Driver SSC P7 z Kaidoman pomiary i zmiany.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

ledy sa te same, pierwsza w kolejnosci - swiecila, druga wogole. przejscia i ewentulane zwarcia sprawdzilem. sam lekko zgupialem : :???:

mialem sie jeszcze pytac - lepiej podlaczyc w szereg czy rownolegle?


ps. czy to normalne ze przy sprawdzaniu diody miernikiem (opor) - emiter diody leciutko swieci ?
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Normalne
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

I widać idealnie wtedy odcień :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
kroliczysko
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 24 lis 2009, 15:52
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: kroliczysko »

Witam wszystkich
jestem nowy wiec opiszę co mnie skłoniło do napisania posta, a potem ładnie zadam pytanie w niniejszym temacie.

Ostatnio jeżdżę rowerem do domu po ciemku w dość wymagającycm terenie i doszedłem do wniosku że kit Myo XP, Tikka XP, Mamut Lucio jest niewystarczający jeśli miłe mi moje zęby.
Postanowiłem zmontować oświetlenie rowerowe na dwóch diodach P7. Mam już wszystkie niezbędne elementy, ale dobija mnie to, że nie wiem jak ugryźć opisywany tu driver Kaidomain. Przejrzałem net w poszukiwaniu jakiegoś manuala i nie znalazłem. Czy ktoś z forumowiczów byłby taki miły i rozrysował gdzie podłączyć LED, switcha czy zasilanie do owego układu??

pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kroliczysko, sprawa dość oczywista. Sterownik przychodzi z dolutowanymi kabelkami, patrz fotki w poprzednich postach. Czerwony przewód do anody diody, czarny do katody. Jak nie wiesz gdzie są te elektrody na diodzie-pisz.
zasilanie-plus do tego "cycka" na srodku, minus jest na krawędzi-zobacz zdjęcie, jest mocno pocynowany-najnizej na tym największym zdjeciu. A włącznik(nie mikroswitch!) szeregowo z zasilaniem.
kroliczysko
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 24 lis 2009, 15:52
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: kroliczysko »

Wielkie dzięki. Jak przyjdę do domu to organoleptycznie sprawdze.
cre_9
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 20:26

Post autor: cre_9 »

Odkopię stary temat bo driver dalej aktualny :)
Domyślam się, że to jest to samo (link się zmienił): >>>KLIK<<<

Uda się tym sprawnie zasilić 3x XM-L z pakietu 3S (Li-Ion/ LiPo) ?
Jak rozumiem driver wtedy wykrywa, że są 3 ogniwa i po spadku napięcia do jakiejś (?) wartości, przełącza się na LOW?
Temperatura przełączenia też jest jakoś sensownie dobrana co by z XM-L się zgrywało?

@czy to jest ten sam driver? >>>KLIK<<<
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

o ile pamiętam ten sterownik na wyjściu może mieć tylko jednego leda, znaczy się tych trzech szeregowo (chyba) nie zasilisz
ixjakub
Posty: 131
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 23:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: ixjakub »

Odkopuję z zapytaniem:
Mogę zastosować ten driver z akumulatorem żelowym 12V? W tej chwili naładowany ma ok. 14V. Czy lepiej ten? Chcę zrobić świecidełko z jedną diodą XM-L. :wink:

Macie jakieś inne konkretne propozycje sterownika?
ODPOWIEDZ