MacTronic Bike Pro Noise

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Zauważ Kolego, że Noisa najbardziej krytykowałem ja, a nie sprzedałem, żadnej lampki na tym forum i chciałbym zdemontować pogłoski, jakobym czerpał z tego jakiekolwiek korzyści. :evil:

[ Dodano: 13 Czerwiec 2013, 09:07 ]
Mam dla dla Ciebie propozycję- kup Noisa w necie i znajdź kogoś u siebie z takim choćby S2 i porównaj, światło i cenę, najwyżej Nioisa zwrocisz do 10 dni, lub zostawisz jeśli będzie lepszy :) Od razu się dowiesz czy Ci koliduje z licznikiem. Ot tyle, żebyś nikogo nie posadzał o złą wolę.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 cze 2013, 08:47 przez Zbychur, łącznie zmieniany 2 razy.
pawel
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel »

No tak ja wiem i rozumiem ze są lepsze lampki,latarki i biorę je pod uwagę bo być może już niedługo kupie jakaś samoróbkę,dlatego jestem na forum a nie biorę wątpliwego Noise-a w ciemno :) tylko ja mam inny problem i uparcie będę o nim pisał,mianowicie chodzi o zakłócanie liczników bezprzewodowych sterownikami z tych oto mocnych lampek,a Bocialarka podobno nie koliduje z licznikami,nie wiem natomiast jak to jest z latareczkami Grega czy zakłóca czy nie,bo widzę ze nikt na tym forum nie robił testów z inną elektronika rowerową.I ten Convoy S2 tez fajny jest nawet ale co z tego jak będzie mi blokowało licznik,a nie po to kupowałem licznik bez kabla żeby teraz robić go z kablem :)A o Mactrnonicu Noise widzę ze jest mało osób które by napisały coś więcej o nim tzn takich którzy posiadają Noise.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Niestety, sterowniki procesorowe zakłócają liczniki/pulsometry bezprzewodowe. Czy to Bocialarka, czy moja Solarforce - ten sam procesor jest w środku i obie zakłócają tak samo. Miedzy bajki włożyć opowieści, że jeden produkt nie zakłóca, a inny owszem.

Zakłócanie związane jest z wyjątkowo słabą mocą sygnału transmisji liczników/pulsometrów. Zakłóca je w zasadzie wszystko - telefon komórkowy, GPS z mapami, tablet, nowoczesna lampa/latarka LED czy jakiekolwiek inne urządzenie elektroniczne z mikroprocesorem.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 cze 2013, 12:06 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Z tym że Bocialarka nie zakłóca licznika może być to związane z obudową aluminiową która ekranuje tak samo jak inne konstrukcje z metalu. Ale nie mam licznika bezprzewodowego więc nie powiem na 100% od czego to zależy.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
pawel
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel »

Tylko że ja mam ten rodzaj licznika co jest w technologi STS ,więc może przy STS(transmisja) nie będzie zakłóceń,dlatego muszę to sprawdzić w praktyce przy różnego rodzaju oświetlenia,ludzie na innych forach pisali ze zakłócenia były przy licznikach bezprzewodowych ale nic nie było mówione o droższych modelach liczników bezprzewodowych STS.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 cze 2013, 14:06 przez pawel, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

W Warszawie powinieneś znaleźć kogoś kto ma np L2P czy jakiegoś Convoya. Szybki test i będziesz wiedział czy koliduje z licznikiem czy nie.
Awatar użytkownika
kmxc
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 07 lut 2008, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmxc »

pawel pisze:Tylko że ja mam ten rodzaj licznika co jest w technologi STS ,więc może przy STS(transmisja) nie będzie zakłóceń,dlatego muszę to sprawdzić w praktyce przy różnego rodzaju oświetlenia,ludzie na innych forach pisali ze zakłócenia były przy licznikach bezprzewodowych ale nic nie było mówione o droższych modelach liczników bezprzewodowych STS.
Hej
Paweł, ja mam i Bocialarkę 440 lm i Convoy M2 950 lm i Storka 1100 lm - wszystko to modyfikacje/produkcje Tomka-Bociana. Możemy się umówić któregoś wieczoru w Warszawie (lewy brzeg) i sobie przetestujesz te trzy modele ze swoim licznikiem. Nie ma problemu:)
Ja mam Sigmę przewodową - właśnie dlatego, że wcześniejszy licznik (VDO niestety bez transmisji STS) wariował z Bocialarką. Dodatkowo świrował jak przejeżdżałem pod liniami wysokiego napięcia ....
Jakby co to pisz na PW, żeby nie zaśmiecać tematu.

Pozdrawiam
KM
pawel
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel »

No ja mam licznik STS i też przed kupnem byłem straszony ze licznik mi będzie szalał pod liniami wysokiego napięcia ale jak się okazuje jest wszystko ok i mogę swobodnie jeździć pod drutami :) @KMXC chętnie przetestuje te lampki,odezwę się na priv :)Dziś będę testował Noisa w sklepie i jak dam rade jeszcze inna lampkę u innego sprzedawcy.

[ Dodano: 13 Czerwiec 2013, 17:00 ]
Załamie się :( testowałem Noise w sklepie kręcąc kołem przy zapalonej lampce i licznik dłuuuugo łapał odczyt prędkości :( a Greg mówi ze z innymi lampkami,latarkami jest to samo :( Pomocy chce mieć fajna lampkę do roweru a nie chcę rezygnować z bezprzewodowego licznika :(:(I co zostaje mi sigma pava :(
Ostatnio zmieniony czwartek 13 cze 2013, 17:47 przez pawel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kmxc
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 07 lut 2008, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmxc »

pawel pisze:Załamie się :( testowałem Noise w sklepie kręcąc kołem przy zapalonej lampce i licznik dłuuuugo łapał odczyt prędkości :( a Greg mówi ze z innymi lampkami,latarkami jest to samo :( Pomocy chce mieć fajna lampkę do roweru a nie chcę rezygnować z bezprzewodowego licznika :( :(I co zostaje mi sigma pava :(
Nie koniecznie.... zmień położenie licznika. Lampka jak najdalej od odbiornika. Czasami mi to pomagało..
pawel
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel »

A co sądzicie o tej latarce na rower ?? http://allegro.pl/mocna-latarka-led-ult ... 96800.html
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

pawel pisze:A co sądzicie o tej latarce na rower ?? http://allegro.pl/mocna-latarka-led-ult ... 96800.html
1. Strobo i SOS na rowerze do niczego się nie przydają.
2. 700 lm i 4 godz pracy - nierealny wynik :razz:
3. 18650 UltraFire 3000mAh - te ogniwa to straszne dziadostwo, omijaj szerokim łukiem.
4. zasięg skuteczny: ok. 250m - LOL :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Po zmianie akumulatorów na lepsze i poprawieniu kilku rzeczy, powinna być OK, ale nie w takim stanie jak jest.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
pawel
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel »

Po testach Mactrnoic Noise 500 z licznikiem Sigmy STS okazało się ze zakłóceń nie było(lampka świeciła na wszystkich trybach a licznik nie miał ani zawieszki ani zaniku predkości :)Wiec jeśli komuś się ta lampka podoba i ma bezprzewodowy licznik w systemie STS to może śmiało brać(nie będzie kolizji :)

Hehe co do strobo i sos to kupa ludzi jeździ z migającą przednia lampka co mnie osobiście strasznie irytuje :) Chyba kupie tego Mactronica (wiem przepłacę) :) ale kupie sobie tez Bocialarke lub Solarforce :) Pozdrawiam Światełkowiczów :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dziś kupowałem sobie zapięcie do roweru w sportowym i macałem tą lampkę. Wizualnie mi się podoba i tyla na ten temat. Cena kosmiczna. Jak sprzedawcy pokazałem swojego obdartego ITP A1 to nie wierzył że takie małe coś świecie niewiele gorzej od "super kosmicznej lampy rowerowej" za 269 zł...
ILPT
pawel
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel »

Nie lubię tak pisać ale napisze.@SKAKTUS dla mnie ta cena nie jest kosmiczna,stacć mnie na taką lampkę to sobie kupie i jeszcze inna mocniejszą też.I wiem ze można mieć lepsze światło za mniejsze pieniądze tylko co z tego skoro dla mnie ważna jest spójność miedzy wyglądem lampki a światłem.Dla mnie i Sigma Pava jest super,słabo świeci cena jest jaka jest a chętnie bym ja też kupił a nie kupie bo wtedy już mnie stać nie będzie hehe) poza tym za dużo lampek :D latarka to latarka,lampka do roweru to lampka do roweru.
Zablokowany