XM-L Czy da się z tego zrobić thrower?

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

XM-L Czy da się z tego zrobić thrower?

Post autor: wkliw »

Stałem się posiadaczem XM-Lki z czystej ciekawości i teraz zastanawiam się do czego by ją wykorzystać. Posiadam latarkę DIY którą zrobiłem z reflektora dedykowanego jako zamiennik do latarek "regal". Ref jest na XR-E i taką diodę tam zamontowałem, skupia rewelacyjnie. Ref jest dość głęboki i gładki. Czy jest szansa że skupi się w tym XM-L? Czy poprawi zasięg. Bo obawiam się że zrobi się szeroko i może nawet bliżej niż na XR-E Q5. Jeśli będzie to rokowało jakieś nadzieje to rozbiorę latarkę i spróbuję. Jeśli nie to XM-L pójdzie do modyfikacji 2 rurki rowerowej:D Ewentualnie może istnieje jakiś ref (w miarę dostępny) który jest w stanie ją dobrze skupić.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Z tego co widzę w latarkach z zamontowaną diodą XM-L w refku od XR-E robi się własnie szeroko. Raczej marne szanse na dobre skupienie, nawet jeśli kombinowałbyś z głębokością osadzenia diody.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Thrower z XM-L? Jak najbardziej, z dużym, głębokim reflektorem SMO. Ale konieczny jest reflektor minimum 52mm średnicy. Np. Tiablo A10-G jest idealna do modowania na XM-L, kilka osób to potwierdzi. Zasięg i ilość światła ogromne.
ODPOWIEDZ