Ogniwka GP 18650 LI-ION 1800mah 3,7V

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Ogniwka GP 18650 LI-ION 1800mah 3,7V

Post autor: sou »

warto?
tanie jak barszcz, wziąłem 3 komplety na próbę :)
link
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Zależy co chcesz zasilić. Jak coś mocniejszego to kłania się czas pracy i oczywiście będzie spadek jasności, bo nie wyciśnie się z nich wyższych prądów przez dłuższy czas. Do lampki na xp-g chyba nie będzie problemu poza niższym czasem pracy.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

Wziąłem 3 komplety po 9 sztuk, razem 27 ogniwek, da to 16,2Ah przy 11,1V - coś tam zasilę :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

He he... może podeślesz ze 2 sztuki do testów? Oczywiście do zwrotu, info.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

świetna inicjatywa, jak tylko będę je miał to podeślę, załączam też dane producenta
Załączniki
1865L180.pdf
specyfikacja producenta
(115.22 KiB) Pobrany 586 razy
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Też sobie wziąłem 3 pakiety. :wink: Z tym, że ja na testy nie podeślę, bo nie chcę rozrywać zgrzanych ogniw. Ale czekam właśnie na kabel USB do IMAXa B6, to jak to rozgryzę, to mogę wrzucić jakieś wykresy całego pakietu.

W sumie to piszę z innym pytaniem: Czy ktoś się orientuje, czy wbudowana w ten pakiet elektronika balansuje "sama z siebie", czy wymaga jakiegoś sterowania? Mogę zwyczajnie podłączyć + i - pod ładowarkę i liczyć, że balansowaniem zajmie się elektronika wewnątrz?
Pozdrawiam
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

kupiłem dwa więcej specjalnie na testy, dziś wysłałem...
co do elektroniki, to zamierzam ją wypatroszyć i zrobić sobie jakieś eleganckie gniazdo do balansowania a także gniazdo do odbioru mocy (bo i po co wozić pakiety z kłębowiskiem kabli?)
i jeszcze w wersji SUPERHIPERDELUXE gniazdo USB z 5V do ładowania smartfona (znaczy gpsu dla ubogich;)
ładowarka przypełznie do mnie dopiero 15-go sierpnia, do tej pory będę jechał na akupacku o od wkrętarki :)
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Ogniwa mogę z czystym sumieniem polecić. Z tych które dostałem wszystkie są sprawne, a pakiety trzymają pojemność znamionową. Z pakietu 3s9p tj. 11,1V 16,2Ah chiński HID 35W pracował lekko ponad 4h. Nie rozładowywałem go ładowarką z pomiarem, bo by zbyt długo trwało. Jak ktoś chce, to mogę najwyżej wrzucić wykres z ładowania. Z tym, że nie wiem w jakim celu. :razz:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ