Test ogniw li-ion 18650 5800mAh - obalanie kitu

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Aequanimitas
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 02:51
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Aequanimitas »

Dziękuję za przyjęcie do tak kompetentnego Forum!

Mam prostą uwagę o 18650, która opieram na doświadczeniu w używaniu Solarstorm rowerowej i Olight Warrior. Otóż proszę nawet nie myśleć o tanich akumulatorach i nieinteligentnych ładowarkach. Otóż każdy z akumulatorów tanich (razem 5) popsuł mi się po trzecim ładowaniu. Nie warto tracić pieniędzy. Akumulator "musi" kosztować od 30 zł w górę i najlepiej mieć zabezpieczenie, jeśli nie kupicie procesorowej ładowarki...Tylko i wyłącznie firmowe. Nie wierzę też w podawaną pojemność we wszelakich "fajerach". Moim skromnym zdaniem w przestrzeni 18650 nie zmieści się więcej jak jakieś 3500. Różne ...fire'y kłamią w żywe oczy. Możliwa jest jednak konfiguracja - wysokiej klasy np. Nicitore D 2 i słaby akumulator, ale tego też odradzam, szczególnie wtedy, gdy z brakiem światła związane jest niebezpieczeństwo (treking rowerowy, wysokie góry...; tutaj jednak warto mieć alternatywny sprzęt na AA, AAA) Tu nie ma miejsca na żadne kompromisy. Uwaga też na pakiety np. 8 połączonych - trzeba mieć zufanego wytwórcę, który powie, jaka to firma robiiła składniki z blaszkami. Różnice w czasie świecenia są ogromne. Wniosek jest banalny - bez uderzenia po kieszeni nie warto używać 18650.
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

Aequanimitas pisze:Dziękuję za przyjęcie do tak kompetentnego Forum!

Mam prostą uwagę o 18650, która opieram na doświadczeniu w używaniu Solarstorm rowerowej i Olight Warrior. Otóż proszę nawet nie myśleć o tanich akumulatorach i nieinteligentnych ładowarkach. Otóż każdy z akumulatorów tanich (razem 5) popsuł mi się po trzecim ładowaniu. Nie warto tracić pieniędzy. Akumulator "musi" kosztować od 30 zł w górę i najlepiej mieć zabezpieczenie, jeśli nie kupicie procesorowej ładowarki...Tylko i wyłącznie firmowe. Nie wierzę też w podawaną pojemność we wszelakich "fajerach". Moim skromnym zdaniem w przestrzeni 18650 nie zmieści się więcej jak jakieś 3500. Różne ...fire'y kłamią w żywe oczy. Możliwa jest jednak konfiguracja - wysokiej klasy np. Nicitore D 2 i słaby akumulator, ale tego też odradzam, szczególnie wtedy, gdy z brakiem światła związane jest niebezpieczeństwo (treking rowerowy, wysokie góry...; tutaj jednak warto mieć alternatywny sprzęt na AA, AAA) Tu nie ma miejsca na żadne kompromisy. Uwaga też na pakiety np. 8 połączonych - trzeba mieć zufanego wytwórcę, który powie, jaka to firma robiiła składniki z blaszkami. Różnice w czasie świecenia są ogromne. Wniosek jest banalny - bez uderzenia po kieszeni nie warto używać 18650.
Witaj na forum !
Akumulator dobry a rzekłbym najlepszy może kosztować ok.15zł
Spójrz na oferty Rider albo Woytazo w naszym sklepiku-sprawdzeni,rzetelni sprzedawcy :wink:
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ale Woytazo oficjalnie ma te aku z rozbiórki więc nie jest to miarodajny wskaźnik - cena 15 zł.
Wprawdzie Ci którzy kupili mogą świadczyć o poprawności działania i pojemności prawdziwnej.
A że można kupić za 15 dolarów 4 Panasy 18650 3400mAh (aliexpress, fasstech inne) to oznacza że 30 zł nie jest magiczne - 15 jest właściwe i możliwe do uzyskania - problem że trzeba czekać przeszło miesiąc na dostawę.
Nie byłbym więc kategoryczny w twierdzeniu że ogniwa za 30 to jedyne pewne.
CO innego ładowarka - tu coś dobrego/pprzyzwoitego jest wskazane - sam mam obecnie Lit300 i miałem Opusa (ale poszedł do ludzi) i po choć to "tanie rzeczy sa" to przynajmniej powyżej dolnej granicy przyzwoitości polecić je można jako dobre z niewysoką cenę.
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

Mociumpel pisze:Ale Woytazo oficjalnie ma te aku z rozbiórki więc nie jest to miarodajny wskaźnik - cena 15 zł.
Wprawdzie Ci którzy kupili mogą świadczyć o poprawności działania i pojemności prawdziwnej.
A że można kupić za 15 dolarów 4 Panasy 18650 3400mAh (aliexpress, fasstech inne) to oznacza że 30 zł nie jest magiczne - 15 jest właściwe i możliwe do uzyskania - problem że trzeba czekać przeszło miesiąc na dostawę.
Nie byłbym więc kategoryczny w twierdzeniu że ogniwa za 30 to jedyne pewne.
CO innego ładowarka - tu coś dobrego/pprzyzwoitego jest wskazane - sam mam obecnie Lit300 i miałem Opusa (ale poszedł do ludzi) i po choć to "tanie rzeczy sa" to przynajmniej powyżej dolnej granicy przyzwoitości polecić je można jako dobre z niewysoką cenę.
Na pewno Rider ma nówki,oryginalne-sam wiem bo kupiłem od Niego,natomiast Woytazo też miał nówki ale widać,że chyba sprzedał bo nie wystawia już ich.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Od woytazo kupuje ogniwa od kad jestem na forum i jeszcze nigdy nie trafiło się nic wadliwego, wszystko 100% sprawne, nowe też sprzedaje
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

witos pisze:natomiast Woytazo też miał nówki ale widać,że chyba sprzedał bo nie wystawia już ich.
Nie wystawiam ale zawsze coś znajdę w małych ilościach więc warto napisać PW z zapytaniem.
Ostatnio zrobiłem test Samsunga 35E naładowanego 3 miesiące temu. Przy obciążeniu 3,5A i pomiarze na ładowarce 2.5V a w realu na ogniwie 2,7V wyszło minimalnie ponad 3300mAh.
Odpowiadając na PW kliknij "Cytuj".
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Określanie jakości akumulatora na podstawie ceny nigdy nie jest miarodajne :)
ILPT
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Witajcie po dłuższej przerwie. Mój kolega postanowił skopiować pack akumulatorów do zasilania takiej radiostacji jak moja. Kupił na Allegro ogniwa 18650, 6szt, ale niestety kupił bailonga, bo sprzedawca napisał, że mają 10000mAh. Połączył te ogniwa 3s2p i narzekał, że powerpack ma małą pojemność (mniej niż 6sztuk baterii BL5C wpasowanych w transceiver do środka, ten sam układ 3s2p).
Pomiar od naładowania moją ładowarką esky z balanserem przy obciążeniu 2A (tyle pobiera radiostacja przy nadawaniu) wykazał rzeczywistą pojemność całego pakietu na około 1450mAh.
A stare ogniwa Panasonica nadal mają ok. 1900mAh sztuka.
mappy
Posty: 100
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 21:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mappy »

W ogóle na ten moment da coś radę więcej wycisnąć z 18650 niż 3400-3500 mAh?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Nie, z tego co wiem, max to 3600mAh.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Niby w tym roku ma się pojawić jakaś nowość o dwukrotnie większej pojemności http://www.mobiletrends.pl/dwukrotnie-p ... 2017-roku/
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

Nie widziałem w specyfikacji poważnych producentów żadnego aku 18650 o pojemności większej niż 3650mAh. To ostatnie też było przy rozładowaniu prądem 1A i ładowaniu do maksymalnego dopuszczalnego napięcia (co wg datasheetu obniżało trwałość).
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Wątpię, że pojawią się pojemniejsze ogniwa w tym rozmiarze. Gdyby miało tak być, to producenci nie zaczęliby produkcji nowego rozmiaru, czyli 20700 / 21700.
Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze latarki zasilane 20700.
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

A czasami już nie ma? Tzn wydaje mi się że latarki obsługujące koszyk na 3xAAA powinny taki akumulator pomieścić, mój koszyk ma 22mm średnicy i 660mm długości także pozostaje jedynie kwestia długości.
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Ari93 pisze:A czasami już nie ma? Tzn wydaje mi się że latarki obsługujące koszyk na 3xAAA powinny taki akumulator pomieścić, mój koszyk ma 22mm średnicy i 660mm długości także pozostaje jedynie kwestia długości.
Jesli jest koszyk na 3xAAA to najczęściej jest możliwy zamiennik w postaci ogniwa 18650 który ma rozmiar 18 x 65 mm.
WojtekErnest
ODPOWIEDZ