Rurak cudak 2x3 XP-g

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Rurak cudak 2x3 XP-g

Post autor: tisher »

Hej :)
Chciałbym przedstawić wam mój umęczony w krwi i łzach projekt lampki rowerowej.
Milion roboczogodzin czasu poświęconego na budowę, ale jak ze wszystkim, co cieszy - opłacało się :)
W środku bije driver z DX 2800mA przerobiony na 5500mA zasilający z 3.7V wszystkie diody.
Diody osadzone są na miedzianym rdzeniu długości 60mm wbitym w aluminiowe rurki. Rurki połączone szpachlą i frezowane metodą chałupniczą ;) (zresztą widać, krzywo, że wstyd he he).
Całość zasilana z zewnętrznego pakietu ogniw z demontażu po mojej uszkodzonej baterii z laptopa.
We wcześniejszej wersji każdy z modułów led był zasilany swoim driverem 4500mA, ale powodowało to same problemy. Grzanie przewodów zasilających, niska sprawność przy tak wysokim prądzie oraz latarka skutecznie dusiła każdy pakiet ogniw.
Obudowa i wszystkie elementy przemalowane farbą proszkową.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

EDIT (Pikom):
Przedzieliłem ciąg zdjęć aby nie powodował poszerzania okna przeglądarki poza standardowe rozmiary...
Ostatnio zmieniony niedziela 31 lip 2011, 15:09 przez tisher, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Witaj,
fajnie że postanowiłeś sam coś stworzyć i nie iść na łatwizne. Napewno wielu to doceni :) Tylko dlaczego jest taka długa ? Z mojego punktu widzenia można było zrobić mniejszą lecz z driverem umożliwiającym mierzenie temperatury i w razie "gotowania" się lampki zmniejszał by jasność. Ale myślę że podczas jazdy nie byłoby z tym problemu.
Jaka jest waga takiej lampki bez pakietu ?
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Waga to 390g
Jest dość duży, bo w wersji v1 miał mieścić 2x ogniwa, ale z pomysłu zrezygnowałem. Poza tym niezbyt pasuje mi rozwiązanie sterowania zależnego od temperatury. Do jazdy na rowerze waga ma marginalne znaczenie.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

tisher pisze:Do jazdy na rowerze waga ma marginalne znaczenie.
zgadzam się
obecnie taszczę dwa akupaki 14,4V od wkrętarki i jest fantastycznie (zwłaszcza jak trzeba rower wtaszczyć po schodach ;)
a ponieważ jeżdżę głównie dla spalenia kilku kalorii oraz nabrania jako takiej kondycji, to dodatkowe obciążenie w tym tylko pomaga ;)
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

FAJNE :o Zadziwiające co też ludzie nie wymyślą. W konkursie na dziwne lampki wysokie miejsce. Osobiście przypomina mi jakiś ruski sprzęt noktowizyjny. Można powiedzieć że to ekstrawagancki wyraz indywidualizmu w dziedzinie oświetlenia rowerowego, ku chwale autora!
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
ODPOWIEDZ