Preon Revo kontra iTP A3

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Preon Revo kontra iTP A3

Post autor: pawelsz »

Skusiła mnie 4-to lipcowa promocja w 4sevens na malucha zasilanego AAA- dawali 20% upustu na wybrane światełka m.in. na Preona ReVo.
Zakup nie odbył się sprawnie, miło oraz przyjemnie ale o tym na końcu.
W zestawie dostajemy zapasowy oring, bateryjka AAA oraz kółko do mocowania do kluczy , brak breloka itd.

Jako zadowolony posiadacz iTP A3 upgrade titanium w wersji pierwszej (jeszcze dioda XP-E) postanowiłem porównać te światełka.
Na początek suche dane
Porównanie wymiarów Preona oraz iTP A3
Wymiary Preon ReVo Stainless / iTP A3 Titanium
długość [mm] 71 / 67
średnica [mm] 13 / 14
Waga [g] 22 / 9
Jasność oraz czas działania Preon ReVo / iTP A3 dioda XP-E/ iTP A3 XPG S2
jasność [lumeny] czas działania
Low 1.9 60h / 1.5 50h / 7 11.6h
Medium: 25 5.7h / 18 4h / 30 1.75h
High: 105 50min / 80 55min / 95 50min
Strobe: 2.5h
S.O.S.: 2h
Beacon: 48h

i trochę fotek, przy okazji których omówię różnice
Obrazek Obrazek
Preon jest dłuższy, ref o mniejszej średnicy
Obrazek Obrazek
Głowica z elementami z mosiądzu+czarna gumka, zabezpiecza przed odwrotnym włożeniem zasilania, widać inny sposób sterowania latarką, w iTP A3 włączenie odbywało się przez dokręcenie głowicy i dotknięcie przez body pierścienia w driverze (sterowanie minusem zasilania), w Preonie poprzez dokręcanie głowicy zostaje dociśnięty plus zasilania. Nacięcia głowicy+bardzo dobre gwinty umożliwiają płynne odkręcania i dokręcanie głowicy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W body zamiast klasycznej sprężynki dociskającej akusa są elementy sprężynujące, zaczep dobrze obrobiony, molet body dość agresywny, malutka głowica z dobrze wycentrowaną diodą.
Pobór prądu oraz jasności w lux/1m
Obrazek

Porównanie świecenia w low, mid, high oraz high inaczej pokazane
iTP A3
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Preon ReVo
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
hmm, Preon świeci równiej, jaśniej , szerzej, inny rozkład światła (szkoda, że nie mam iTP z XPG...)

W iTP jest bardzo widoczne migotanie w niskich trybach, Preon wolny jest od tego
iTp kontra Preon - ot długi czas i machanie światełkiem
Obrazek Obrazek
Zastanawiało mnie jak działa reklamowane przez 4S "Preon Revo posiada tryb inteligenty - uruchamiana w max po czasie redukuje jasność o 20% celem wydłużenia czasu pracy."
Hmm, no kurka toto działa po prostu... Niezależnie od stanu rozładowania akusa u mnie po ok 3min9s następował spadek jasności o ca 20%, jeśli w tym momencie wyłączymy i włączymy ReVo jasność wraca do max. No bardzo ciekawy driver tam siedzi.
Wykres działania z wł. funkcją oszczędzania prądu w trybie max.
Obrazek
Wykres działania w max, kiedy w momencie przełączenia się w niższy tryb o 20% ręcznie wymuszamy działanie w max
Obrazek
No jestem pod wrażeniem jakości pracy sterownika latarki- jest baaardzo dobrze :), praktycznie z małego Eneloopa mamy 1h pracy w max

Spodobało mi się uruchamianie latarki domyślnie w trybie low, tego typu światełka tak używam najczęściej-głównie dlatego mnie skusiła.
Włączanie Preona jedną ręką jest dość proste i wygodne, ostry molet ułatwia pewny chwyt, natomiast mocowanie do kluczy mogli zrobić lepiej, czasami przydaje się użycie latarki w formie świeczki-Preon stoi niepewnie.
Czasami może trochę brakować klipsa, zwłaszcza, że latarka toczy się po wszystkim gładziutko- kładziesz na pochyłości i sama błyskiem turla się znikając gdzieś (po dopięciu do kluczy już nie)
Bajerki typu strobo itd to chyba tylko dla mania sobie będą, ale czasami kto wie, może się przydadzą :)

Regularna cena Preona ReVo SS w 4S USA to 57 USD, wersja z aluminium 47USD, w Polsce iTP A3 możemy mieć z www.milhunt.pl (w www.jet-pol.pl ceny są podobne) od 69 PLN (wersja Alu), poprzez wersje SS za 80 PLN (dioda XP-E) aż do wersji Titanium z diodą XPG S2 za 120PLN.
Rożnica w cenie duża- nawet bardzo duża (57USD za ReVo SS z diodą S2 kontra 95PLN iTP A3 SS z dioda R5), czyli ca 160PLN kontra 95. W polskim 4S ceny podobne, ale i diody słabsze (185PLN za wersje SS z diodę XP-E R2)
Jeśli jeszcze dodatkowo ubezpieczymy wysyłkę z 4S za 5USD (a warto, ponieważ mi juz parę przesyłek od nich wyparowało gdzieś po drodze...), to okaże sie, że ReVo jest prawie 2x droższe niż iTP
Ja skorzystałem z promocji 20% upustu- fajnie, prawda ?
Nie było fajnie :(, z uwagi na błąd 4S na stronie, do zapłaty było mniej nie o 20% ale o 20USD, i co robi 4S ? oj po prostu przeprasza za kłopot i dopłać albo anulujemy zamówienie (to jest mega dbałość o klienta-ich błąd, ale co ich to obchodzi)
Jak kupowałem kiedyś na wsdeal.com i pomylili się w cenie latarki , to jednak zakupiony i zapłacony towar dostarczyli w cenie pierwotnej, a 4S mógł chociaż dowolny gratis dodać w formie przeprosin (pytałem o to mailowo), ale po co...

Dla kogo jest ta latarka ?
* dla gadżeciarzy (wygląda inaczej niż oklepana iTP A3), ma inny design
* dla kogoś wkurzonego widocznym PWMem w low w iTP A3
* dla kogoś lubiącego start latarki w low
* dla chcących posiadać błyskacze w mikro latarce.

Jeśli powyższe nie jest o Tobie, jeśli używasz okazjonalnie latarki przy kluczach, to odpuść sobie ReVo, bo po co przepłacać ?
Awatar użytkownika
latarnik
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 31 maja 2011, 00:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: latarnik »

Bardzo treściwa recenzja :)
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

pawelsz pisze:Regularna cena Preona ReVo SS w 4S USA to 57 USD
nawet jak doliczymy przesyłkę ubezpieczoną 5USD to wyjdzie nam 62USD, lepiej że zaproponowali 20USD rabatu niż 20% (ok 12USD). No chyba ze robisz większe zakupy to faktycznie lepszy % rabat.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ