Ładowarka Intellicharge i4 SYSMAX ma ktoś może ?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Ładowarka Intellicharge i4 SYSMAX ma ktoś może ?

Post autor: krzycho_ »

Czołem ,
jako że już sporo czasu przymierzałem się do zakupu imaxa lub jakiegoś klona a dziś przeglądając oferty trafiłem akurat na ten wynalazek tzn Intellicharge i4 .

Nie używam pakietów także imaxa bym nie wykorzystał a w sumie to mało mobilny jest , teraz używam WF188 lub DIY- MAX1811 i ładowarki Tronic lub Sanyo zależnie od ilości i czasu w jakim muszę naładować a chętnie bym widział jedno urządzenie do wszystkiego które można zabierać ze sobą .

Może ktoś ma to cudo i podzieli się opinią na jego temat ?


Wygląda to tak :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam , Krzycho
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

albo się mylę albo Kodi coś powinien wiedzieć. Coś mi opowiadał o podobnym(tym samym?) niewypale. Swoją drogą 1A takimi sprężynkami puszczają, pewnie 2A z wypełnieniem 50%..... :roll:
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Calineczka niestety masz rację , jeśli chodzi o te sprężynki to porażka jest .

Może ktoś da jakieś namiary na produkt o podobnej funkcjonalności nie wymagający zrobienia moda po rozpakowaniu :mrgreen:
elektroda.pl
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Recenzja tutaj.
Mam, przesmarowałem tylko prowadnice i używam sporadycznie kiedy mam więcej akumulatorków Li-ion do naładowania.
Dziś siedzą 2szt. 26650, bo ta z 4Sevens nie jest w stanie naładować ich do końca.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Te iMaxy zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na skopany zasilacz impulsowy. Dla dotychczasowych użytkowników była opcja czy chcą odesłać ładowarkę, czy dostarczyć im dodatkowy zasilacz 12V 1A. Niestety na rynek europejski nie wszyscy dystrybutorzy przekazali tę informację użytkownikom :( . Generalnie jeśli napięcie wejściowe spadnie poniżej pewnego poziomu (z reguły 140-150V AC), to często kończy się to niebieskim dymkiem ( w moim przypadku 3 na 4 sztuki jakie miałem do testów). W Europie mamy 220+ VAC, więc tu się to zdarza rzadziej. Drugą skuchą pierwszej wersji jest to, że ładowarka dosyć losowo wybiera moment zakończenia ładowania, więc może zakończyć przy 4.0, 4.2 ale też zdarzyło się, że próbowała podać 4.35V na ogniwo. Więc nie jest to ładowarka, którą można zostawić na noc. Inną kichą jest to, że jest to ładowarka czterokomorowa, dwukanałowa. Teoretycznie można miksować li-ion i Ni-MH, ale jeśli włożymy Liona i Ni-MH do komór z tego samego kanału, to najpierw będzie rozładowywać Li-Iona i ładować Ni-MH, a po naładowaniu NiMH, zacznie dopiero ładować Li-Iona. W tej chwili mam jeden egzemplarz zostawiony do testów długofalowych, ale jego jakość jest... Do kitu, delikatnie mówiąc. Zasilacz wyje w takt migających diodek, sprężynki bez rozebrania i przesmarowania smarem silikonowym nie nadawały się do niczego.
W tym wypadku naprawdę warto wydać pieniądze na 2 porządne ładowarki -jedną do Ni-MH, drugą do Li-Ion.

Producent w zeszłym miesiącu zapowiedział nową wersję - podobno mają być 4 kanały i nowy zasilacz impulsowy. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

kodi to ładnie :| Dzięki za info , odpuszczam ten wynalazek .
elektroda.pl
Rebus
Posty: 22
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 21:40
Lokalizacja: Jelenia Góra

Pewna Uwaga !

Post autor: Rebus »

Niby taka LIPNA ta ładowarka a jednak większość Producentów liczących się latarek jak JetBeam, Nitecore i wiele innych ma ją w ofercie ! Tylko nazwy inne ! Ciekawe co ?
W Posiadaniu : Led Lenser P7 , Tank 007 TK701, INOVA X1 25 Lumenów,JetBeam RRT-2 R5, NiteCore EX11.2 XP-G R5, Solarforce M6 XML, Skay Ray King 3 xml T6, Thrunite TN31, Sunwayman C10R
leda
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 19:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: leda »

Witam.
Czytałem na kilku forach że problemy o których wspominaliście dotyczyły wersji v1

Aktualnie dostępna wersja v2 sprawuje się wg. specjalistów bez zarzutów i zostały poprawione wszystkie niedoskonałości w tym zasilacz i ładowanie w komorach,
mnie tez dobrze działa do 14650 i 18650 ale nie znam się na tym, w pl kosztuje ok 95zł na ebayu 22$

Czy moglibyście się wypowiedzieć co sądzicie o intellicharde i4 v2? Czy faktycznie wszystko poprawiono i to dobry wybór? :mrgreen:

Pyra> Proszę o poprawną pisownię, tym razem poprawiłem
Ostatnio zmieniony piątek 30 lis 2012, 18:29 przez leda, łącznie zmieniany 1 raz.
miłośnik e-palenia
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Nawet jak poprawili układ zasilania to jakoś nie zaryzykowałbym już jej.

Jak coś jest do wszystkiego to sami wiecie ...
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Jak tam zamówiłem i zobaczymy co to jest warte. Li-Iony ładuje w porządku, akusy AA i tak traktuję po macoszemu. ;) Bardzo szkoda, że nie ma wyboru prądu np. 300mA i 750mA.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Trochę odkopuję, ale na temat.

Szybki mod Nitecore I4 :

1. Posmarowanie "płoz" olejem silikonowym - rewelacyjnie usprawnie poruszanie się tych wózków
2. Zmostkowanie sprężyn przewodem 0.3mm2 w silikonie (modelarskim).

Nie wiem, czy dobrze mierzyłem, ale po włożeniu ogniwa o 3,6V do tej ładowarki bez zmostkowanej sprężyny mój tani miernik wskazał spadek napięcia na sprężynie ok 300mV. Nawet jeżeli miernik by coś zawyżył, to i tak spadek znaczny jest na pewno.

Jak zmostkowałem? Tak:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

W ogóle to mój egzemplarz po kilku ładowaniach wymagał naprawy, bo się odłamała na lucie sprężynka od "wózka".

Co do bezpieczeństwa, tej ładowarki, to się nie wypowiem, ale wygodna (po modzie z olejem silikonowym) jest. :)

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
grigorij00
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 26 lut 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: grigorij00 »

Odświeżę temat, czy nagrzewanie i4 w czasie ładowania jest normalne, obudowa w okolicach transformatorka i niebieskiej kontrolki robi się dosyć ciepła. Co prawda nie parzy ale trochę mnie to zastanawia. Szczególnie mocno ładowarka nagrzewa mi się przy próbie ładowania Enelopów 2000mAh, do tego stopnia że zaczyna śmierdzieć "spaloną elektroniką"
Pomiar napięć ładowania nie wykazał niczego niepokojącego, tutaj wydaje się wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Swoim i4 ładuję tylko Li-Iony i faktycznie robi się ciepła, albo nawet mocno ciepła, ale śmierdzenia nie zauważyłem. W sumie już nie pamiętam, jak jest przy ładowaniu na raz 4 ogniw, bo dawno tak nie ładowałem, zazwyczaj 1-2 ogniwa na raz. Choć jak dorobię jakiś dodatkowy koszyczek na 3sz 26650 to będę najczęściej ładował 3 na raz ;) ale ciągle mi się odwleka :|

[ Dodano: 30 Grudzień 2014, 14:41 ]
grigorij00, zmotywowałeś mnie! Dzięki wielkie! zrobiłem przed chwilą koszyk na 3. sztukę 26650 do ładowania na raz :D
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
grigorij00
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 26 lut 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: grigorij00 »

:roll:
marmez pisze: grigorij00, zmotywowałeś mnie! Dzięki wielkie! zrobiłem przed chwilą koszyk na 3. sztukę 26650 do ładowania na raz :D
Nie ma sprawy :wink:
Na akumulatorkach AA Nimh ładowarka grzeje się moim zdaniem bardziej niż na Li-ion przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza.
Ładowałem tak Enelopy AA tylko raz na próbę i więcej raczej tego nie powtórzę, szkoda mi katować elektroniki w ładowarce. Próbowałem obadać które elementy na PCB najbardziej się nagrzewają, trochę tego się znalazło, trafo impulsowe, półprzewodniki SMD, kondensator 1000µ/16V low ESR firmy "nitecore" . Ten ostatni wymieniłem na odpowiednik Panasonica mam wrażenie że ładowarka mniej sie grzeje.
Z ciekawostek moja niedawno kupiona ładowarka ma dodatkowe metalowe szyny po których ślizgają się minusowe blaszki. Szyny były już fabrycznie z mostkowane przewodami co trzeba pochwalić. Widać że producent od czasu do czasu coś poprawi w konstrukcji.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

grigorij00, czyli masz wersję 2014 :) http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14699
grigorij00 pisze:Widać że producent od czasu do czasu coś poprawi w konstrukcji.
Chwała mu za to, niech się starają, a nie, że nowsze rzeczy gorsze wychodzą niż poprzednie :)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ