Lampka przednia do 120* na AAA/AA

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
aven
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 22:57
Lokalizacja: inernet

Lampka przednia do 120* na AAA/AA

Post autor: aven »

Witam,

Poszukuję lampeczki na przodzik w kwocie do 120 złociszy (150 jezeli bedzie faktura VAT ;- )

Jeżdzę głownie po mieście - czasami tereny niedoświetlone na peryferiach, po zakupie może zdecyduję się na jakąś dłuższą wyprawę nocą w las - jak mi psychika na to pozwoli :grin:

Zastanawiałem się nad latarką z XML, ale na coś sensownego bym musiał wydać ze trzy stówki (nie posiadam kompletu akku 18650 i ładowarki) - a tandety nie lubię kupować.

Ostatnio kupiłem ładowarkę BC-700 i Eneloopy AAA - i dlatego poszukuję jakieś latarki na takie źródło prądu (ewentualnie zakupię AA).

Czekam na oświecenie w tym temacie - z góry dzięki!

Niech moc będzie z Wami!
Aven
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

Może ktoś po mnie pojedzie za to co tu napisze... Ale... Jest jedna osoba, która może potwierdzić tu na forum moc tych światełek o których napiszę i z których szanowny kolega, który prosi o radę będzie na pewno zadowolony. Są co prawda gusta i guściki.. Dobrze by było gdyby kolega mógł wyszukać w swym sklepie rowerowym taką właśnie oto lampkę. Ja miałem możliwość zakupu w PL i zadowolony jestem po dziś dzień. Niektórzy mi tu moga napisać, że polecam jakieś łajno.. :) ale Ci co nie widzieli na oczy tego światła to mogą się nie wypowiadać. :) Ja osobiście polecam. Na 3x AAA na Eneloopach pociągniesz śmiało 4 godziny jazdy na max trybie :) jest też tryb low, wskaźnik rozładowania baterii. Lampkę po zamontowaniu możesz ustawiać w różnych pozycjach w poziomie. Obracać można tą lampkę o 360 stopni :) http://www.tyresmoke.net/forum/tyresmok ... -11-a.html opis tej lampki w j. angielskim. Następny link do tego samego światla http://www.storowerow.pl/lampa-przod-rh ... 136,p.html i jeszcze jeden link ;) http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt. ... oduktu=817 ogólnie lampkę tą można znaleźć po wpisaniu RHL-11 w google. Jedna lampka świeci wystarczająco. Zaryzykuj i kup na początek jedną :) Moje zapotrzebowanie było niestety jeszcze większe i dokupiłem drugą :D Moje zmodyfikowałem troszkę i upchnąłem po jednej niebieskiej diodzie w obudowie, tak że świeci po bokach na niebiesko :) Ciekawy efekt wyszedł. No ale nie mogę porównywać tych lampek do lampki jaką zaprojektował i zrobił dla mnie Midi :) http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... 8287#67217 Niestety jest już to inna kategoria cenowa w cenie, której kupiłbyś karton tych lampek co Ci teraz proponuję :twisted:

Przepraszam z góry za długi post.
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

"Niektórzy mi tu moga napisać, że polecam jakieś łajno"
Paweł1983, zwykle staram się nie pisać tego typu komentarzy, ale niestety, w tej kwestii masz rację :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Paweł1983, zależy tylko czy ty chcesz być widziany czy ty chcesz widzieć. Ty zaproponowałes to pierwsze rozwiązanie, a kolega oczekuje jak sądzę tego drugiego.
aven
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 22:57
Lokalizacja: inernet

Post autor: aven »

Paweł1983 - pierwszy raz spotkałem się z taką odpowiedzią na tym forum - a sporo różnych wątków mam przeczytanych :twisted: pozostawię ją bez komentarza bo nie mam zamiaru zniżać do takiego poziomu jaki reprezentujesz :!:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Uprzejmie proszę o poprzestanie na argumentacji merytorycznej i nie włączanie wątków personalnych... Z góry dziekuję ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
barney
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 18 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Łask

Post autor: barney »

Paweł1983 pisze:Na 3x AAA na Eneloopach pociągniesz śmiało 4 godziny jazdy na max trybie :) jest też tryb low, wskaźnik rozładowania baterii.
Czyli ~3.6V 200mA... dalej nie chciało mi się czytać. Jeżeli ta dioda nie ma 400-500lm/W to lepiej nawet czegoś takiego nie proponuj ;)
Paweł1983
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 23:46
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Paweł1983 »

kisi pisze:Paweł1983, zależy tylko czy ty chcesz być widziany czy ty chcesz widzieć. Ty zaproponowałes to pierwsze rozwiązanie, a kolega oczekuje jak sądzę tego drugiego.
Tak jak wspomniałem.. nie widziałeś jak świeci to więc nie wiem po co się wypowiadasz :) Ale wiadomo.. co drugi to mądrzejszy:) A kolega skoro chce latarkę na XML odpalić na bateriach typu Eneloop AAA to powodzenia :) Przepraszam .. miało być na akumulatorkach ;], bo zaraz będzie, że źle napisałem ::)
To nie Edison rozświetlił mrok :) Zrobił to dopiero MIDI :D
aven
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 22:57
Lokalizacja: inernet

Post autor: aven »

Temat można uznać za zamknięty, bo merytorycznie nic nie wnosi.

A nie chcąc pluć sobie w brodę i żałować, że mogło być lepiej zdecydowałem się na:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=5861

z diodą T5 4B - teraz muszę czekać tylko w nerwach na przesyłkę :mrgreen:
Zablokowany