Lampka na nocne przejażdżki po lesie /w rozsądnej cenie/

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

greg pisze:Rozkręcenie to banał. Wystarczą zwykłe płaskie szczypce, nawet nie muszą być typowe do zdejmowania zawleczek. Wkładasz je tam, gdzie są dziury, dociskasz i kręcisz w lewo. To nie jest klejone
tak tez właśnie próbowałem rozkręcić tą pigułę i nic ani nie drgnie może za cienko sie do tego przyłożyłem ;) ponowie próby w sobotę i dam znać. dz.
ATP
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 05 maja 2011, 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ATP »

greg pisze:..... "Latarka z mocnym spotem i słabym spillem oraz ostrą granicą między nimi nie nadaje się na rower. Oko mimowolnie podąża za najjaśniejszym punktem, wzrok szybko się męczy, a jak trzeba dostrzec coś ważnego z boku, w tym ciemnym spillu, to oko praktycznie przystosowane do jasnego punktu widzi niewiele :)"
Tego się właśnie chciałbym uniknąć. .... Mocne światło nie koniecznie musi dawać dobrą widoczność na rowerze.
A masz jakieś propozycje co do lampek dedykowanych rowerkom?

pozdro

[ Dodano: 18 Maj 2011, 23:04 ]
Dziękuję Wszystkim Oświeconym Światełkowcom :wink: za dotychczasowe wypowiedzi.
Pogrzebałem też nieco w starszych tematach i już wiem ... że nic nie wiem ... ;) .
Czytam z zainteresowaniem, i czekam na jeszcze.
pozdro
Ostatnio zmieniony czwartek 19 maja 2011, 06:12 przez ATP, łącznie zmieniany 1 raz.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Anusiak1 pisze:ATP,
Moim skromnym zdaniem spełnia ona wszystkie Twoje kryteria. Wiem co piszę bo sam nocami śmigam na rowerze po lasach i dlatego mogę Cie zapewnić ,że jeśli zainwestujesz w ten zestaw na pewno nie będziesz żałował :cool: . Jedynym mankamentem jest to, że Fenix TK35 nie ma okrągłej rączki i ciężko jest znaleźć do niego uchwyt, ale jeśli masz nieco fantazji i możliwości to uchwyt możesz dorobić sobie sam, ja czekam na coś takiego i postaram się dopasować go do mojego TK35.
TK35 to dobra latarka, ale nie nadaje się na rower.
Greg słusznie zauważył, że jest za ciężka i ma nieodpowiedni rozkład światła.
Montaż Fenixa, który wskazałeś, w ogóle nie nadaje się do latarek o średnicy większej niż 2,5 cm, więc nie wiem, jak chciałbyś zamocować w nim TK35. Poza tym montaż ten jest do kitu, bo telepie się, hałasuje i łatwo się łamie.

ATP, latarka na rower powinna być lekka (aby miała możliwie małą bezwładność) i nieduża, więc najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie 1 x 18650. Z uwagi na to, że dioda XM-L ma największą sprawność, a jednocześnie szeroko świeci, najlepiej się ona nadaje do lampy rowerowej. Sprawa jest więc prosta - bierz jakąś latarkę na diodzie XM-L, z niedużym reflektorem i zasilaną pojedynczym ogniwem 18650. Będziesz miał dużo światła o ładnym rozkładzie. Zapasowe ogniwo możesz zawsze wziąć ze sobą, jeśli pierwsze będzie świecić za krótko.
gelos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 10:02
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: gelos »

czytając Twój post, mniej więcej wiem jaki rodzaj latarek mam wybrać, a czy możesz napisać teraz, jakie konkretne latarki powinienem wybrać, tek ze 3 do wyboru, w kolejności od najlepszego rozwiązania, najlepiej w kraju... dzięki :)
Tomq
Posty: 6
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 12:41
Lokalizacja: Rudniki

Post autor: Tomq »

ATP, co w końcu wybrałeś?
gelos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 10:02
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: gelos »

Mam pytanie co do wyboru lampki rowerowej,
Mam już lampki: Romisen RC-C8 oraz WF504B XM-LT6.
Jedna z nich powędruje na rower dziewczyny a drugą zmienię jak przyjedzie coś lepszego.
Ograniczenie jakie stawiam to lampa XML-T6, ponieważ na rower podobno najlepsza.
Mam dwa typy:
UltraFire C2-T60 CREE XM-LT6 oraz FandyFire 2130 CREE XM-LT6 3-Mode 900-Lumen i nie wiem czemu ta druga jest tak mało popularna, cena dobra oraz co ciekawe jest dużo lżejsza niż reszta co przy rowerze ma znaczenie, czy jest to kosztem obudowy?

Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto zmienić WF-504 na którąś z tych dwóch lampek?
UF C2 ma niby większą moc, ale nie zawsze więcej znaczy lepiej, no i droższa,
ale też ta FF 2130 ciekawa, lecz nikt o niej nic nie pisze :( ...
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

C2 jest mocniejsza niż WF 504B w którą z tego co pamiętam idzie 1.5A. C2 ma też większy reflektor i głowicę niż to FandyFire, na pewno lepiej odprowadzi ciepło z diody, ja bym wybrał C2
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
gelos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 10:02
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: gelos »

ale za to c2 jest prawie dwa raz cięższa, a przy rowerze to ma duże znaczenie, ciekawi mnie jaki jest rozstaw światła, i czy rzeczywiście może się nagrzewać za bardzo i nie odprowadzę ciepła, szkoda, że nikt nie ma tej lampki :/
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Już nie biadol , że może przez te parę dkg nie podjedziesz pod górkę , lekko przesada :-|
Mam C2 z XM-L 2.8A w diodę praktycznie zawsze jeżdżę w HIGH i nic się nie przegrzewa nawet w upały :twisted:
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
gelos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 10:02
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: gelos »

Nie chodzi o to, że waga jako ciężar, ale o stabilność lampki, o to że mała i nie przeszkadza, i ładnie się komponuje w rower :P
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Jest idealna :mrgreen:
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

WItam
gelos pisze:Nie chodzi o to, że waga jako ciężar, ale o stabilność lampki,
Bo lampkę się mocuje w środku ciężkości a nie za wyłącznik ;)
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ