Czołówka z Biedronki - kto kupuje ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Tak ta czołówka świeci w praktyce na ulicę oświetloną stosunkowo słabą lampą sodową:
1) najszerszy strumień
Obrazek
2) w połowie skali soczewki
Obrazek
3) najwęższy
Obrazek
tu nawet nieźle daje radę
Obrazek
Fotki są celowo na ulicę oświetloną latarniami z sodą, by była jakakolwiek skala porównawcza. Gdybym oświetlał ciemne podwórko i naświetlił na cienie, to nawet jedna mała diodka wydawałaby się jakimś potworem. Aparat Fuji Finepix Ax300,tryb nocny, czas naświetlania 4 sekundy, ogniskowa około 40 mm w przeliczeniu na pełną klatkę małego obrazka, latarka tuż obok aparatu.
Ogólnie szeroki strumień jest średni, ale wąski jest o wiele lepszy. Całość jest o niebo lepsza, niż się spodziewałem w latarce za niecałe dwie dychy. Chyba wymienię pack baterii na 3xAA i zapodam tam eneloopy, ewentualnie wymienię diodkę na coś mocniejszego. Na bank będzie lepiej świeciło:)
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Zakupiłem dziś czołówkę z Biedronki po to żeby mieć. Wykonana solidnie, świeci podobnie jak ten zoom za 30 zł. Znalazłem dla niej zastosowanie, bez żadnych przeróbek będzie mi służyć do oświetlania przedmiotów podczas pracy z małymi detalami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Z czasem zabraknie ci regulacji natężenia światła - w niektórych wypadkach światła jest za dużo i oslepia.
ILPT
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Sprawę regulacji rozwiąże odpowiedni sterownik. Co do oślepiania to nie ma ono miejsca. Sprawdzałem to oświetlając maksymalnie rozproszonym światłem, podczas toczenia na tokarce (moje stare oczy potrzebują dobrego oświetlenia).
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Witam,

Zakupiłem i jestem pod wrażeniem, świeci b. przyzwoicie, jak na lampkę za 20 zł.
Ciekawe ile ma lumenów ?

Pozdr.
M...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ile ma ? A jakieś 150.
ILPT
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Da radę to przerobić na coś znośnego?
XT-E 18650 np.?
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Kupiłem i ja chodź miałem problem żeby gdziekolwiek dostać i też muszę powiedzieć że jestem pełen podziwu jak to świeci za całe 20zł

Możesz przerobić na co tylko chcesz...
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

A ja wieczorem wybieram się na mały jogging z czołówką, zobaczę jak sprawdza się w praktyce:)
Ale kwestia zasilania mi średnio odpowiada, wiadomo 3xAAA zbyt wydajne nie jest, chodzi mi po głowie zmiana na 3xAA, może też to nie jest szczyt wydajności, ale akurat to mi by odpowiadało najbardziej. Tylko nie mogę znaleźć odpowiedniego koszyczka, może ktoś z Was mi w tym pomoże? :mrgreen:
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A ja zamierzam zmienić sterownik i zasilać akumulatorem 14500, albo i 18650.

Może taki sterownik? http://www.dealextreme.com/p/1050ma-reg ... 689?item=1
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Jeśli nie zamierzasz zmienić diody na inną to zmiana sterownika jest raczej nie wskazana.
Główny spammer tego Forum ;)
bobone
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 20:19
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: bobone »

Tez kupiłem z racji, że nie mam takowej a na ryby jak znalazł. Zapodał bym tam 18650, ale to chyba obniży wydajność świetlną??Fajnie by było postarać się i podnieść wartość ipx nieco wyzej. Może mógłby ktoś przy okazji wytlumaczyć jakie ta czołòwka wytzrzyma opady, bo jakoś trudno mi ogarnač te kilo Newtonny etc.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

bobone pisze:Tez kupiłem z racji, że nie mam takowej a na ryby jak znalazł. Zapodał bym tam 18650, ale to chyba obniży wydajność świetlną??Fajnie by było postarać się i podnieść wartość ipx nieco wyzej. Może mógłby ktoś przy okazji wytlumaczyć jakie ta czołòwka wytzrzyma opady, bo jakoś trudno mi ogarnač te kilo Newtonny etc.
Latarka spełnia normę IPX3-ochrona przed kroplami padającymi pod kątem 60° od pionu.
Czyli w teorii niewiele, jednak patrząc na jej wykonanie myślę że podczas silnego deszczu nic jej nie będzie.

Więcej o normie IP można się dowiedzieć w wikipedii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/IP_%28stop ... ochrony%29
19arek93
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: 19arek93 »

Również kupiłem i jak za 20zł jest naprawdę super. Światła wystarczająco by zerknąć na mapę, lub poświecić nieco dalej. Wykonanie (patrząc na cenę) 4+.
L2P XM-L 2.8A od Grega
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Dodam jeszcze coś od siebie na temat tej latarki:
światło szerokie
Obrazek
porównanie z 3W diodą CREE, w którą pcha się około 1,5W, to druga latarka, która ma wątek tu
Obrazek
wąski strumień
Obrazek
teraz dalej (na fotce nie widać, ale świetnie się jarzą kocie i psie oczy, nawet z daleka).
Obrazek
porównanie z moja drugą latarką
Obrazek
spot i spill, po lewej ręczna latarka, po prawej ta nowa czołówka z Biedronki
Obrazek
tak widać spot, po lewej ta starsza ręczna, po prawej nowa czołówka
Obrazek
Niestety znalezienie battery packa by wsadzić 3xAA (nawet 4xAA) w miarę szczelnego to jest problem. Poszukam, może coś znajdę, bo ta czołówka za niecałe 20zł mnie zaskakuje bardzo pozytywnie.
ODPOWIEDZ