Czołówka z Biedronki - kto kupuje ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
oko48
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2012, 18:51
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: oko48 »

Chciałem śrubkami dokręcić star-a do podstawki aluminiowej (po poprzednim rozwierceniu otworów pod śrubki) i podstawka (razem z przykręconym star-em) się oderwała od reszty piguły :evil: Będę musiał to inaczej obmyśleć :P
Obrazek
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Pyra, kiedy Ty się weźmiesz za jakiegoś przemyślanego i profesjonalnego moda czołówki z Biedrony? :)
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cudny pisze:Pyra, kiedy Ty się weźmiesz za jakiegoś przemyślanego i profesjonalnego moda czołówki z Biedrony? :)
Nieprędko... aktualnie leżę i kaszlę, jakieś grypsko mnie dopadło, żonę trzymało 3 tygodnie, a jeszcze lampkę muszę kupić. :-|
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
rzadki
Posty: 29
Rejestracja: środa 01 wrz 2010, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk / Biskupiec

Post autor: rzadki »

od 1 lipca czołówki ponownie w Biedronce. czy któryś z Was może podrzucić swoje zrealizowane pomysły w związku z tą latarką?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Wymiana diody na XR-E (MCPCB 20mm). Dwie śrubki i pasta termo.
Świeci zadawalająco na 3 x AAA. Więcej szkoda inwestować w czołówkę za 20zł.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Ja mam do tej czołówki wadzonego osrama squara którego kiedyś dostałem z sampli osadzonego na samplowym sinkpadzie. Świeci szerzej od oryginału, a ciepła barwa diody jest bardzo wygodna do wszelkich prac i mniej męczy wzrok. Generalnie lampka za te pieniądze jest wspaniała nawet bez przeróbek (pomijając przykręcenie diody i posmarowanie pastą termo) spisuje się doskonale i jest niezawodna - kupiłem 4 więc mam trochę porównania :)
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

U mnie czołówka ta przeszła małą modernizację: dioda to ciepła XB-D (z sampli) na Sinkpadzie alu (sampel), zogniskowana dzięki aluminiowemu krążkowy (zeszlifowane stare MCPCB). Przykęcone wszystko śrubkami. Do tego sterownik i IOS na 20mm - 1.05A, trzy tryby ciągłe. Zasilanie zmienione na 18650 - po partyzancku ogniwo Samsunga z odzysku zamocowane w opasce, przewody przylutowane (modlę się, żeby nie strzeliło - ale pamiętam zabawy z pirotechniką - im mocniej zamkniesz tym mocniej strzeli...). To tego wpasowany włącznik Omtena w korpus. I działa - całość zmieściła się w 30zł.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Ja zmodyfikowałem dwie takie czołówki. Ostatnio na dniach bo kumplowi oryginalna dioda zdechła.
Zasadziłem do obu XM-L-ki. Napędzane moim driverem na 3xAMC i attiny45. Obsługa oryginalnym przyciskiem. Zasilane z 2x18650 w hermetycznym pojemniku w którym jest też ładowarka na MCP738331.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ja mam 4 sztuki, 1 seryjna + poprawki termiki, 2 z diodami XR-E i XP-G+ poprawa termiki + zasilanie z 2 łączonych równolegle baterii z noki.
I ostatnia dostała XM-L z odzysku sterownik AX2002 i zasilanie z 2 ogniw 18650 protected+ poprawa termiki i wymiana soczewki na bardziej rozpraszającą ( soczewka też z odzysku ze starej chińskiej lornetki)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

ja wsadziłem zeszlifowany ref D26, do tego oslon z sampli, AX2002,2x18650 (jakieś 4400mAh) i fajnie świeci.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jak się chwalimy to wszyscy. :) Moja straciła zoom ale zyskała kolimator 60 stopni i XM-L T6 3C, driver narazie oryginalny, 2x18650 w koszyku od Midiego.Jeszcze trzeba popracować nad szczelością koszyka i wymiana drivera.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Ja w swojej myśle właśnie nad wymiana drivera ale problem jest z tym wlącznikiem co eksperci powiedzieli by na mosfeta sterowanego switchem oryginalnym i sterownik jakiś typowy np. ak-47?
Toy
Posty: 8
Rejestracja: sobota 20 sie 2011, 22:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Toy »

Gdy będzie już dostępna - proszę posiadaczy o info czy poprawiło się coś w kwestii rozpadających się tulejek na wkręty. Swoją jeszcze uratowałem sklejając je chloroformem, ale cztery inne, będące w rodzinie, nieodwracalnie się rozpadły (można kombinować, ale niesmak pozostaje).

A co do zrealizowanych pomysłów: grubsze przewody do diody wytargane z zasilacza ATX, Arctic Silver pod MCPCB, które to przykręcone jest wkrętami z kasety magnetofonowej (pasują idealnie) do tej niby piguły, smar silikonowy tu i ówdzie. Najbardziej zadowala mnie dostosowanie lampki do rowerowego kasku (odwiedziny w pasmanteryjnym i trochę dziergania) oraz wiejski, optyczny tuning (bynajmniej nie chodzi o gustowny koc w tle):

Obrazek
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ja sie mogę wypowiedzieć odnośnie dawniej sprzedawanych, a były 2 egzemplarze.
jeden z wkręcaną pigułą gdzie dioda była osadzona na milimetrowej podkładce montowanej na wcisk i 2 z wbudowaną pigułą ale anodowaną, więc bez polerki się nie obeszło.
Tak na marginesie chętnie bym kupił obudowe do której wkręcana jest głowica tej latarki tylko że wykonaną z alu. i pewnie nie tylko ja :D
19w9abc
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2011, 18:54
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: 19w9abc »

pegasus_sis pisze:Mam - bez rzeźby (albo z minimalną) powinny podejść BL-4B, Bl-5B. Te są łatwo dostępne i tanie ;)
I to 2 jedna na drugą czyli 2x900mAh :)
Które zamienniki są dobrej jakości? Bo oryginały drogo, a potrzebuje 4-ech sztuk, na dwie czołówki.
ODPOWIEDZ