3xXM-L

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

3xXM-L

Post autor: midi »

Hej, oto kolejna z moich konstrukcji, 3xXM-L, kolimatory 35mm , łatwe w wymianie więc można dobierać wedle uznania, sterowanie pierścieniem ( dwa tryby, tak chciał zamawiający ), gniazdo wodoszczelne z tyłu lampki, takie rozwiązanie wyeliminowało potencjalne problemy z włącznikiem jak i możliwość uszkodzenia kabla wychodzącego z latarki. Zasilanie pakiet 11,1V umieszczony w bidonie,kontrola temp. diod, wodoszczelna, ze względu na konstrukcje powinna działać bezawaryjnie ( no ale to się dopiero okaże :roll: ).
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Z mojej strony jeśli chodzi o wygląd, to spełnia moje oczekiwania :) Już nie mogę się doczekać aż ją ujrzę na oczy :D
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Ciekawy projekt, ja mam tylko pytanie czy sterowanie pierścieniem również jest w pełni wodoszczelne ? Jak to rozwiązałeś ?
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Szczelne w 100%, w pierścieniu jest magnes który steruje kontaktronami we wnętrzu lampki, proste i skuteczne :wink: .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Rozwiązanie z kontaktronem jest niezłe. Ja zrobiłem sobie jedną lampkę z pierścieniem, również 100% szczelności do kilku metrów, jednak jako sterowanie zastosowałem czujnik unipolarny Halla. Tryby zmieniają się na zasadzie on/off. Kolejny projekt będzie sterowany liniowym czujnikiem Halla, zmiana jasności będzie płynna 0-100% (analogowo), w zależności od wychylenia pierścienia.

Ja jestem ciekaw dwóch parametrów w tej konstrukcji:
• jaka jest masa lampki (bez pakietu)?
• jak połączone są diody (s/p) i jakim prądem wysterowane?
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, diody połączone szeregowo, driver to nowa konstrukcja Edima, zasilanie od 11,1V do 20V, układ sterujący to ten sam który jest użyty w maxfeksie, tryby działają na zasadzie odpowiedniego ustawienia pierścienia, w jednym miejscu lampka świeci max a za około 45* jest low, gdy jest wyłączona pobierany prąd jest niemal zerowy co wpływa na sprawność układu. Tak więc takie rozwiązanie daje nam stałą jasność przez cały czas działania lampki aż do jej rozładowania kiedy to automatycznie przełącza się w niski tryb zapewniający jeszcze kilka godzin pracy. Diody w trybie max dostają 3A każda , waga głowicy wraz z uchwytem wynosi 268g. Oczywiście w razie przegrzewania zadział ograniczenie prądowe i lampka na obudowie nie przekroczy 65*C.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
cosin
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

jaka będzie cena lampki? z zakresu prądów zasilających rozumiem, że pakiety 4s (14,8V) wchodzą w grę.
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Może dałbyś naciągnąć się na sesję nocną?
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Ja bym zrobił chętnie taką sesję nocną, ale w tej chwili w Norwegii białe noce są :D Więc muszę poczekać trochę :) Fakt, że w lesie jest ciemniej , ale zawsze jest i tak jasne niebo o tej porze u mnie :) Midi zanim wyśle do mnie paczkę to niech zrobi, jeśli czas mu na to pozwoli kilka fotek w nocy , albo nagra filmik i wrzuci na youtube :) Oczywiście nie zmuszam go do tego :mrgreen:
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
xsherlock
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 25 sie 2009, 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xsherlock »

Jaka to jest optyka? Cute-3?
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

w czarnym kolorze również jej do twarzy, jak już ochłonę to napiszę co nieco :)
co nieco napisałem
ODPOWIEDZ