Tylna lampka z laserami.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Tylna lampka z laserami.

Post autor: mkorbel »

Na naszym ulubionym DX pojawiła się tylna lampka z laserami, które chyba służą do określenia obrysu roweru + 5 zwykłych czerwonych LED.
53$ za sztukę zasilanie wbudowany LiIon 14500 + ładowarka standard EU.
Pozdrawiam,
Michał
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Ciekawa opcja godna zainteresowania :P
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Tja, szczególnie jak się laser od czegoś odbije i da kierowcy po oczach....
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

tak myślałem o tym Pyra :) Ale kat padania jest raczej taki, że nie powinno nikomu po oczach zaświecić :) Poza tym wiązka bardziej jest rozproszona ;P Nie wspomnę już o lampce od boćka tudzież innego tutaj mistrza oświetlenia, które daje spore światło :D
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Dziwne ustrojstwo. Taki nieporęczny bajer/gadżet, a poza tym dość drogi. Bazując na fotkach z forum DX, działanie produktu nie jest oszałamiające. Zdecydowanie wolę bazować na klasycznej metodzie czyli odblaskowe opaski zamocowane w okolicach kostek + odblaski na butach SPD i plecaku (lub kurtce). Opaski są widoczne z dużej odległości w każdych warunkach, a ich ruch wskazuje na zbliżanie się do roweru. Do tego klasyczna lampka diodowa o odpowiedniej mocy (nie za mocna) i jest ok.
Poza tym, bałbym się zamontować takie "cuś" w rowerze terenowym. Co chwile bym sprawdzał czy dzynks za blisko 150 zł nie odpadł przy ostatnim uskoku/hopce :razz:
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Co do tylnych lampek to już miałem różne eksperymenty, ale przystałem na tej Obrazek Kupiona za jakieś 150 NOK czyli na PLNy około 70 zł. na dwie baterie AAA oczywiście tylko i wyłącznie Eneloop'y używam :) Środkowa dioda podobno ma 1W mocy :) no i błyska także nieźle :) Co do zgubienia jej to ciężko by było się jej pozbyć :-)
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Ten pomysł z laser nie jest nowy i moim zdaniem jest świetny, kierowcy nie będą podjeżdżać zbyt blisko.
Tylko osoba potrącona przez samochód zrozumie, jakie to jest wstrętne uczucie jak samochód podjeżdża blisko. Moim zdaniem to świetny pomysł ale za drogi :D
Grześ
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 12:55
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Grześ »

Paweł1983 pisze:Co do tylnych lampek to już miałem różne eksperymenty, ale przystałem na tej Obrazek Kupiona za jakieś 150 NOK czyli na PLNy około 70 zł. na dwie baterie AAA oczywiście tylko i wyłącznie Eneloop'y używam :) Środkowa dioda podobno ma 1W mocy :) no i błyska także nieźle :) Co do zgubienia jej to ciężko by było się jej pozbyć :-)
Tu trochę taniej.
krzywy_bajbus
Posty: 4
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 01:53
Lokalizacja: wawa

Post autor: krzywy_bajbus »

witam
możesz jeszcze raz podać linka bo nie wchodzi do Grześ
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

krzywy_bajbus pisze:możesz jeszcze raz podać linka bo nie wchodzi do Grześ
http://www.kross.pl/pl/oswietlenie/lampa-tyl-jy-00605w

Ja zakupiłem Mactronic Walle za 38 na alledrogo (2 x 0,5W). Samochody mijają mnie w bezpiecznej odległości nawet w ciagu dnia :twisted: . Lasery zbędne...
clorox
ODPOWIEDZ