Naświetlacz / oświetlacz / halogen LED, 10W, krótki test.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
pawel4090
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 25 lut 2010, 15:26
Lokalizacja: k. Kielc

Post autor: pawel4090 »

Barwa miła być ciepła, otrzymałem telefon,że ciepłej nie posiadają, została tylko zimna, ale nie wpadająca w niebieską, więc wziąłem-syn nalegał.
Mamy zamiar kupić jeszcze kilka sztuk, do oświetlenia posesji.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A jak w odczuciu wygląda którą masz ? Zastanawiam się co brać do pokoju i robić mieszankę - zimne i neutralne czy ciepłe i neutralne.
ILPT
pawel4090
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 25 lut 2010, 15:26
Lokalizacja: k. Kielc

Post autor: pawel4090 »

Widzisz, też się zastanawiałem co do oświetlenia pokoju. Pokój będzie pomalowany na pomarańcz łagodny plus troszkę ciemnej cegły. Wiem,że przy b. jasnym świetle bolą mnie oczy, więc zastosowałbym mieszankę ciepłego i neutralnego koloru.
Natomiast, ten co mam nie nadaje się do pokoju, jest blado-biały, kolory zmieniają barwy.
Pozdrawiam Paweł
Trool
Posty: 10
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:06
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Trool »

A co myślicie o takim halogenie

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/halogen-reflektor-led-cob-30w-2700lm-lampa-ip65-i3532278188.html
i powiesić go wycelowanego w sufit da to radę w pokoju cos koło 10m² ?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Właśnie z ciekawości wrzuciłem moją lampę 30W wycelowaną w sufit na szafę i w pokoju ok.14m to za mało. Do wieczornego posiedzenia przed komputerem wystarczy, ale do dobrego oświetlenia to przynajmniej 2*20W w przeciwnych rogach pokoju. 30W w sufit słabiej oświetla pokój niż żyrandol z żarówkami 40 i 60W.
Do oświetlenia podwórka czy ogrodu taka lampa jest w sam raz, ale do pokoju bym tego nie pchał. CRI takiej lampy nie jest zbyt wysokie - kolory wydają się bez życia i nijakie.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Trool pisze:A co myślicie o takim halogenie

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/halogen-reflektor-led-cob-30w-2700lm-lampa-ip65-i3532278188.html
i powiesić go wycelowanego w sufit da to radę w pokoju cos koło 10m² ?
Lepiej MH 35W 942
Trool
Posty: 10
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:06
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Trool »

a jaka jest cena takiego mh ? czyli halogeny led nie nadaja sie do pokoju ?
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Ja od parunastu dni testuje COB'a cool white 100W, który jest wycelowany w sufit . Pomimo mocy 100W i niemalże 7000 lumerów - światła wcale nie jest zbyt dużo (pokój 14m) Jeżli chodzi i CRI to tylko mogę potwierdzić to co pisał pietros . Natomiast według karty charakterystyki barwy Natural White oraz Warm White występują również z CRI =90. Mi osobiście niskie CRI zbytnio nie przeszkadza.

Trool Ledy nadają się do oświetlania pomieszczeń, ale MH przy podobnej sprawności ma lepszą jakość światła oraz nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Lampa na allegro 30 zł kosztuje. http://allegro.pl/metalohalogen-philips ... 28590.html
Statecznik elektroniczny mozesz dostać za 60 zł razem z przesyłką http://allegro.pl/statecznik-elektronic ... 81972.html

Takie halogeny ledowe mają bardzo niskie CRI czyli współczynnik odzwierciedlania barw.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

amisiek pisze:Do tego się nadaje świetnie. O wiele lepsze niż byle tania oprawa ze świetlówką kompaktową czy jakieś badziewie świetlówkopodobne pakowane do halopaka. Za tą cenę nie kupi się niczego lepszego.
Nie zgodzę się z tym. Żywotność świetlówki będzie o wiele większa. Śmiem twierdzić że wydajność świetlna z Wata też.
Wada to rozgrzewanie się świetlówki.
Ostatnio zmieniony piątek 04 paź 2013, 14:34 przez Tomek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Parę dni temu wylicytowałem zasilacz z oświetlacza 50W (30 - 36V 1,5A). Zasilacz przyszedł z tylną puszką lampy, przyklejony wewnątrz sylikonem. Całość siedzi dość mocno, więc zacząłem się siłować z oderwaniem zasilacza i nie zgadniecie....

Nie wiem jakie to "aluminium" ale obudowa pękła jak kawałek plastiku.
ILPT
cyb0rg
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 02:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cyb0rg »

Nie ma się co dziwić.
Śruby chińskie często mi się po prostu "ukręcają" :-o
Stosują jakiś najtańsze stopy metalu, nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek normami :-/
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Ja spróbuję taką lampę zapodać wraz z zasilaczem UPS 7Ah do oświetlenia działeczki, dioda pędzona ok 10V to tylko mały driverek i powinno działać.
PS: oczywiście driver 85-220V wywalę ;)
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Tomek11 pisze:Nie zgodzę się z tym. Żywotność świetlówki będzie o wiele większa. Śmiem twierdzić że wydajność świetlna z Wata też.
Wada to rozgrzewanie się świetlówki.
Tu niestety kulą w płot. Świetlówki kompaktowe nie zbliżają się nawet do 90 lm/W przy Ra>90 i w praktyce rzadko kiedy działają 8 tys h. A to są parametry typowego MH.
Metalohalogen bardzo, ale to bardzo powoli się nagrzewa, jeszcze wolniej niż świetlówka kompaktowa. Diody z kolei dają bardzo szybkie światło - świeci natychmiast pełną mocą.
Także gdybym potrzebował szybkiego światła, postawiłbym na LEDy.
Z obudowami to w ogóle jest problem. Niedawno kolega zakupił dwa halopaki diodowe, o ile diodki są nawet nie najgorszej jakości, o tyle są źle zamocowane. Ktoś przykręcił diody wprost na obudowę pomalowaną lakierem lub czymś podobnym. Nawet stop aluminium jakiś oszczędny był, bo gdy jeden halopak mu spadł, obudowa pękła.
To dopiero tandeta.
Diodę przeniósł na duży radiator po jakimś procku i od biedy daje radę, chociaż nie można już takiej oprawy wystawić na zewnątrz domu. Na razie wisi pod daszkiem.
zrazik
Posty: 94
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Śląsk opolski

Post autor: zrazik »

Mi ostatnio przyszły "halopaki" ledowe różnej mocy i każda miała już farbę proszkową z wierzchu ale w środku pod ledem już osczędność - mniej roboty przy wygładzaniu powierzchni. Zrobiony 30w działa bez problemu, niezrobiona 20w niestety jak były upały to się przegrzewała i migała
ODPOWIEDZ