Latarka do szafy dla każdego. Ultra tania i żywotna.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Latarka do szafy dla każdego. Ultra tania i żywotna.

Post autor: zennez »

Witajcie,

zastanawiałem się ostatnio, czy na rynku są tanie latarki dla zwykłych ludzi, które nie rozlecą się po 5 minutach.
Chodzi o taką latarkę, że wkłądasz baterie, kładziesz do szafy/auta i wyciągasz kiedy nie ma prądu. Nie ma dawać dużo światła, nie ma być pięknie wykonana, ale ma bezawaryjnie świecić i to najlepiej przez minimum kilka godzin na komplecie ogniw.


Pytam się, bo jest całą masa tanich badziewi, ale wszystko jest sygnowane logiem milion watów i miliard lumenów. Natomiast wydaje mi się, że latarki nawet za 100 zł to trochę za droga propozycja dla zwykłych ludzi.

Szukam uczciwych propozycji, zasilanie bateryjne i jak najniższa cena. Może być dioda, ale akceptowalna też jest żarówka.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Zobacz sobie Mactronic Alpha 145
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=92612#92612
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=88021#88021
http://allegro.pl/latarka-mactronic-alp ... 46410.html

Kupowałem z Allegro 2 sztuki dla dzieciaków na wakacje + baterie sanyo. Obie przeżyły, nadal świecą na pierwszym komplecie baterii. Nie wiem, czy na jednym komplecie będzie kilka godzin ale troche poświeci.
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Dzięki. Masz plusika.

Oczywiście kilka godzin to umowne, powiedzmy 2h to już dobrze i lepiej od taniej kryptonówki. Jak dioda będzie małej mocy to warunek da się spokojnie spełnić.

Daje to przynajmniej tyle światła co zwykłą latarka? Kolorek diody zniebieściały, czy raczej w kierunku neutralnego?

Edit: trochę lipa, że "piguła" jest plastikowa, to nawet jeżeli moc będzie mniejsza niż 1w może ugotować diodę, a to raczej przeczy mojej idei tego sprzętu.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
To nawet nie piguła, tylko plastykowy dystans, dioda koło 1W nawet nie leżała w transporcie. Kolor to bardziej niebieski niż biały. Driverek a raczej przetwornica ma mizerną sprawność.
Tu znajdziesz coś o bojach z podobną latarką.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Stąd też piguła było w nawiasie.


Ja szukam jakiegoś odniesienia tak jak napisałem wyżej. Nie zamykam limitu ceny na x, tylko jestem ciekaw, czy jest jakakolwiek latarka która:

1. Jest w takiej cenie, że widząc w markecie kowalski włoży do koszyka.
2. Że potencjalnie może działać jakiś czas i się nie ugotuje. Oczywiście bez przeróbek.
3. Że poświeci powiedzmy te 2 godziny, wszakże to niski prąd.
4. da światła tyle co kryptonówka, lub więcej.

powiedzmy, że w cenie do 40zł, bo taką kiedyś uważałem za akceptowalną dla latarki. Powinna znaleźć się co najmniej jedna, czy dwie propozycje.
Tego szukam
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Latarka świeci całkiem nieźle. Nie wiem jak w porównaniu z kryptonem, ale na moje oko do chodzenia po dworze i jako światełko na awarie jest OK. Na pewno sporo jaśniejsze od Maglite na 2xAAA z kryptonem. Kolor niebieskawy, ale jak się nie odpali nic porządnego obok, to nie przeszkadza.

Moim zdaniem dobry wybór na "leżaka awaryjnego" - jest tak tani, ze można zawsze mieć 2 sztuki
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Ja jako awarię trzymam Tiros TS-785, na 3xAA, tryby znośne i jak na latarkę za ok 25zł to całkiem zacne światełko. Oczywiście wiem, że to kupa za przeproszeniem, ale dzieciakowi nie dam do rąk Olighta czy Raptora.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zamiast się zastanawiać, jaką latarkę wybrać, lepiej pomyśl nad jej zasilaniem - typowe akumulatory w aucie długo nie pociągną - w lecie w aucie jest po 80 st a zimą - 30.
ILPT
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

skaktus, Jesteś mistrzem znajdowania problemów. Ww. warunków pracy nie przetrwa prawie, żaden sprzęt, a już na pewno nie taki do 40zł.


edit: z tą temperaturom maksymalną to przesadziłeś, no chyba, że mieszkasz w texasie.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jak długie leżenie to jedynie baterie alkaliczne. Ja mam w samochodzie Maglite 3D, siedzi w schowku od paru lat, uruchamiany sporadycznie a baterie trzymają (jakaś Varta).

Przy takiej cenie latarki pakowanie do środka eneloop to jak tankowanie trabanta do pełna - podwaja rzeczy wartość :-)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

zennez pisze:skaktus, Jesteś mistrzem znajdowania problemów. Ww. warunków pracy nie przetrwa prawie, żaden sprzęt, a już na pewno nie taki do 40zł.


edit: z tą temperaturom maksymalną to przesadziłeś, no chyba, że mieszkasz w texasie.
Wrzuć termometr w lecie do auta, ustaw auto na słońcu, termometr schowaj w miejscu osłoniętym od słońca i czekaj. Niejednokrotnie urządzenia z plastikowymi obudowami nie przystosowane do pracy w takich warunkach topią się. Najwyższa temp jaką zmierzyłem termometrem na przewodzie + sonda w połowie wysokości auta to było około 81 st.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Płachta z ortalionu kosztuje tak około 10zł. Ja kupiłem za 4zł z przeceny kauflandu i stosuję na rowery na wyprawach żeby nie mokły w nocy ale szyte to jest na samochód właśnie. Deal with it. Powinno zmniejszyć temperaturę wewnątrz. Z resztą schowek jest bardziej obudowany niż kabina samochodu i wątpię by tam też zdążyło się zrobić tak gorąco.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
ODPOWIEDZ