Latarka Tiross Cree Q5

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
eminem
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:09
Lokalizacja: bialystok

Latarka Tiross Cree Q5

Post autor: eminem »

Witam!

Jestem nowy na forum i chcialbym wam zaprezentowac latarka ktora ostatnio nabylem.
Wyglada tak: http://www.neolux.pl/index.php?products ... prod_id=81
Kupilem ja na allegro za 36zl. Ostatnio czesciej zaczelem jezdzic wieczorem rowerem i bylo trzeba cos kupic. Na jakims forum wyczytalem ze w latarkach tiross sa montowane lepsze diody niz w tych "police 500 lumens" i dlatego ta firma. Latarka ma zoom co czasami sie przydaje. Na aukcji pisze ze ma 240 lumenow i zasieg 230m co jest nieprawda. Jej zasieg to ok 60-80m.Posiada 3 tryby mocny 100% slaby 40% i nie przydatny stroboskop. Wlacznik chodzi bardzo dobrze by zmienic tryb nie trzeba go calego wciskac tylko lekko docisnac co jest bardzo wygodne. W komplecie sa baterie i smycz ktora odczepilem. Wczesniej na rower bralem latarka 25 lumenow i mimo malej mocy tez byla w miare dobra . Ale z ta nie ma szans :grin: ta swieci troche mocniej nawet w trybie 40% . w porownaniu do moich innych bazarowych latarek ta ma bardzo dobre gwinty o ringi tez sa ok. Jak to latarka z zoomem w trybie skupionym daje malo swiatla na boki ale nie jest najgorzej . Soczewka jest plastikowa a koszyk baterii jest polaczony z wlacznikiem. Zdjecia moze beda na dniach :grin: Podsumowanie : hmm.. uwazam ze latarka jak na taka cene jest bardzo dobra , poreczna , dosc mocna . Na rower do domu, samochodu, na spacer pod namiot napewno sie przyda. Jestem poczatkujacym i pewnie tak bym jej nie chwalil gdybym pobawil sie jakas pozadna latarka ktora naprawde ma te 240lm - :) Pozdro latarkowicze :mrgreen: Ps. moja pierwsza recenzja prosze o wyrozumialosc :)


Edit : Maly drobiazg: Latarka moze pracowac podczas deszczu ale lepiej nie wkladac jej na dluzej do wody poniewaz ma przesowana glowice do ustawiania zooma pod ktora moze sie dostac woda. Jezeli ktos zastanawia sie nad tania latarka z funkcja zoom to polecam ten model. Moim zdaniem bedzie lepsza od tych "police" itp. Zdjecia beda pewnie jutro jezeli bede mial dostep do aparatu :)
Ostatnio zmieniony czwartek 09 sie 2012, 19:51 przez eminem, łącznie zmieniany 3 razy.
Peja ft Pih Zbyt duzo bolu
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jedno tylko pytanie czy latarką puszczona w trybie max trzymana w rękach robi się ciepła po kilku minutach?
eminem
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:09
Lokalizacja: bialystok

Post autor: eminem »

Jak jeszcze nie mialem uchwytu podczas jazdy trzymalem ja w rece ok 10min i nic takiego nie zauwazylem ale to byl troche chlodniejszy wieczor wiec wiadomo ze nie poczujesz roznicy. Dzis albo jutro zostawie ja wlaczona w domu na ok 20min i dam Ci dokladna odpowiedz ;)

[ Dodano: 9 Sierpień 2012, 19:50 ]
Zostawilem latarke wlaczona na 20 minut i nie zauwazylem zadnej roznicy. Chyba dosc dobrze odprowadza cieplo
Peja ft Pih Zbyt duzo bolu
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
eminem pisze:Zostawilem latarke wlaczona na 20 minut i nie zauwazylem zadnej roznicy. Chyba dosc dobrze odprowadza cieplo
No i to jest właśnie powód do zmartwienia, objawem dobrego odprowadzania ciepła z diody, jest właśnie szybkie nagrzewanie się obudowy.

Pozdrawiam
PS: Przy okazji, popraw proszę posty, bo to forum techniczne, czyli dbamy o poprawność pisowni, polskie znaki itp.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Pyra pisze:Witam
eminem pisze:Zostawilem latarke wlaczona na 20 minut i nie zauwazylem zadnej roznicy. Chyba dosc dobrze odprowadza cieplo
No i to jest właśnie powód do zmartwienia, objawem dobrego odprowadzania ciepła z diody, jest właśnie szybkie nagrzewanie się obudowy.

Pozdrawiam
PS: Przy okazji, popraw proszę posty, bo to forum techniczne, czyli dbamy o poprawność pisowni, polskie znaki itp.
Ot to!

Właśnie tego się spodziewałem po sprzęcie od tego allegrowicza.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

eminem pisze:Zostawilem latarke wlaczona na 20 minut i nie zauwazylem zadnej roznicy
Ja nabyłem bezpośrednio od chińczyka (w Wólce Kossowskiej) latarkę Police z zoom, i dioda luźno latała. Tak, nie miała żadnej pasty i nawet dociśnięta nie była tylko luźno sobie latała. Zresztą nawet trudno byłoby ją docisnąć, bo w pigule dziura. A w trybie wysokim na diodę szło 500 mA (700 z aku), więc jakieś 1,5 W ciepła. Po kilkunastu sekundach dioda parzyła, więc za długo to by nie poświeciła, a świeci całkiem przyzwoicie, lepiej od tej wychwalanej czołówki z biedronki.

Wiec jeśli chcesz się swoją dłużej cieszyć, to raczej na pewno trzeba poprawić odprowadzanie ciepła. Ja mam już swoją pierwszą modyfikację zakończoną :mrgreen:
eminem
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:09
Lokalizacja: bialystok

Post autor: eminem »

Zbychur pisze:
Pyra pisze:Witam
eminem pisze:Zostawilem latarke wlaczona na 20 minut i nie zauwazylem zadnej roznicy. Chyba dosc dobrze odprowadza cieplo
No i to jest właśnie powód do zmartwienia, objawem dobrego odprowadzania ciepła z diody, jest właśnie szybkie nagrzewanie się obudowy.

Pozdrawiam
PS: Przy okazji, popraw proszę posty, bo to forum techniczne, czyli dbamy o poprawność pisowni, polskie znaki itp.
Ot to!

Właśnie tego się spodziewałem po sprzęcie od tego allegrowicza.




Kity wciska. Na innych aukcjach z ta latarka pisze zasieg 100m a u niego 230m . Smiechu warte :)

[ Dodano: 9 Sierpień 2012, 23:15 ]
Marekwoj narazie wszystko jest ok wiec nie bede w niej dłubal :mrgreen:

[ Dodano: 9 Sierpień 2012, 23:19 ]
Zdjęć nie będzie chyba że komuś zależy
Peja ft Pih Zbyt duzo bolu
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

To jest dobry czas na przygodę z pierwszą modyfikacją. Z tej lampki możesz zrobić kawał światła nie wydając dużo pieniędzy.
Po pierwsze odprowadzenie ciepła! Koniecznie musisz rozebrać lampkę i zobaczyć jak jest osadzona dioda, no i czy w ogóle ma z czymś kontakt.
To że był ciepły wieczór nic nie oznacza. Lampki trochę mocniejsze czyli 10W na XML potrafią bez wysiłku nagrzać się do 60*C i więcej. Zależy od body.
Z 3W diodami też może być cieplutko i to bardzo.
Przemyśl czy chcesz się długo cieszyć lampką czy chcesz czekać aż nagle zrobi się niebieskofioletowa
i odejdzie do krainy wiecznej ciemności i dopiero wtedy ja zrobić na błysk :)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

eminem pisze: Marekwoj narazie wszystko jest ok wiec nie bede w niej dłubal :mrgreen:
To długo ci ona nie poświeci - bez chłodzenia może kilka godzina a potem zacznie robić się coraz bardziej niebieska, zielona lub po prostu zgaśnie lub będzie świecić bardzo bardzo słabo.
eminem
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:09
Lokalizacja: bialystok

Post autor: eminem »

DNF dzięki za radę :mrgreen: A co takiego mógłbym w niej wymienić ? Nie wiem jak wykręcić diodę :( Potem może dam zdjęcie to sami napiszecie co i jak.
Ostatnio zmieniony piątek 10 sie 2012, 20:36 przez eminem, łącznie zmieniany 1 raz.
Peja ft Pih Zbyt duzo bolu
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Załóż odpowiedni temat, wrzuć fotki i pomożemy :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dioda może być przyklejona itd. o ile w ogóle jest.
ILPT
ODPOWIEDZ