Czołówka z Biedronki - kto kupuje ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Może jakieś elektroniczne pudełko?
Jakieś takie czarne skręcane a w środku koszyczek na AA?

Takie jak są w elektronicznych na jakieś gotowe układy DIY.
Główny spammer tego Forum ;)
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

O tym też myślałem, ale nie znalazłem takiej obudowy z oringami na złączach oraz porządnym uszczelnieniem. Co mi po modyfikacji, gdy w razie deszczu aku będą mokre. To ma być porządna latarka, a nie jakaś tandeta indoor only.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

A co mi tam, też kupiłem. :razz: Skończę naprawiać/budować anteny to będę się bawił w modowanie tego cuda razem z Wami. :mrgreen:
Pozdrawiam
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Ja też postanowiłem odwiedzić miejscową biedronkę celem zakupu czołóweczki. Latarka jak za 20zł bardzo dobra nie rozpada się nic nie lata wszystko działa tylko baterie mogli dać lepsze ;). Oczywiście długo nie wytrzymałem i po 5 minutach świecenia rozebrałem całą latarkę i wymieniłem diodę na samplowego osrama (wklejony na klej termo) do tego pasta wszędzie gdzie się dało i wszystko ładnie świeci. Po 1,5h świecenia wszystko dalej działa latarka bardzo ciepła ale da się utrzymać. Generalnie latarka nawet bez moda bardzo dobra i polecam każdemu kto takiej latarki jeszcze nie posiada
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Skaktus, skoro i tak to rozbabrałeś to mógłbyś podać wymiary "drivera"? Chciałbym tam zaaplikować R105 albo UP100, zależy co znajdę w szafie. Jego wymiary to 21x23x6,5mm. Wejdzie bez rzeźby? :wink: Nie chce mi się teraz bawić w rozbieranie tego, bo mam inne rzeczy na warsztacie. :neutral:
Pozdrawiam
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

Wymiary drivera 26x21x6
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Jakby ktoś chciał wejść w posiadanie tej lampki, lecz w jego sklepie jest już niedostępna, to mogę odsprzedać swoją zakupioną z czystej ciekawości dziś o godzinie 15:51 :)

Cena jak w sklepie + koszt wysyłki.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Tak wszyscy zachwalacie tą latareczkę że nie wytrzymałem i też kupiłem :mrgreen:
Jak się ściemni zrobię test praktyczny, ale już teraz widać że nieźle świeci.
bobone
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 20:19
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: bobone »

Panowie, a do modułu kis 3r33s {stepdown} jaką diode byście polecili ? Mam jedną taką przetwornice i może dokupił bym 2x18650 albo mniejsze i złaązył wszystko w całość. 2A dało by czadu jeśli oczywiście poradziłbym sobie z temperaturą, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Wszyscy to wszyscy, babcia też... :-)

4 sztuki kupione dla dzieciaków na obóz, zobaczymy jak się sprawią. I czy okażą się wygodne, bo przyjecie było częściowo chłodne (dla górników???)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 lip 2012, 23:55 przez tty5150, łącznie zmieniany 1 raz.
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

W niektórych Biedronkach latarek już nie ma - promocja się skończyła i "sezon" jest z nowej gazetki.
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Wczoraj również zakupiłem,nie było ich jakiś czas i znowu się pojawiły- biedra czyści magazyny!
Jako że nie lubię niebieskiej trawy,dostała na pokład tymczasowo chińczyka (2800-3000K 110-120 LM 1W) i świeci jaśniej jak na oryginalnej diodzie.
Docelowo XP-G i sterownik z trybami ... :twisted:
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Jak rozwiązałeś sprawę włącznika?
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Jak na razie elektronika została ta sama,ale myślę że nie będzie większego problemu.
Wystarczy skrócić te plastikowe tuleje od wkrętów,powinien się latarkowy zmieścić.
Zostaje jeszcze rozwiercić otwór pod gumkę włącznika i będzie śmigać.
Nowy sterownik wcisnę w pigułę-miejsca tam jest sporo.
Większy problem będzie z koszykiem-chcę to zasilić z jednego lub dwóch aku 18650...
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Latareczki zdały egzamin, w opinii młodocianych użytkowników są bardzo użyteczne. Zwykła latarka, cytuję "służyła do znalezienia czołówki po ciemku".
ODPOWIEDZ