Solarne lampy ogrodowe z prawdziwego zdarzenia

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Marcia82
Posty: 2
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 16:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marcia82 »

Interesują mnie ostatnio lampy ogrodowe solarne ze względu na adaptację mojego nowego ogrodu. Powiedzcie mi czy warto kupować jakieś lampy solarne w sklepach internetowych, takie ze średniej półki? Jeśli tak to co moglibyście polecić i dlaczego? :)

Dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Philips ma w ofercie serię DUSK, znajomy ma jedną sztukę :mrgreen:

http://www.philips.pl/c/wybierz-lampe/m ... 98716/prd/
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Nie kupił bym jej ze względu na nazwę DUSK. Kojarzy mi się z TUSK. A tusk kojarzy się źle :P
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

kubaswiatelka pisze:Nie kupił bym jej ze względu na nazwę DUSK. Kojarzy mi się z TUSK. A tusk kojarzy się źle :P
Jak bym słyszał gimbazę. Fakt, nie warto kupować dobrego produktu bo mam skojarzenia.
ILPT
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Oj skaktus Ty to taki poważny. Może trochę dystansu do życia? :)

[ Dodano: 21 Czerwiec 2014, 13:28 ]
kubaswiatelka pisze:Oj skaktus Ty to taki poważny. Może trochę dystansu do życia? :)
Swoją drogą skaktus. Nie wydaje Ci się cena trochę kosmiczna? Ładna może i jest aczkolwiek to kwestia gustu no ale wydać 350zł za jedną lampę z diodą 1W. Hmmm. Ja bym w to nie wszedł.
piotrmak
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: piotrmak »

Witam, jestem tu nowy :) przeczytałem wątek, ale jestem zmieszany...to w koncu solarne lampy ogrodowe świecą słabo czy mocno? bo nie chciałby zbankrutować na prądzie a z drugiej strony chciałbym intensywne oświetlenie w ogrodzie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Te po 5 - 10 zł świecą słabiej niż światła postojowe w aucie.
ILPT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
skaktus pisze:Te po 5 - 10 zł świecą słabiej niż światła postojowe w aucie.
... i to w gęstej mgle...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Lampki solarne są dla ozdoby, one nie mają oświetlać. Te najtańsze w dodatku nie mają baterii słonecznej, może 3 malutkie układziki zalane da picu (widać patrząc z góry na ogniwo). Czyli świecą aż padnie bateria :D Powyżej podałem firmowe modele które coś tam oświetlą, ale pomimo kilkuset zł za sztukę nie dadzą rady jako "intensywne oświetlenie"
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kupowałem najróżniejsze solarne lampy, najtańsze po 1 zł w pakietach po 5 sztuk i każda miała prawdziwe panele słoneczne...
ILPT
zrazik
Posty: 94
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Śląsk opolski

Post autor: zrazik »

potwierdzam, najtańsze mają zalane 3 paseczki ogniw, ale prąd one dają, przynajmniej do sterowania zmierzchowego (wył zał diodę)

ale do tych najtańszych i najmniejszych mieszczą się tylko płaskie bateryjki zegarkowe MR(cośtam) z których diodka poświeci max 2h po naładowaniu ogniwkiem
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie wiem gdzie wy kupujecie te lampki, ale ja kupowałem w markecie z UK na literę T i mimo niskiej ceny dostałem akumulator AAA o super pojemności około 400 mA + ogniwo które faktycznie je ładuje i pozwala świecić te 5 - 6 godzin. OCzywiście mówimy o słońcu, bo w pochmurny dzień to wiecie...
ILPT
modelarz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modelarz »

No właśnie, nie wiem co to musiały być za lampki.
Bo też miałem sporo różnych najtańszych lampek. I zawsze było sprawne ogniwo słoneczne, prosty układ z diodą i akumulator AA 600 mAh.
Takie lampki nadają się jedynie jako dekoracja, bo światła to one dużo nie dają. Ale do oświetlenia jakiejś ścieżki jeszcze powinny się nadać.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Mam kilka takich na balkonie. Kilka też rozebrałem bo nagle przestały działać. To jest tylko do celów dekoracyjnych. Jedną białą diodą 5 mm zbyt dużo się nie oświetli. W każdej takiej lampce jest akumulatorek AA (nie wiem jaki dokładnie ale pewnie jakiś najtańszy), ogniwo słoneczne i jakaś prosta elektronika.

Ciekawa sprawa z tymi lampkami, które nagle przestały działać. Między przewodami wychodzącymi z ogniwa nie było żadnego napięcia, mimo że ogniwo było oświetlane przez dość mocną lampkę biurkową. Po odlutowaniu przewodów ogniwo ożyło. Po przylutowaniu wszystko zaczęło działać jak wcześniej. Elektronika nie miała żadnych zwarć i na zimne luty też to nie wyglądało. Tak się zdarzyło w kilku lampkach z różnymi ogniwami, więc to nie jest jakaś kwestia wadliwej partii. Ktoś potrafi wytłumaczyć ten fenomen?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

OGniwa często są lutowane ołowiem ;)
ILPT
ODPOWIEDZ