Dane żarówek samochodowych - szukam.

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Dane żarówek samochodowych - szukam.

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Czy ktoś z Was ma może namiary na dane żarówek z aut typu H7? Na necie jest sporo ogólnych wymiarów ale nie znalazłem informacji o np. wielkości żarnika w H7 czy jego dokładnym umiejscowieniu.

Jak coś macie dajcie znać.
ILPT
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Dane żarówek samochodowych - szukam.

Post autor: Mociumpel »

Szukasz danych konstrukcyjnych do produkcji dla maszyn je wytwarzających - raczej trudno o takowe w necie zazwyczaj trzeba znać kogoś w firmie produkcyjnej, czasem jakiś dziennikarz z autobilda czy innego pisma coś wyskrobie ale ...- wiem nie pomogłem ale tak to wygląda z praktyki.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dane żarówek samochodowych - szukam.

Post autor: BKK »

Żarówka ma swoje wymiary fizyczne, napięcie pracy, moc, wartość strumienia świetlnego. I to tyle, co powinno cię interesować. Umiejscowienie żarnika jest też określone wytycznymi i musi być zachowane przez wszystkich producentów, by żarówka trzymała parametry. I ten parametr też powinieneś znaleźć. Natomiast wymiar żarnika, ilość jego zwojów, itd, to już technikalia danego producenta i one po prostu mają spełniać wymagania, co do wymagań.
Proszę bardzo, pierwszy z przypadku link i już masz podaną wysokość żarnika
https://www.factory2021.ru/content?c=h7 ... sions&id=2
No chciej odrobinę!
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Dane żarówek samochodowych - szukam.

Post autor: skaktus »

Wysokość znalazłem, bardziej chodziło mi o rozmiar samego żarnika. Ilość zwojów bez znaczenia w moim wypadku. Poświęce jedną H7 i pomierze bez bańki. Dzięki za pomoc.

Poszukałem w inny sposób i mam. W załączniku ponad 190 stron danych.
Załączniki
9_2_2008_12_39_18_PMAIS-034 and Amd 1and 2.pdf
(1.78 MiB) Pobrany 202 razy
ILPT
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dane żarówek samochodowych - szukam.

Post autor: BKK »

Teoretycznie rozmiar żarnika powinien być jak najmniejszy, bo ma być to punktowe źródło światła. Ale to jest niemożliwe, więc żarnik ma swoje wymiary. Przyjmij, że jest to około 2 mm średnicy i około 5 mm długości. Najważniejszy jest wymiar określający wysokość środka żarnika nad kołnierzem mocującym.
ODPOWIEDZ