Moja skromna latareczka :-)

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Moja skromna latareczka :-)

Post autor: waldek.leg »

To może teraz ja pokaże swojego Hida :-) Z braku czasu i koncepcji zasilania szperacz "produkował się" z pół roku, najpierw zakupiłem okazyjnie latarkę (jak na foto poniżej), później przetwornica, palnik i resztę gratów. Lecz utknąłem z zasilaniem potrzebowałem czegoś co pozwoli zasilać tą latarkę w miarę długo, co by nie zrujnowało mojej kieszeni, i było w miarę proste do ładowania, i powstał pakiet 4S 9,6 Ah z CGR18650D, latarka jak świeci większość ludzi na tym forum sobie może wyobrazić, nadmienię iż reflektor jest znany na tym forum i występuję pod nazwa "Element optyczny H1" natomiast mocowanie palnika to mój patent, dzięki niemu można dowolnie ustawić palnik w reflektorze. Chciałem aby latarka wyglądała na fabryczną konstrukcję, bez żadnych wynalazków. Jedynie na zewnątrz widać gniazdo do podłączenia ładowarki, wyłącznik i pod rączką kontrolkę informującą o stanie akumulatora. Akumulator jest monitorowany poprzez "Battery Monitor" tak ze kontrola jest. Latarka sygnalizuje proces rozładowania aku optycznie i dźwiękowo. Latarka bez najmniejszego problemu potrafi działać ponad 2 godz. i to mi w zupełności wystarcza. Ostatnia fota pokazuje kabelek do ładowarki.

Poniżej na foto widać co mi z tego wyszło :


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 25 mar 2011, 15:41 przez waldek.leg, łącznie zmieniany 1 raz.
z pozdrowieniami Waldek,
Gryzon
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gryzon »

Fajna :mrgreen:
Jak z temperaturą ? Szybka (szkło?/plastik?) nie nagrzewa sie zbyt mocno ?
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 14:51
Lokalizacja: Świętajno

Post autor: Prometeusz »

Fajna niewątpliwie. Najważniejsze/najciekawsze/ - bebechy; na zdjęciach nie widać. W szczególność "mocowanie palnika to mój patent, dzięki niemu można dowolnie ustawić palnik w reflektorze" - o ile patent nie ma już nr. Piję do tego, że jedna gałka na zewnątrz i mamy regulację fokusa.
prometeusz
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Moje uznanie, za układ ładowania, profesjonalne wykonanie.... :o

Oj chyba też przejadę się po szrotach i sobie HIDa zdłubię :twisted:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

Cieszę się ze się podoba, reflektor przykryty szkłem 4 mm, nie nagrzewa się za bardzo, ale lodowata też nie jest, trochę przetwornica jest ciepła jest to wyczuwalnie na obudowie, dodałem też fotki środka, odnośnie ogniskowania palnika to patent prosty i bardzo skuteczny, wytoczyłem walec w nim osadzony palnik i całym tym "zestawem" można swobodnie kręcić, wsuwać w reflektor czy wysuwać aby ustawić takie skupienie jak się chce, na koniec zakręcamy opaskę i siedzi bardzo pewnie nie ma mowy o ruszeniu, na forum ludzie spinali to opaskami ale mi się nie podobało takie rozwiązanie. Wiadomo to latarka sporych rozmiarów która można gdzieś przypadkowo stuknąć puknąć a to na pewno wpłynie na ustawienie palnika.
z pozdrowieniami Waldek,
Gryzon
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gryzon »

To jeszcze powiedz gdzie się nabywa takie koszulki z zakończeniami ?
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

Gryzon pisze:To jeszcze powiedz gdzie się nabywa takie koszulki z zakończeniami ?
A możesz jaśniej, nie bardzo wiem o co pytasz ...
z pozdrowieniami Waldek,
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

waldek.leg: Chyle czola.
To najprofesjonalniejszy "Heniek" domowej roboty jakiego widzialem.
Przy takiej jakosci wykoniania, mozesz smialo myslec o rozkrecaniu produkcji.
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

Bulba pisze:waldek.leg: Chyle czola.
To najprofesjonalniejszy "Heniek" domowej roboty jakiego widzialem.
Przy takiej jakosci wykoniania, mozesz smialo myslec o rozkrecaniu produkcji.
Miło się czyta takie posty, Twoją konstrukcją "Bulba"zostałem zainspirowany :-)
z pozdrowieniami Waldek,
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

no, no, no! czylę czoła ;)

możesz powiedzieć coś więcej o kontroli napięcia pakietu?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja skromna latareczka :-)

Post autor: greg »

waldek.leg pisze:powstał pakiet 4S 9,6 Ah z CGR18650D
4S i taka pojemność to oznacza pakiet 4s4p z ogniw 2400mAh, na fotkach tego nie widać, udało się to upchać w obudowie?
Ostatnio zmieniony niedziela 27 mar 2011, 14:51 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.
Gryzon
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gryzon »

waldek.leg pisze:
Gryzon pisze:To jeszcze powiedz gdzie się nabywa takie koszulki z zakończeniami ?
A możesz jaśniej, nie bardzo wiem o co pytasz ...
Chodzi mi o tę elegancką czarną "plecionkę" która jest koszulką dla kabli ładujących i balansera. Szukałem pod pojęciem "koszulka plecionka" ale jakoś na razie nie trafiłem.
Awatar użytkownika
waldek.leg
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: waldek.leg »

greg pisze:4S i taka pojemność to oznacza pakiet 4s4p z ogniw 2400mAh, na fotkach tego nie widać, udało się to upchać w obudowie?
Z upchnięciem problemu większego nie było, choć łatwo też nie, sklejenie 16 ogniw w cały pakiet i wykonanie kablowni to było wyzwanie. Ale wlazło, wszystko ładnie się pomieściło, z przetwornica slim by się nie udało ale super slim i jest ok.

Gryzon pisze:Chodzi mi o tę elegancką czarną "plecionkę" która jest koszulką dla kabli ładujących i balansera. Szukałem pod pojęciem "koszulka plecionka" ale jakoś na razie nie trafiłem.
Kolego 10 sekund zajeło mi wpisanie tego czego szukasz w wyszukiwarke Allegro, rezultat do wyboru do koloru :-)
z pozdrowieniami Waldek,
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

No ładnie, szczególnie dobre wykonanie. :wink: Fajnie, że HIDów jest coraz więcej. Chyba prędzej czy później będę musiał przerobić zasilanie swojego na Li-ion, a w moim HIDzie spokojnie wejdzie 40x18650. :twisted: Może kiedyś...
Pozdrawiam
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Cześć,
Powiesz mi coś więcej o ładowaniu? Masz 4x pakiety i 5 kabelków do ładowania, jak to jest rozwiązane logistycznie? Każdy pakiet jest ładowany w innym czasie?
ODPOWIEDZ