Lampka rowerowa przednia. Proszę o pomoc

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Matthew21
Posty: 3
Rejestracja: sobota 02 kwie 2011, 21:25
Lokalizacja: Tarnowskie

Lampka rowerowa przednia. Proszę o pomoc

Post autor: Matthew21 »

Witam wszystkich
Szukam lampki przedniej rowerowej w cenie około 120 zł.
Sporo tutaj polecacie ze stronki
http://www.dealextreme.com ale nie są to lampki dostępne w Polsce chyba, że się mylę to poprawcie.
Więc którą lampkę rowerową wybrać w tej cenie dostępną w Polsce. Znalazłem 2 modele: http://www.roweroteka.pl/Lampa_rowerowa ... -1125.html
http://www.roweroteka.pl/Lampa_przednia ... -1101.html
Proszę o wyrozumiałość jestem totalnym laikiem.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Zakupy na DealExtreme to banalna sprawa, przy zerowej cenie przesyłki do polski (opcjonalnie zawsze dopłacam 1.7$=5zł żeby była polecona),
musisz tylko jeszcze mieć dodatkowo konto na PayPal - polecam cały wątek o DX do przeczytania.
Ale jeżeli z jakiegoś powodu (brak znajomości języka) nie chcesz sam kupić, to można to zrobić przez kogoś kto ma doświadczenie.
Za 120 zł można kupić coś 2 do 4 razy bardziej wydajne i dłużej działąjące zbudowane na XM-L firmy CREE.
Pozdrawiam,
Michał
Matthew21
Posty: 3
Rejestracja: sobota 02 kwie 2011, 21:25
Lokalizacja: Tarnowskie

Post autor: Matthew21 »

Rozumiem :)
Ale jak coś sie zepsuje to już takiej lampki do nich nie odeśle a jak kupie w sklepie mactronika cokolwiek sie stanie mam gwarancje do tego krótko wytrzymują na baterii te wszystkie z dealextreme nie wspominając już o tym że maja jakieś dziwne akumulatory które podobno cięzko dostać... Oczywiście mogę się mylić i chętnie przeczytam jak to rzeczywiście wygląda :)
Aż taka różnica w jakości świecenia jest pomiędzy tymi xml a tymi lampkami co tutaj wyżej wkleiłem?
Fajnie by było gdyby lampka przednia była na AA Albo AAA dzięki czemu będę mógł kupować baterie czy aku bez problemu
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Teoretycznie jest tam jakiś rodzaj gwarancji, ale działa to w miare poprawnie jeżeli coś przyjdzie od razu uszkodzone lub paczka zaginie.
Jeżeli coś zepsuje się po jakimś czasie to gwarancja nie działa (jest trudna do realizacji).
Moje doświadczenia wskazują, że około 20-25% zamówionych rzeczy nie nadaje się do użycia, jak ktoś kupuje 4-5 sztuk to nie jest problem bo cena jest bezkonkurencyjna,
ale gorzej jeżeli ktoś kupuje jedną sztukę dla siebie :(
Polecam zakup grupowy o 20-25% więcej np. dla 3 osób 4 sztuki, a dla 4 kupujemy 5.
Można oczywiście wszystko samemu naprawić, ale trzeba się na tym znać, generalnie wszystko trzeba trochę dopieszczać.
Przykładowy Bike Pro Scream za 129zł daje 170lm, a na DX za około 120zł kupisz lampkę na XM-L, która daje 500lm (zestaw latarka, ładowarka, uchwyt & dwa akumulatory).
Te "dziwne akumulatory" to zwykłe baterie LiIon typu 18650, które są osiągalne także na allegro z rozebranych baterii od laptopów.
Pozdrawiam,
Michał
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Witaj.
Może napisz, gdzie chcesz z tą lampką jeździć?
Po mieście, po drogach nieoświetlonych, czy może w teren?
Zasilanie AAA raczej sobie daruj, chyba że chcesz jeździć tylko po mieście, to samo dotyczy plastikowej obudowy (słabe chłodzenie)
ITP SA2 powinna się nadać, tylko spytaj sprzedawcy, który uchwyt będzie pasować.
Jeśli chcesz jeździć w teren to raczej coś na xm-l, a wtedy raczej zasilanie 18650, albo jakaś własna konstrukcja.
Matthew21
Posty: 3
Rejestracja: sobota 02 kwie 2011, 21:25
Lokalizacja: Tarnowskie

Post autor: Matthew21 »

aaa takie buty... no właśnie kupowałbym 1 sztukę dla siebie. Czyli w mojej sytuacji chyba nie opłaca się brać tych wypasionych lamp z DX :(
co myślicie o tym modelu?:
http://www.roweroteka.pl/Lampa_przednia ... -1101.html
Nigdzie nie znalazłem info jak bardzo daje czadu...
I jeszcze coś takiego z dx by mnie może uratowało http://www.dealextreme.com/p/flood-to-t ... -aaa-26800 ale czy świeci mocniej niż mactronic?
Luigi nie ma określonych i preferowanych tras. Ogólnie lampka będzie używana na trasach polnych leśnych i w mieście też. jak najbardziej uniwersalna
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Ten Author da radę na mieście, ale na polne drogi może być za słaby. Z diody no name i plastikowej obudowy dużo światła nie będzie, chyba żeby wymienić diodę i sterownik i dorobić zewnętrzny radiator - była gdzieś na forum opisana podobna przeróbka.
Jak chcesz coś z zoomem to kup lepiej Romisena i poszukaj do niego jakiegoś uchwytu - na DX jest spory wybór.
Lub jeśli wolisz kupić w Polsce to tutaj w komplecie z uchwytem.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Strasznie demonizujecie DX. Aż tak źle nie jest. Chociaż dobrze gdybyś znał podstawy i potrafił odlutować leda i go przesmarować pastą termoprzewodzącą lub posprawdzać czy wszystko dobrze chodzi np poprawić zimne luty ,przesmarować gwinty itd.

Jak się boisz DX i potrzebujesz tylko i wyłącznie do jazdy po mieście to wystarczy wszystko co jest dostępne na rynku do 150 zł . Jeśli jednak chcesz robić wypady do lasu i to jeszcze nocą to zapomnij o takiej lampce i kup na dx no chyba że cierpisz na nadmiar gotówki to możesz zakupić gotowce renomowanych firm. Ale to już inna bajka.
Jak się już zdecydujesz z dx to pomogę Ci w wybraniu . Odnośnie tych "dziwnych baterii" to faktycznie te są najlepsze do tego typu latarek/lampek a konkretniej 18650 i najlepiej jak jest na 1 taką baterie. Ja jestem zdania że lepiej mieć jedną awaryjną w kieszeni niż niepotrzebnie wozić zbędny balast na rowerze.
lukib1
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukib1 »

Witam wszystkich serdeczne !!

Jako ze jest to mój 2 post, który nic nie wnosi, nie będę się powtarzał, ale widzę, ze mogę tu od kolegów otrzymać jakąś poradę na posta zamieszczonego tu:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=62750#62750

Dodam tylko to, że zamierzałem dokupić 2 taki zestaw + mocowanie na kask, ale ochota mi przeszał, awaria ostudziła mój zapał.

Pozdrawiam
gelos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 10:02
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: gelos »

Luigi pisze:Ten Author da radę na mieście, ale na polne drogi może być za słaby. Z diody no name i plastikowej obudowy dużo światła nie będzie, chyba żeby wymienić diodę i sterownik i dorobić zewnętrzny radiator - była gdzieś na forum opisana podobna przeróbka.
Jak chcesz coś z zoomem to kup lepiej Romisena i poszukaj do niego jakiegoś uchwytu - na DX jest spory wybór.
Lub jeśli wolisz kupić w Polsce to tutaj w komplecie z uchwytem.
Witam,
mam pytanie, jak się ma Romisen do MacTronic SNIPER, czytając forum, to chyba na te bym się zdecydował, a już sam nie wiem, jazda szosa, dookoła zalewu itp. raczeje specjalnie w lesie po nocy to nie ;) thx
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Mactronic ma tylko zasilanie 3xAAA, czyli niezbyt ekonomiczne.
Romisen może być zasilany z 18650, czyli ogniwa o dużo większej pojemności (przykładowo Hi-Max 2600 mAh), a także z AAA.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
gelos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 10:02
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: gelos »

Luigi pisze:Mactronic ma tylko zasilanie 3xAAA, czyli niezbyt ekonomiczne.
Romisen może być zasilany z 18650, czyli ogniwa o dużo większej pojemności (przykładowo Hi-Max 2600 mAh), a także z AAA.
tak, ale AAA dla mnie na plus, bo mam sporo akumulatorków i ładowarkę, a jak wygląda sprawa jeśli chodzi o jakość? która lepsza, która się bardziej sprawdzi przy rowerze?


EDIT: nikt nie porówna obu lampek?
ODPOWIEDZ