dioda to XP-G R5 1C z niskim Vfod Edima na podłożu 14mm. Spokojnie weszło by 16mm i łatwiej byłoby ustawić diodę w otworze refa,ale trzeba się cieszyć z tego, co się ma :)

I teraz o tym "luziku" pomiędzy dropem o body. Jest tam trochę powietrza-i to jest fakt niezaprzeczalny. Trzeba go było zatem usunąć.
Ja do tego celu użyłem miedzianki z DX
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6211
Pasuje też ponoć blacha miedziana 0,3 mm-było o tym zresztą na forum.
Ale że takiej grubości nie miałem w zanadrzu-znowu lubimy co mamy i jest miedzianka:)
Jej koniec został zlutowany z ostatnim zwojem by nie uciekał,.
Całość przesmarowana pastą termoprzewodzącą (na zdjęciu jeszcze bez pasty) i do body siup-weszła z oporem czyli jest dobrze. Próba = drop ładnie oddaje ciepło na body. Znaczna poprawa w stosunku do standardu.
Obrazek


Dodatkowo szybka została wymieniona na organiczną 1mm od zegarmistrza. Pasuje idealnie a koszt 5PLN mnie nie zrujnował.
Czy to cos dało?-na pewno poprawiło moje samopoczucie :mrgreen:
I tyle szaleństw...

Reasumując
Za przyzwoite pieniądze powstała z tego zgrabna latarka na XP-G- i taki był mój cel. Czy może być lepiej?-na pewno można by kilka rzeczy poprawić. Ja jestem jednak zadowolony.
Jest zgrabna,świeci przyzwoicie,łatwo zmontować i wsadzić inny moduł. I tylko o to mi chodziło....
Mogę z czystym sumieniem polecić poszukującym zgrabnej latarki w przyzwoitej cenie.Bardzo fajna alternatywa dla UF501/502 i tym podobnych ;)

Obrazek


Fotka "sufitowa"-niektórzy bardzo je lubią :mrgreen:
Latarka w odległości ok.1m od sufitu.Obiektyw jakieś 1,3m
Fotki robione z prawej strony od latarki- stąd lekkie przesunięcie .

Obrazek


Jak to świeci w terenie-dobrze jak dla mnie:)
Fotki terenowe po świętach-jak statyw odnajdę :)

Przepraszam za słabą jakość zdjęć,ale nie mam obiektywu makro, a zdjęcia dropa robiłem wczoraj komórką(po złożeniu całości nie chce mi się znowu babrać pastą i rozkładać wszystkiego... ;) )
Ostatnio zmieniony wtorek 21 gru 2010, 09:10 przez Komarek34, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Hej, fajny opis. Gratki udanego moda :) Zdałoby się parę fotek (nieco dokładniejszych) gwintów i parę zdjęć w terenie, ale juz widać, że jest się czym pobawić :)
Pozdr.
Pikom
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Gwinty jutro wejdą do tematu .Ciężko robić makro stałką 50mm ;)
A terenowe fotki dopiero po "wielkim sprzątaniu"-może w poniedziałek,jak dam radę.....
Pozdrawiam
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Komarek34 pisze:Gwinty jutro wejdą do tematu .Ciężko robić makro stałką 50mm ;)
moje 3gr :mrgreen:
Makra stałką 50mm plus pierścienie są świetne :)

Co do zdjęć, przymknij przysłonę min do 8 (mała GO na takich fotach nie wygląda korzystnie) i ustaw ręcznie balans bieli albo spróbuj profil żarówkowy etc. Przydałby się statyw lub jakiś stołek do zdjęć. Fotki można trochę poprawić, przykład niżej:
Obrazek
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Fotki zmienione-miały być przy świetle dziennym,ale nie wytrzymałem z czekaniem :)
Pozdrawiam
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

Dupkę dokupiłeś, a ja taką dostałem w standarcie.
Nic nie napisałeś o trochę ostrych kantach w wyfrezowanych zagłębieniach na napisy, mnie wkurzają.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Jest w sklepie body z dupką REVERS w standardzie , ale za inną kaskę.
Ja za niewiele więcej mam 2szt. różnych cliky- to wydaje mi się bardziej opłacalne. :)

Co do moletowania-mnie odpowiada. Ale każdy oczywiście ma inne odczucia ;)
Pozdrawiam
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

witam.

A ten włącznik na zdjęciu z prawej, czyli który dostałeś oryginalnie z latarką, jest forward czy reverse ?
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Witam
Typ oryginalnego przycisku to REVERSE.
Mówiąc obrazowo
ORYGINALNY-delikatne wciśnięcie =zmiana trybu
-pełne wciśnięcie =wł/wył
Tryby zmieniasz na włączonym.
Pozdrawiam
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Parę moich zdjęć, mam tę samą konfigurację body i włącznika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wybaczcie znak wodny, ale nie wspieram leniwców z serwisów aukcyjnych :mrgreen:
Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

TMK, fajne fotki :mrgreen:
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Dzięki. Kiedyś zacząłem kompletować sprzęt do fotek na stocki, pomysł padł, ale namiot bezcieniowy i trochę liźniętej wiedzy zostało ;)
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Bardzo fajne fotki. :)
Już wiem,komu zlecę zrobienie zdjęć do następnej recenzji :mrgreen:
Pozdrawiam
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Wczoraj dotarła do mnie w końcu przesyłka z DX w tym m.in. gumki GITD, zmieniłem w swojej L2P oczywiście na świecącą. Do tego w końcu zabrałem się za poprawienie odprowadzania ciepła i okazało się, że oryginalny korpus jest strasznie kiepski pod tym względem. Między pigułę, a body dałem trochę plecionki miedzianej z kabla głośnikowego. Całość praktycznie wprasowana w body wraz z porcją silikonu termo, zwykły do procków od pecetów. Po 5minutach świecenia w trybie Hi latarka jest mocno ciepła i tak ma być :)

Kod: Zaznacz cały

Po założeniu pozostaje też szparka ok 1mm-ma to jednak tylko kosmetyczne znaczenie. 
Wręcz przeciwnie, tak ma być! :) Ta "szparka" pozostawia luz na montaż oryginalnych klipów z SF :)
http://www.internationaltradingcompany. ... &s=17&t=FA
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

TMK pisze:
Wręcz przeciwnie, tak ma być! :) Ta "szparka" pozostawia luz na montaż oryginalnych klipów z SF :)
http://www.internationaltradingcompany. ... &s=17&t=FA
Niekoniecznie .
Przełożyłem przyciski w obu dupkach i sprawdziłem-owa szparka wynika z innej budowy samego przycisku. Zatem pozostawienie miejsca na klip jest efektem wtórnym :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ