wiadomości od celnika - climy jak vat wychodzi ponad 44zl:)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

wiadomości od celnika - climy jak vat wychodzi ponad 44zl:)

Post autor: m-blue »

witam,
pomyślałem, że napiszę dla potomnych. Są informacje w necie o wysokości paczek bez cła i vatu, ale że wczoraj byłem osobiście odebrać przesyłkę z hk i rozmawiałem z celnikiem piszę co mówił:)
Vat doliczają jeśli jego wartość przekroczy 44zł, czyli teoretycznie wartość paczki nie może przekroczyć z wysyłką itp 190zł. Paczki są losowo sprawdzane i wołają dowód zakupu - przelewu, wydruk z aukcji itp. u mnie zainteresowanie było wydrukiem z paypala, gdzie wyszło, że vatu należy naliczyć 45zł:)
Co ciekawe panie pobierający opłatę doliczają 3.5 kosztów obsługi, które nigdzie nie są ujęte i opisane. pokwitowanie dostałem, dopiero jak się kapnąłem, że kwota mi się nie zgadza, a przesyłka dla znajomego, więc wolałem mieć pokrycie na całość.
To tak z autopsji.
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Raczej 44 euro :mrgreen:
elektroda.pl
karlosboy

Post autor: karlosboy »

krzycho123, 44zl i wiecej z Vatu czyli 23%... ; 1% daje nam 1,91zl * 100% 191zl od zakupu :wink:


Chodź cała teoria wydaje się nie do końca realna bo tańsze paki tez zatrzymują w walą cło z vatem :sad:
Ostatnio zmieniony sobota 19 lut 2011, 13:30 przez karlosboy, łącznie zmieniany 1 raz.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Z tego co kolega napisał 44 zł a nie euro. Wartość Vat`u ma przekroczyć 44 zł

sry byłeś szybszy :mrgreen:
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

napiszę jeszcze raz:D jak 23% z wartości przelewu ( razem z wysyłką) jest więcej jak 44zł, to nam to doliczają, jak mniej, to nie:)
Pozdrawiam,
Michał
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

Witam
Panowie anie orientujecie się jak to wygląda z przesyłkami oznaczonymi jako "GIFT"
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

oznaczenie gift nie ma znaczenia
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

ok dzięki
a jeśli latarka będzie wysłana jako próbka towaru?
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Zwalnia się od podatku VAT import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.
Próbki nie podlegają ocleniu, ale czy celnik uwierzy, że jest to rzeczywiście sample, to zależy od niego.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Anusiak1 pisze:ok dzięki
a jeśli latarka będzie wysłana jako próbka towaru?
Żeby dany towar został potraktowany jako próbka musi spełniać wymogi opisane w art. 91 rozporządzenia Rady EWG nr 913 z roku 1983.
1. Bez uszczerbku dla przepisów art. 95 ust. 1 lit. a), zwolnione z należności celnych przywozowych są wzory i próbki towarów mające niewielką wartość i mogące służyć jedynie w celu uzyskania zamówień na towary, których rodzaj reprezentują i które mają być przywiezione na obszar celny Wspólnoty.

2. Właściwe organy mogą uzależnić zwolnienie z należności celnych przywozowych niektórych towarów od pozbawienia ich na stałe wartości użytkowej poprzez przedarcie, dziurkowanie lub wyraźne i czytelne oznaczenia bądź w inny dowolny sposób, pod warunkiem, że działanie takie nie zniszczy ich przydatności jako wzorów lub próbek.

3. Dla celów stosowania postanowień ust. 1, „wzory i próbki towarów" oznaczają każdy artykuł reprezentatywny dla danej grupy towarowej, którego, rodzaj i sposób opakowania oraz jakość bądź oferowana do sprzedaży ilość uniemożliwia wykorzystanie go w innym celu, niż uzyskanie zamówienia.
Najgorszy jest zapis o pozbawianiu wartości użytkowej. Jednakże, jest on często interpretowany jako pozbawienie go wartości handlowej.
W mojej opinii trochę głupio przedstawiać latarkę jako próbkę towaru :-)
ODPOWIEDZ