Klimatyczne oświetlenie...

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Klimatyczne oświetlenie...

Post autor: sou »

miałem wczoraj chwilkę czasu, zatem wykonałem coś takiego.
dwie diody ciepłe CXA2011(~140zł), radiator z alledrogo (~15zł(1kg aluminium :) i zasilacz z focalprice (~11$)
zgodnie z moimi przeprowadzonymi w naprędce obliczeniami radiator powinien mieć temperaturę ok. 40°C ale w praktyce ma koło 60°C, ciepło jest odprowadzane w miarę sprawnie a przylutowanie diody przykręconej do radiatora okazało się niemożliwe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na pierwszym zdjęciu lampka jest "dopalona"' 3-ma XMLami, drugie to wygląd lampki w świetle słonecznym a trzecie to po prostu świecąca lampka.
Po chwili namysłu stoi w pokoju w rogu i daje całkiem niezłe światło. Przyda się jeszcze kilka diod royal-blue żeby kosmicznie wyglądało :)
Ostatnio zmieniony piątek 09 gru 2011, 12:24 przez sou, łącznie zmieniany 2 razy.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Trochę mało tego światła w balonie jak na dwie CXA2011. Duża część zostaje w kolarze (dolnej części balona, wejściu do balona).

Chyba, że taki był zamysł???
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W takim kloszu LED powinien być wpuszczony wgłąb o kilka cm na aluminiowym walcu. Wtedy rozkład światła byłby znacznie lepszy.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

ten klosz (zdjęty na szybko z lampy w kuchni:) będzie zmieniony na coś innego, pierwotnie miała tam być matowa szyba - tylko nie mam czasu pójść do szklarza...
co do ilości światła to koło 1,5k lumenów - jak dla mnie w sam raz, jak tylko wymyślę szczelną oprawę to drugi model pójdzie do łazienki
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

A nie szło postawić tego klosza na radiatorze?
Przewierć otwory na przewody przez radiator (smarowanie wiertła=denaturat :razz: ).
Testowałem podobny na 5u chińczykach jedno-watowych i cały się rozświetlał-tyle że za słabo...
Postaw klosz na alu i zrób fotę-może mój klosz doczeka się wreszcie swojego przeznaczenia :smile:
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

Otwory są już przewiercone, tylko że klosz szlag trafił ale rozwiązanie na tyle mi się spodobało, że kupie taki sam (co jak się okazuje, wcale nie jest takie proste)
Smarowałem jakimś pachnidłem typu "bond" czy coś podobnego, nawet daje radę tylko zapach zostaje :)
Jaśko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 19 gru 2010, 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaśko »

A obliczając temperaturę radiatora uwzględniłes temp. otoczenia ? Często zakopany w cyferkach o tym zapominam . tutaj moze byc tez wina położenia utrudniającego konwekcje (zeberka powinny byc pionowo).
Podaj linka do drivera z focalprice .
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

temperaturę uwzględniłem ale nie wiem czy dobry wzór zastosowałem, jeśli masz jakiś sprawdzony pod ręką to podeślij :)
(wyedytowałem posta dodając link)
ODPOWIEDZ