OEM D1

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
adex
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 11 lis 2012, 18:37
Lokalizacja: Kraina Falubazu

OEM D1

Post autor: adex »

Witam!
Jako że dotarła wczoraj latareczka postanowiłem ją rozebrać i pstryknąć kilka fotek bo w necie nie można nic znaleźć poza stronką gdzie jest do kupienia.
Wydaje się fajnie zrobiona wszystko ładnie spasowane, gwinty chodzą bardzo fajnie nie ma żadnych zadziorów. Wykonanie uważam za naprawdę fajne. Bateria siedzi bardzo ciasno naprawdę trzeba się natrudzić żeby ją wyciągnąć.
Światełko stoi na dupce i świeci przyzwoicie, fotek świecenia na razie nie mam bo ciągle mgły :/
Nie wiem co was interesuje ale chętnie odpowiem na wasze pytania o ile będę wiedział:P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 30 lis 2012, 22:10 przez adex, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Nie ma za co :P Jakbyś chciał to wrzuć ten sterownik w nią:P - http://kaidomain.com/product/details.S020073
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
adex
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 11 lis 2012, 18:37
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: adex »

Fajnie, jestem zadowolony:)
Po wymianie sterownika nic nie będzie się działo? Tzn nie bede musiał wymieniać Wł w dupce czy innych rzeczy?
Wystarczy podmienić i tyle?
O ile wzrośnie moc?
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Oj wzrośnie :P o ok 20% ale skróci się czas pracy na aku
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

adex pisze:Fajnie, jestem zadowolony:)
Po wymianie sterownika nic nie będzie się działo? Tzn nie bede musiał wymieniać Wł w dupce czy innych rzeczy?
Wystarczy podmienić i tyle?
O ile wzrośnie moc?
Hej,jak ten włącznik wytrzyma te 3A to obejdzie się bez wymiany :)
adex
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 11 lis 2012, 18:37
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: adex »

Nightmare pisze: ale skróci się czas pracy na aku
To akurat mnie nie interesi, ster na pewno zamówię tylko po 10 :razz:
Najważniejsza jest MOC!:)
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

Nightmare pisze:Nie ma za co :P Jakbyś chciał to wrzuć ten sterownik w nią:P - http://kaidomain.com/product/details.S020073
Według opisu tam jest sterownik 20mm w latarce ten na kai ma 17mm,mógłbys to zweryfikować?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

nikita639 pisze:Według opisu tam jest sterownik 20mm w latarce ten na kai ma 17mm,mógłbys to zweryfikować?
pozdrawiam
Kolega adex mierzył osobiście i ma tam 17mm tzn tak twierdzi :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
adex
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 11 lis 2012, 18:37
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: adex »

Nightmare pomyliłem się ster ma 20mm. Teraz rozkreciłem i zmierzyłem. Wcześniej jakoś z góry bez odkrecania mierzylem i wyszło 17 :mur: Sorrki!
W takim razie polecicie najlepszy driver jaki mogę tam wrzucić?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ta latareczka jest u mnie od wczoraj :razz:

Więc może dodam coś od siebie.

Rzeczywiście wykonanie i wykończenie materiałowe samego body przyzwoite, nie ma się w zasadzie czego przyczepić. Dosyć ciekawie zostało wykonane połączenie piguły z głowicą , mianowicie nie odkręcimy głowicy bez wykręcenia piguły, a ta dodatkowo posiada lewy gwint. Sama piguła jak widać na zdjęciach od adex, jest mosiężna i jest sporej długości co po przesmarowniu gwintu pastą termo pozwala całkiem przyzwoicie odprowadzić nadmiar ciepła (wiadomo miedziana pigułka byłaby lepsza), latareczka dosyć szybko robi się ciepła. Koronka to polerowane aluminium jak i pierścień na dupce pozwalający stać latarce w pionie (dość stabilnie zresztą).

Teraz jak to świeci.
Świeci, jak by to powiedzieć, poprawnie. Mankamentem jest szybka, która zabiera sporo światła. Tak obrazowo to różnica z szybką i bez to jakby w XM-L w puścić w 2,8 A i 3,3A czyli różnica jest widoczna. Z akusa ciągnie 2,66A więc szału nie ma. Włącznik nawet przyzwoity ( 3,34 A wytrzymuje :razz: ) jedynie co to trzeba sprężynkę zmostkować bo trochę długawa jest. Reflektor OP z dość wyraźnym spotem centralnym.

Tyle o oryginale. Lampka jest już po szybkim modzie i wydaje się to być niezła baza do tego celu i same zmiany drivera czy włącznika są banalnie proste, gdyż wszędzie mamy pierścienie dociskowe dość ładnie spasowane.

Latareczka dostała driver z KAI 3040 mA (8xAMC 380mA) + 1x350 mA czyli razem 3390mA. Pobór z akusa to 3,43A. Trzeba było oczywiście dolutować miedziany pierścień do driverka, choć można by się pokusić o przylutowanie do pierścienia dociskowego piguły, bo pasuje prawie idealnie. Sprężyna została zmostkowana, a raczej mosiężny kapturek z płytką włącznika. I teraz lampka ożyła :) , Pozostaje jeszcze wymiana szybki i prawdopodobnie reflektora, diodkę też dostanie cieplejszą i może też włącznika ale trzeba czekać na prezenty od żółtych braci.
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Witam
Gdzie ją można zanabyć?
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

CNQ
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dla niewtajemniczonych: http://www.cnqualitygoods.com/
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Pier i DNF dzięki za namiary.
Widzę, że to taki bezimienny kuzyn latarki Lumintop TD-15 ;-)
ODPOWIEDZ