Najgorsze markowe/niemarkowe akumulatorki ni-mh.

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Np. 50mA przez noc.

Ale nie rozumiem tego :
pawello786 pisze:odlaczylem akumulator i ten rowniez ma prad 3A.
To prąd ładowania tej ładowarki ?
Ni-Cd Man.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Zapewne sprawdza prąd zwarcia amperomierzem ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
pawello786
Posty: 118
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 20:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: pawello786 »

Tak jak maciex93 napisal.
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Poczytałem trochę o taj ładowarce na zachodnich stronach.
Zakańcza ona ładowanie Ni-xx po przekroczeniu pewnej wartości napięcia.
Tak samo działa też wykrycie końca w MH-C9000 ponieważ Ni-Mh mają bardzo mały spadek napięcia przy przeładowaniu, zauważyłem że ona kończy ładowanie przy 1,48V (chyba , już nie pamiętam dokładnie) na swoim Woltomierzu, a dla Ni-Cd faktycznie zakańcza ładowanie dla -DV, sprawdziłem to podłączając zewnętrzny woltomierz i przez parę godzin wpatrując się w niego ponieważ nie mam takiego z RS232 do komputera i pamięcią.

Jeśli ta ładowarka Kolegi też na 100% wykrywa koniec ładowania po szczytowaniu napięcia to przy podrabianych akumulatorach które są najczęściej Ni-Cd a opisane jako Ni-Mh może być ogromny problem z niewykrywaniem końca ładowania akumulatora.
Młode , nowe akumulatory Ni-Cd mają stosunkowo wysokie napięcie szczytowania ale akumulatory przegrzane, i te coraz starsze ale nie jeszcze wyschnięte mają coraz niższe napięcia szczytowania. Potrzebny jest Układ -DV dla takich akumulatorów.

[ Dodano: 23 Październik 2014, 22:45 ]
Rozładuj po prostu czymś ten akumulator ale na tyle małym prądem aby go nie rozgrzewać, nie łącz go w szereg z innymi ogniwami, to ma być rozładowanie pojedynczego ogniwa.
Wystarczy rezystor 10 OHm o mocy 1 Wat.

Jak napięcie będzie niższe pod obciążeniem niż 0,5V to możesz powtórnie ładować.

Gdy nie masz rezystora podłącz dowolną żarówkę latarkową małej mocy , jak zgaśnie to ładuj ponownie.

Tylko nie w szeregu z innymi ogniwami ponieważ zniszczysz najsłabsze ogniwa.
Ni-Cd Man.
adalbert
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: adalbert »

Witam wszystkich!
W tym temacie poruszano już jakość akumulatorków TRONIC dostępnych w Lidlu. Jakiś czas temu kupiłem kilka zestawów różnej wielkości (od AA do D). Jedynie seria ECO "Ready to use" jest do zaakceptowania, gdyż utrzymuje deklarowaną pojemność i bardzo wolno się rozładowuje. Największe rozczarowanie to akumulatory rozmiaru D. Większość od razu po kupnie i formowaniu nie osiąga deklarowanej pojemności i ulega szybkiemu samorozładowaniu. Z ciekawości rozciąłem obudowę takiego akumulatora i wewnątrz były dwa równolegle połączone akumulatorki rozmiaru AA. Najciekawsze jest to, że o ile na obudowie dużego była nadrukowana data produkcji 2011/10 to na obudowach małych była data 2009/07. Moim zdaniem jest to oszustwo ze strony firmy Tronic i zastanawiam się czy Lidl ma wiedzę co sprzedaje.Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wiele się to różni od ogniw ultrafire z piaskiem i malutkim akku w środku.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

A w tych AA paluszkach są jeszcze mniejsze ogniwa , mówię poważenie , to taka chińska matrioszka.

Mam też 4 ogniwa "Ready for Use" i są całkiem ok, bardzo długo utrzymują ładunek, reszta to złom.
Ni-Cd Man.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Defcio pisze:A w tych AA paluszkach są jeszcze mniejsze ogniwa , mówię poważenie , to taka chińska matrioszka.
Gdzieś mam padnięte aku AA Tronic i sprawdzę bo mnie to zaciekawiło :)
Awatar użytkownika
inqo
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 22:46
Lokalizacja: Ilawa

Post autor: inqo »

Masakra. Ma 4x R20 Tronic 4500mAh. Myślałem, że ładowarkę mam do kitu, ładują się krótko, wydajność mają kiepską a po 2-3 tyg. W ogóle tracą swą efektywność. Rzeźnia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Niestety, po rozpruciu aku moim oczom ukazało się, zamiast matrioszki wnętrze typowe dla akumulatorka NI-MH w rozmiarze AA :cry: :roll:
Awatar użytkownika
inqo
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 22:46
Lokalizacja: Ilawa

Post autor: inqo »

A moje akumulatorki AA Tronic mają pojemność 500mAh a w środku coś "lata", może AAA?
Obrazek
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Ja mam wewnątrz mniejsze ogniwa, około 2/3 AA, nawet latają luzem trochę gdy się mocniej poruszą ogniwem. ktoś tu na forum też pisał o luźnym wnętrzu tych AA, ale widocznie są też inne wersje.
Ni-Cd Man.
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

Cóż wracamy z kolejnym ogniwem od : jakby nie inaczej GP !

Przeszłość nie znana szybki test pokazał że ogniwo ma małe R wew.
No to bziuu jest na I-300mA
Po godzinie przechodząc koło ładowarki słyszę syczenie/ pykanie ( brzmiało jak uszkodzona przetwornica === w sumie mam w TV ja do poprawy a koło stał TV ) ale yyy to nie TV tylko coś z ładowarki ..
Ogniwo zimne ale syczy i pluje elektrolitem...
Obrazek

Szczelność zaworów bezpieczeństwa w GP powala...
Ostatnio zmieniony czwartek 09 kwie 2015, 12:55 przez Kwazor, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel1984
Posty: 15
Rejestracja: środa 01 kwie 2015, 23:05
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: pawel1984 »

Aż się wierzyć nie chce że do akurat rozmiar D ładują dwa AA to nic innego jak oszustwo. A jakie aku polecacie z ogólno dostępnych w sklepach?
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Kwazor pisze: Szczelność zaworów bezpieczeństwa w GP powala...
Hmmm... wydaje mi się, że to ma nie być szczelne tylko zwymiotować jakby coś szło nie tak. Jeśli pluło, to ciśnienie w środku musiało być...
pawel1984 pisze:Aż się wierzyć nie chce że do akurat rozmiar D ładują dwa AA to nic innego jak oszustwo. A jakie aku polecacie z ogólnodostępnych w sklepach?
No cóż... widziałem swego czasu ogniwa o rozmiarze "D" Energizera - pojemność: 2500 mAh. Innymi słowy, AA obudowane do rozmiaru D :)
Ostatnio zmieniony czwartek 09 kwie 2015, 12:56 przez FreeMagenta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ