Chiński Cudak

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
adam123
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 11:12
Lokalizacja: Wrocki

Chiński Cudak

Post autor: adam123 »

Witam!
Na wstępie WITAM WSZYSTKICH ,ponownie ;-) ostatnio byłem tu 2 lata temu. Mimo tego ,że upłynęło duuzo czasu nie zapomnę o chojnosci Calineczki :)
Przez te 2 lata w moim życiu wydarzyło się mnóstwo rzeczy ,zarówno dobrych jak i złych.
No dobra przejdzmy do rzeczy.
Ostatnio postanowiłem kupic latareczke "Tiross TS-785".

Latareczka baardzo tania,na rynku u pana edka mozna kupic za ~20zł. Mysle sobie szału raczej nie będzie ,ale co tam kupie,może wkoncu znajdę dobrą tanią baze do dalszych modyfikacji.
Na allegro występują wersje "9w" ,oraz "police" nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

Dane techniczne.
Zasilanie: 3 paluszki AA . Alkaliczne,zwykłe albo akumulatorki.
Źródło światła: Dioda led,podobna do luxeon'a wazne ze nie napylona na płytke :wink: ,na latarce widnieje napis "9w" co jest bajką.
3 tryby świecenia, niski 20 lumenów,wysoki 60 lumenów, stroboskop migające 60 lumenów.
Tryby zmienia się lekkim wcisnięciem włącznika bez "kliku".
Wymiary długość 20cm, średnica rękojeści 2,6cm

Jak jest zrobiona.
Za tą cene to wręcz idealnie. Scianka (tam gdzie mieszcza sie baterie) ma grubosc 4mm :o Gwinty GIT MALINA ,chodza gładko 0 zadziorów po przesmarowaniu smarem ,jak masło.Driver..hmm nie znam się ale jak dla mnie OK,lutowanie dokładne,niestety przy wyjmowaniu uszkodziłem lekko obwódke ,tą która jest minusowa,potem włozyłem go spowrotem (strasznie cięzko wchodzi),a nie zrobiłem zdjecia ,więc wrzuce zdjęcie znalezione w internecie.
Minusem konstrukcji jest to ,ze dioda opiera się na pigule jedynie na krawędziach.
Driver ma srednice 20mm.


Moim zdaniem latarka bez przeróbek nadaje sie do uzytkowania,przez normalnych "zjadaczy chleba" w tej cenie,ba a nawet wyższej nie znajdziemy nic lepszego.
Według mnie swiatła jest na tyle duzo ze w domu wystarczy tryb LOW.
Narazie wrzuce tam diode cree Q5,moze kiedys inny driverek.


FOTY
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 03 lip 2011, 21:52 przez adam123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

adam123 pisze:Mimo tego ,że upłynęło duuzo czasu nie zapomnę o chojnosci Calineczki :)
a nie pamiętam czym Ci się przysłużyłem, warana jakiegoś dostałeś czy wsparcie w częściach? Bo tym obdzielam, hehe.
Co do recenzji, super, że chcesz się podzielić informacjami ale było by fajnie, gdybyś zamieścił fotki w sposób widoczny bez klikania po linkach. Ładniej to wygląda. Telefonik rzeczywiście robi przyzwoite fotki. Ścianki w tej latarce są grubaśne, wow. Chyba można nią podważać ciężkie przedmioty ;-). Nie złamie się ;-).
Prądów nie mierzyłeś? Bo wygląda na direct draw-bezpośrednie kluczowanie diody. MCPCB wisi w powietrzu, jak widzę....szkoda.

ad. podpisu, obejrzeć a nie obejżeć ;-)
adam123
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 11:12
Lokalizacja: Wrocki

Post autor: adam123 »

Witam!
Opis poprawiony ,dziękuje że mi o tym powiedziałes ,bo wyglądało to okropnie :oops:
Chodzi oczywiscie o wsparcie w częsciach ;-).
DD to nie jest ,bo jak widac na zdjęciu ,jest jakis sterowniczek.
Co do mierzenia prądów ,to niestety nie mam czym,jak juz mówiłem powoli kupuje najpotrzebniejsze rzeczy(akumulatorki,diodę mam,body tez).
Dziękuję za obejrzenie mojej recki ;p
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

To, że są tam jakieś elementy elektroniczne, nie oznacza, że nie jest to DD :)
adam123
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 11:12
Lokalizacja: Wrocki

Post autor: adam123 »

Ehh widze ze musze jeszcze wiele się nauczyc;p Połączenie DD kojarzyłem z kablami od bateri bezposrednio do diody.
Niestety dzis juz nie mam siły czytac ,nabiegałem sie na zawodach OSP i chyba cos sobie naciągnołem bo czuje straszny ból w lewym udzie. :-|
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Adam, z całym szacunkiem do Ciebie, ale zassaj sobie Firefoxa, albo Chrome, albo nawet nowego IE,
bo w Operze wiem, że słownik coś nie chce współpracować :wink:
Pozdrawiam
DNF
ODPOWIEDZ