3xXM-L z płynna zmianą jasności

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

3xXM-L z płynna zmianą jasności

Post autor: midi »

Witam, oto moja kolejna konstrukcja z płynną regulacją jasności za pomocą potencjometru który równocześnie służy do włączania lampki. Trzy diody XM-L T6 , soczewka od MR-elektronik 35mm medium, driver Edima, diody łączone szeregowo, każda dostaje 3A, kontrola temperatury diod czuwa nad ich zdrowiem., zasilanie tolerowane przez lampkę wynosi od 8V-20V. Dziś mam zamiar nakręcić filmik z przejażdżki z tym światełkiem.
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ładne i dużo światła :)

Pytanie techniczne.

Sterownik jest jakiego typu? Diody w szeregu czy równolegle?
Z opisu zasilania 8V-20V i prądu 3A w diodę można wnioskować 2 opcje ;)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Panie midi świetnie to wygląda i pewnie jeszcze lepiej świeci, jak to u Ciebie. :mrgreen:
Czy dobrze widzę, pasuje do standardowego uchwytu LL?
Ech... polatało by się z czymś takim na kierownicy o zmroku po lesie. :idea:
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

No dobra, teraz jak zrobić potencjometr/wyłącznik przy gripie? To by było dopiero fajowe. w formie pierścienia na kierownicę z przesuwaną dźwigienką :cool:
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, driver typu buck boost, tak mi się zdaje, to dokładnie wie Edim, zapytam i napiszę, można nim popędzić 5x XM-L@3A. Uchwyt oczywiście Led Lensera, co do sterowania przy gripie to wszystko da się zrobić tylko trzeba się narobić :wink: , oczywiście że da radę, trzeba wykorzystać uchwyt od dzwonka lub podobny i tyle.
Właśnie wstawiam film na YT, coś tam zawsze pokaże.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
tery
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 10:58
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tery »

pod jakim hasłem szukać na YT?
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
tery
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 10:58
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tery »

na pierwszym planie najlepiej oświetlona szopka w Polsce :mrgreen:

[ Dodano: 27 Wrzesień 2011, 22:35 ]
latareczka cudo,ale power
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ta szopka to moja wiata na drzewo do kominka, już niedługo tam postoi bo miejsce przeznaczone na budynek gospodarczy :wink: , tu jeszcze jeden filmik dla ciekawych http://www.youtube.com/watch?v=D7kkmFl0Smk , jakość nie najlepsza, nie chciało mi się wyciągać kamery bo nie mam do niej mocowania na rower tak więc filmy z komórki.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
sokol06
Posty: 44
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 22:50
Lokalizacja: Prawie Żyrardów

Post autor: sokol06 »

Gdzie można kupić sakwe z mini elektrownią :wink:

Imho tak potężne światło, z taką samą optyką dla każdej diody, na kierownicy to sztuka dla sztuki (lub jak kto woli światło dla światła). Mając 3 diody każdej możnaby przydzielić inny obszar do oświetlenia, a tak jest masa światła dość mocno skondensowana. Szkoda, że nikt nie produkuje potrójnych optyk o różnych kątach dla każdego emitera, to mógłby być ideał.
Druga kwestia to mając światło tylko na kierownicy nie możem się rozglądać. Widzimy dobrze to co przed nami ale nie mam możliwości spojrzenia na bok w poszukiwaniu zaginionej bocznej scieżki.

Podsumowując piękna jest i piekielnie mocna, ale nie idealna.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Idealnych rozwiązań jest mało, jednak uwierz że świecąc ta lampka nawet gdy odwrócę się do tyłu to widzę na jakieś kilka metrów, obszar 180* jest doskonale widoczny na parę dziesiąt metrów , jadąc lasem nie przegapimy żadnej bocznej dróżki. Postaram się zrobić jutro porównanie do świateł samochodowych, nagranie kamerą nigdy nie odda jasności i charakteru oświetlenia bo kamera zawsze automatycznie dostosowuje parametry tak by uzyskać optymalne nagranie. Ten kolimator który tu zastosowałem wydaje mi się optymalny , mam też szerszy wide ,jednak mnie bardziej pasuje medium.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
lukdh
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 16 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: lukdh »

:o :) :) :) :) :) chyba tak tylko mogę to cudo określić ;)
Midi - szacun - projekt wielce mnie się widzi - rzeczywiście wygląda na godnego następcę "Predatora" :-) Nie mogę się doczekać!

Jeśli chodzi o ilość światła o której ktoś z Was wspomniał to pamiętajmy że ile ludzi tyle potrzeb - o ile zwykła przejażdżka w lesie czy o zgrozo ścieżką :lol: z taką ilością światła może wydawać się być sztuką dla sztuki, o tyle już ostra jazda 3rajdowa w lesie wymaga potężnej ilości lumenów.
Faktem jest że na początku olbrzymią mocą dającą spore możliwości wydawała się lampka 3xXP-G 1.5A w diodę... Lecz apetyt rośnie w miarę świecenia :mrgreen:
Co do doświetlania czy rozglądania się uważam że jeśli do tego zestawu dołoży się wspomnianą 3xXP-G na kask to otrzymujemy zestaw niemal idealny.
Pewnie dopóty dopóki midi nie wyrzeźbi kolejnego potworka - ...5xXM-L 3.5A w diodę?? ;-)

Zdrów
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

Liro pisze:No dobra, teraz jak zrobić potencjometr/wyłącznik przy gripie? To by było dopiero fajowe. w formie pierścienia na kierownicę z przesuwaną dźwigienką
albo takie coś

[ Dodano: 28 Wrzesień 2011, 10:16 ]
sokol06 pisze: Szkoda, że nikt nie produkuje potrójnych optyk o różnych kątach dla każdego emitera, to mógłby być ideał.
optyka kombinowana :)
wciąż nie mam kasy na 3 kolimatory ):
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

Ja powiem więcej że 3x XP-G z dobrymi soczewkami to już pełen wypas na rower :) jak najbardziej widać na dobre kilkadziesiąt metrów, a więcej...po co? Ile to waży? I bateria na 4h pełnego światła mieści mi się w pokrowcu od okularów :)
sou pisze:
Liro pisze:No dobra, teraz jak zrobić potencjometr/wyłącznik przy gripie? To by było dopiero fajowe. w formie pierścienia na kierownicę z przesuwaną dźwigienką
albo takie coś
Problem może być ze szczelnością. Może by zamówić małą folie przyciskową z przyciskami ON/OFF, GÓRA, DÓŁ? taka folia jest do pewnego stopnia elastyczna i szczelna. Naklejamy na jakiś pierścień zaciskowy, wyciągamy przewód przez pierścień i gotowe. Z tym że trzeba by zrobić zamówienie na kilkaset zł.
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

A ja powiem, że zastąpienie 3x XP-G przez 3x XM-L powoduje, że mamy więcej światła przy tym samym poborze mocy :)
Jeżeli nie świecisz na MAXa tylko tyle ile trzeba to będziesz miał światełko dłużej.
Podobnie jeden XM-L który pobiera 3A jest dużo słabszy niż 3x XM-L puszczone na 1A.
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ