jaką latarkę czołową wybrać ???

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
pawex
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 15:38
Lokalizacja: POLSKA

jaką latarkę czołową wybrać ???

Post autor: pawex »

Witam,

Drodzy Forumowicze mam do Was prośbę o pomoc w wyborze latarki czołowej dla mojej znajomej. Latarka ma służyć do tzw. "szydełkowania" więc latareczka musi posiadać regulację kąta naświetlania oraz możliwość wyboru właściwego trybu oświetlenia (najlepiej tryb krótkiego zasięgu) zasilanie: z aku ponieważ czas wykonania 1 rzeczy zajmuje nawet do 3h.
w kwocie: do 200 zł.

z góry dzięki za pomoc !! :)
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Na alledrogo jest teraz wyprzedaż Petzli Myo XP w cenie 215 z przesyłką. Moim zdaniem dobra lampka i cena :wink:
clorox
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Do tego typu robótek wydaje mi się, że powinna byc to lampka flood-czyli bez spota.
Zeberka trochę przekracza budżet, ale pomyśl może o UF-podróbce zebry.
Do teog 2x18650 dokupujesz ładowarka i śmiga aż miło :)
Latarkę tą dorwiesz na Kai.
Pozdrawiam
DNF
pawex
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 15:38
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: pawex »

żeby po paru godzinach nie było problemów z bólem oczu... Kolego a czy mógłbyś tak mi wytłumaczyć o jaki model dokładnie chodzi, bo na forum światełka jestem początkującym :)
Preferowałbym zakup na znanym portalu aukcyjnym ;)
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Ja ci polecam Zebralight H51 bo zasilana jest zwykłym paluszkiem czy akumulatorkiem AA.
Sam wybrałem taką samą jednak z innym zasilaniem, (H31).
O ile posiadasz konto na PayPal to polecam ten sklep, mają dobre ceny i ogromny wybór latarek, łatwo się u nich kupuje można nawet ominąć wszystkie formalności dogadując sie za pomocą maila i wysyłając pieniądze ze swojego konta paypal na ich konto, jedyny minus to oczekiwanie na przesyłkę zazwyczaj około 20 dni.

Tu link :
http://www.hkequipment.net/index.php?sp ... c2&lang=en

Cena jak widać 56 dolarów amerykańskich czyli około 150zł w zależności od kursu.
Ostatnio zmieniony środa 26 sty 2011, 17:31 przez oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Zeberki TAK, podróbki nie bardzo-nieciekawe uchwyty,uwierają w głowę-mam więc wiem. OD nas-Petzle koniecznie z DYFUZOR-ami , na Allegro masz kilka modeli.
pawex
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 15:38
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: pawex »

Calineczka pisze:Zeberki TAK, podróbki nie bardzo-nieciekawe uchwyty,uwierają w głowę-mam więc wiem. OD nas-Petzle koniecznie z DYFUZOR-ami , na Allegro masz kilka modeli.
W związku z tym, iż zależy nam na czasie w grę wchodzi Allegro :) czy model polecany przez Clorox-a posiada dyfuzor ???
ps poproszę o link :) pozdrawiam
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Tutaj MYO XP
http://allegro.pl/czolowka-petzl-myo-xp ... 37778.html

A tutaj wersja Mactronica, ale niestety zasilanie 1xAA
http://allegro.pl/latarka-czolowa-mactr ... 29493.html

Pozdrawiam
DNF
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Istnieje równierz podobnej jakości co wyzej wymienione lecz z systemem regulacji skupienia światła latarka czołowa LedLenser H7.
Jest to moim zdaniem ciekawy produkt gdyż możesz ustawić szerokość strumienia światła dowolnie.
Zaletą jest również płynna regulacja siły światła i ogólnie dużo większa moc.
Niestety na allegro aż 229zł.

Tu link: http://allegro.pl/led-lenser-h7-latarka ... 52897.html
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Myo XP ma dyfuzor, to ten plastik pod refem/soczewką. Sprawdzałem ze swoim Myo, da się ręce oświetlić przy piersi ;-)
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

oskar pisze:Istnieje równierz podobnej jakości co wyzej wymienione lecz z systemem regulacji skupienia światła latarka czołowa LedLenser H7.
Jest to moim zdaniem ciekawy produkt gdyż możesz ustawić szerokość strumienia światła dowolnie.
Zaletą jest również płynna regulacja siły światła i ogólnie dużo większa moc.
Niestety na allegro aż 229zł.

Tu link: http://allegro.pl/led-lenser-h7-latarka ... 52897.html
Ale zasilanie H7 to 3xAAA, a w MYO XP 3xAA. Petzl dłużej poświeci - da się szalik wydziergać na komplecie akumulatorów;)
clorox
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

clorox pisze:Ale zasilanie H7 to 3xAAA, a w MYO XP 3xAA. Petzl dłużej poświeci - da się szalik wydziergać na komplecie akumulatorów;)
CloroX z pełną odpowiedzialnością mogę ci poświadczyć że jeśli ustawisz w LedLenserze małe natężenie światła to ta latarka poświeci dłużej od Petzla.
Z odrobiną samozaparcia na jednym komplecie AAA wydziergasz nawet 3 szaliki.
Fakt z trzech AA uzyskasz więcej prądu jak z trzech AAA ale jest jeszcze ta płynna regulacja mocy ;-)

Ja miałem Petzla MyoXP to piękna latarka Led lenser również jest fajny ale moim zdaniem jeśli człowiek może poczekać warto kupić coś za granicą z o wiele nowocześniejszą diodą bo nie będę ukrywać zarówno w petzlu jak i w ledlenserze diody są przestarzałe. Dziś hitem są latarki na XP-G a nie na luxeonach bądź P4.
Poczekajmy jeszcze trochę to napewno pojawi się jakaś czołówka z XM-L to dopiero będzie fajnie świeciło
Ostatnio zmieniony środa 26 sty 2011, 21:45 przez oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Nie chodzi o regulację mocy, tylko o ilość energii zgromadzoną w akumulatorach. Nawet jak wsadzisz AAA o maksymalnej pojemności 1000mAh to masz maks. 3000mAh z 3xAAA. Przy zastosowaniu zasilania z AA np. Sanyo 2700mAh masz 8100mAh, czyli prawie 3 razy więcej. Owszem dzięki zastosowaniu płynnej regulacji jasności w ledlenserze można zyskać na długości świecenia zmniejszając jasność płynnie (percepcyjnie podobna jasność przy faktycznie różnych prądach zasilania), ale jednak zasilanie z AA jest moim zdaniem wydajniejsze.

Co do czekania... Za 10 lat to XM-L będą w breloczkach z DX'a - 3$ za 10szt. :mrgreen:
clorox
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Reasumując wszystko powyższe zaproponowaliśmy ci :
1. Petzl
2. Zebralight
3. Ultrafire
4. Mactronic
5. LedLenser

Jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu weż proszę jeszcze pod uwagę bardzo podobny model Petzl RXP, tą latarkę napewno bedzie można zastosować do wielu rzeczy nie tylko do szydełkowania. Jest nowocześniejszą i bardziej rozwiniętą formą Petzla MyoXP

w razie czego masz tu link naprawdę warto sie zastanowić nad tym i dodac te 40 zł :

http://allegro.pl/czolowka-petzl-myo-rx ... 87317.html
pawex
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 15:38
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: pawex »

oskar pisze:Reasumując wszystko powyższe zaproponowaliśmy ci :
1. Petzl
2. Zebralight
3. Ultrafire
4. Mactronic
5. LedLenser

Jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu weż proszę jeszcze pod uwagę bardzo podobny model Petzl RXP, tą latarkę napewno bedzie można zastosować do wielu rzeczy nie tylko do szydełkowania. Jest nowocześniejszą i bardziej rozwiniętą formą Petzla MyoXP

w razie czego masz tu link naprawdę warto sie zastanowić nad tym i dodac te 40 zł :

http://allegro.pl/czolowka-petzl-myo-rx ... 87317.html
Dziękuję wszystkim za pomoc, znajoma wybrała latareczkę PETZL MyoXP !!!
dzięki raz jeszcze pozdrawiam :smile:
ODPOWIEDZ