Lampka- która lepsza

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
michall
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2011, 22:19
Lokalizacja: wawa

Lampka- która lepsza

Post autor: michall »

Witam,

zastanawiam się nad zakupem jakiejś porządniejszej lampki rowerowej. Jest to pierwsza porządna lampka jaką zamierzam kupić i nie mam zupełnie pojęcia jaką wybrać. Jako że chcę coś 'mocniejszego' wpadły mi w oko dwa modele:

http://www.ebay.pl/itm/CREE-XML-1600Lm- ... 2565351203

oraz

http://www.ebay.pl/itm/SSC-P7-1200Lm-LE ... 27b373294c

Którą polecacie?

a może warto dołożyć jeszcze trochę i szarpnąć się na tą? (chociaż prawdę mówiąc wolałbym nie wydawać za wiele, chyba że różnica w jakości znacząca)

http://www.ebay.pl/itm/3x-CREE-2400Lm-X ... 4842309f9d

A może macie dla mnie jakieś inne propozycje? Może nie warto mi kupować aż tak drogich (nie jeżdżę po lasach za wiele, bardziej po ścieżkach itp, ale dotychczasowe tańsze lampki jakie miałem (za jakieś 30-50 zł) to nie dość że prawie nic nie oświetlały to na dodatek były dość awaryjne... Dlatego zastanawiam się nad droższym zakupem, ale tak naprawdę to nie mam pojęcia czy potrzebuję czegoś aż tak drogiego, czy może da się znaleźć coś wystarczającego taniej?
Na ogół wyjeżdżam jak jeszcze jest jasno, albo jak się ściemnia, średnio na jakieś 15-20 min potrzebuję słabego światła, a na jakieś 40-60 mocniejszego. Prędkości raczej większe, ale rzadko kiedy w totalnie ciemnym terenie (las). Jednak chyba lampka dają dużo światła bardziej by mnie satysfakcjonowała (szczególnie po tych co miałem do tej pory, niby nie takie złe, a zupełnie mnie nie zadowalały). Liczę na wszelką pomoc
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ad pierwszej propozycji, Z DX mogę tylko zagwarantować, że nie ma nawet tych 1200lm
Akurat tą to jeszcze by warto kupić..... bo biorąc pod uwagę inne propozycje wypada dość korzystnie, a światła daje dość sporo.

Nie jestem zwolennikiem kupowania światełka "w ciemno" jeśli masz możliwość sprawdzenia u kogoś jak to świeci to polecam, a może będzie miał inne lampki i któraś Ci w zupełności wystarczy.....

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Duży ref i to smo, nie polecam. Z tego co piszesz to nadałby się latarka z małym refem op i do tego xpg 1A (ponad 2 godz. świecenia ma jednym akumulatorze, a na niższych trybach więcej). Nawet do szybszej jazdy w ternie wystarczy. Poza tym wrzucasz w kieszeń i jest edc. Jeżeli chcesz taką lampkę jak podrzuciłeś w linkach to poszukaj z odbłyśnikiem op, bo to będzie zbyt skupione w takim dużym odbłyśniku. Ewentualnie popatrz bocialarki, choć ja nie jestem fanem Marki:). Pozdrawiam jednocześnie kolegę Bociana.
michall
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2011, 22:19
Lokalizacja: wawa

Post autor: michall »

A mógłbyś polecić jakąś konkretną latarkę? najlepiej link do sklepu/aukcji
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Tak Ci nie podam. Musisz trochę pogrzebać:P
Zobacz ta stronę http://www.light-test.info/
Tu jest fajne porównanie.
I jeszcze tak z moich doświadczeń, ale nie tylko moich. Nie tylko moc, ale jeszcze rozkład światła.
Popatrz też w sklepiku forumowym.
Awatar użytkownika
Ravir
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 20 wrz 2010, 19:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Ravir »

Proponuję kupić zwykłą latarkę kompatybilną z modułami d26/P60 - w wersji z diodą XP-G lub XP-E oraz reflektorem OP (teksturowanym) będzie idealna na rower, zasilanie ogniwem 18650 - całość da 300 lumenów przy cenie około 100 zł - jeśli chcesz coś lepszego, mocniejszego, markowego to musisz się liczyć z wydatkiem ponad 200 zł.

Ja na co dzień, w tym do jazdy na rowerze używam Dereelight CL1Hv4 z modułem d26/P60 wykonanym przez forumowego Grega, Neutralna Biała dioda XM-L o reflektor OP - zaś oryginalny moduł też XM-L tyle, że gładki (SMO) zakładam na Night Hunt czy manewry ASG. Wg mnie najlesze rozwiązanie to zwykła latarka + uchwyt rowerowy - szkoda kasy na dedykowane światło do roweru - latarkę można używać na codziennie jako EDC i zakałdać do roweru.

Ja osobiście radził bym kupić na przykład takiego Solarforce serii L2 - bardzo dobry stosunek ceny do jakości - a jeśli Potrzebujesz czegoś mocniejszego to dopłacając 60 - 70 zł kupić przerobionego Solarforce na diodzie XM-L - Neutralna Biała dioda + zasilanie 16850 - Będziesz bardzo mocną latarkę, która spokojnie w słabszych trybach wystarcza, a w razie potrzeby Masz pełna moc przez ponad godzinę.
ODPOWIEDZ