jakie najmniejsze baterie Aku zeby uruchomić hida?

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

Witajcie ponownie:)

Więc dysponując chwilą czasu zacząłem lepić ten zestaw 3S2P zgodnie z rozpiską ze stronki

http://scriptasylum.com/rc_speed/lipo.html

wyświetla tam że 3S2P

Jest

"If each individual cell is rated for 3.7v @ 3000mAh and 20C discharge rate, the configuration above would result in a pack rated for 11.1v @ 6000mAh with a max discharge rate of 120 amps."

czyli ma 11.1 a nie 12.1 ale ok połączyłem wszystko zgodnie z zaleceniami forumowiczów,
naładowałem ogniwa w ładowarce ultrafire, w międzyczasie zamówiłem ładowarke Imax B6 z DealExtreme ale teraz widze że na próżno 150 poszło w plecy
Jako że ogniwa 18650 przydadzą mi sie do latarek to nie widze z tym problemu, podpiąłem pod to przetwornice i na samym pakiecie 3S2P przetwornica nawet nie drgnie, żarówka zwykła H7 ledwo co się żarzy, więc postanowiłem dołożyć troche mocy i podpiąłem 3 akumulatorki 16340 do tego jak na załączonym foto, dopiero wtedy żarówka h7 zaczęła wiele mocniej świecić chociaż to nie to samo co z akumulatora żelowego, więc zabrałem się za podłączanie przetwornicy, i jak widać na załączonym zdjęciu, palnik tylko mryga ale niestety nie jest w stanie się w pełni rożświecić więc niestety taki pakiet to jednak jest za mało:( kilka podpięć h7 i już wcale nie wstaje

Ehh nie mam juz pomysłu, właśnie dlatego chciałem wszystko sprawdzić wcześniej żeby nie nabijać kosztów na coś co nie będzie działać

Zdjęcia

ehhh
malylol
Posty: 31
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 00:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: malylol »

Jakiej przetwornicy używasz? Niektóre modele przetwornic mają bardzo duży prąd startowy sięgający nawet 20A. Przyczyna może leży po stronie przewodów (lub ich połączeń), na zdjęciu widać, że nie są one pokaźnej grubości. Spróbuj wymienić przewody na nieco grubsze i sprawdź połączenia między ogniwami.
Ogólnie rzecz biorąc przetwornica powinna ruszyć spokojnie od w pełni naładowanego pakietu 3S1P (ja swoją przetwornice do testów takim właśnie pakietem uruchamiałem bezproblemowo).
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Standardowa przetwornica slim bierze 4.5 - 5 A na starcie i w ciągu kilku sekund prąd spada do 3.5A.
Jak to ma świecić jak podłączasz zasilanie przez jakieś liche krokodylki.
Użyj grubszych kabli ( polutowanych a nie spiętych krokodylkami).
11.1 to nominalne napięcie pakietu, naładowany pakiet 3S powinien mieć napięcie 12.6V.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

A według mnie któraś para akumulatorów jest nienaładowana lub odwrotnie podłączona. Dlatego najpierw miernik i sprawdzenie jeszcze raz wszystkiego.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

I jeszcze mam pytanie jak masz podłączone (fizycznie) ogniwa? Lutowane? (jakie przewody), czy tylko na styk przyciśnięte taśmą klejącą? Druga opcja kiepska, no chyba, że jakieś miedziane styki MOCNO dociśnięte. Samego lutowania ogniw bez stosownej wiedzy i techniki też nie polecam (można przegrzewając uszkodzić).
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

ogniwa są połączone blaszkami tymi które łączyły je w laptopie, bez lutowania dociśnięte.

Odnośnie grubości kabelków to używam ich na codzień w połączeniu z aku żelowym i nigdy nie było problemu. A przetwornice jakie podpinam to wszystkie typy, od czasu do czasu jeżdzę na giełdę i tam jest masa różnych uszkodzonych lamp z których można takie przetwornice odkręcać, ale zanim się zapłaci warto podpiąć i sprawdzić czy działa.
Chodzenie 2 h z akumulatorem pod pachą albo plecakiem jest dosyć męczące, stąd potrzebny taki zestawik:)
Dodam ze fabrycznie w reflektorach przewody odpalające xenon nie są wcale grubsze.
Moge spokojnie podpiąć na tych kabelkach xenon nawet na godzine i spokojnie działa, tylko co z tego jak po 2-3 godzinach chodzenia akumulator żelowy waży tone:) A przetwornice kupuje sporadycznie więc też nie chce sie go specjalnie dzwigać, taki leciutki pakiecik w kieszeni do sprawdzenia byłby idealny. Przyjdzie imax b6 i spróbuje naładować to na maksimum, ale dziwne że żarówka 55w ledwo co się żarzy. 11.1V to nie za mało żeby podpinac urządzenia na 12V? może właśnie przez to żarówka się żarzy, dopiero po podpięciu dodatkowego 3,7V zaczyna jaśniej świecić, tylko zastanawiam się czy wtedy podpinając urządzenia na 12V pod 15V nic się nie spali

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje wszystkim za odpowiedzi
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

W samochodach, podczas pracy silnika (ładowanie alternatorem) w instalacji mamy ok14V... 15V to niewiele więcej, ale nie powiem, że nic się nie spali, choć pewno większość urządzeń będzie działała normalnie.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Ja odpaliłem na litowo-jonowych 18650 2S1P i jeszcze sporo poświeciłem :lol:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

W temacie "dobra cena"
podałem linka do nowych samsungów 22P pochodzących z rozbiórki baterii z 2013 r.
3 takie ogniwa w szeregu spokojnie ci wystarczą do odpalenia przetwornicy.
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Poczytaj Mój temat, co linka wkleiłem, bo tak się składa, że mam tych ogniw 40 sztuk, a do latarki wejdzie o wiele więcej niż 3 ogniwa :D
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Mój post był skierowany do autora tematu, któremu zależy na jak najmniejszym pakiecie do odpalenia przetwornicy.
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Mam nadzieję, że autor przez te pół roku rozwiązał problem, chociaż Twoja propozycja wydaje się być idealna dla autora tematu :smile:
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

simon-u pisze:Mam nadzieję, że autor przez te pół roku rozwiązał problem, chociaż Twoja propozycja wydaje się być idealna dla autora tematu :smile:
właśnie o to chodzi Panowie że nie rozwiązałem niestety tego problemu. Zamówiłem nawet 2 koszyki x3 18650 na fasttech i ładnie ze sobą wszystko zespawałem i polutowałem grubymi przewodami.
Po włożeniu 6 baterii w taki zestaw żarnik przetwornicy tylko mrygal. Napięcie 11.7 to jednak za mało.
A prawda jest taka ze nawet ten zestaw jest za duży żeby mieć go przy sobie w razie W.
A tak jak pisałem wcześniej, czasem na giełdzie kupuje jakąś przetwornicę lampe xenon uzbrojona i chciałbym od razu to podłączyć na miejscu. Większość przetwornic mam opisane gdzie plus gdzie minus wiec to nie problem podpiąć 2 krokodylki żeby sprawdzić. Taki zestawik na 3 bat byłby lux ale...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 lis 2013, 10:21 przez kafi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Te ogniwa są wysokoprądowe i mają minimalny spadek napięcia pod dużymi prądami.
Widocznie masz kiepskie ogniwa skoro pakiet 3s2p tak przysiada pod obciążeniem.
Naładowany pakiet 3S ma napięcie 12.6V, ja mam pakiet 4S4P w jednym hidzie i nie moge go ładować do końca bo przetwornica ma zakres napięć od 8 do 16 V a naładowany pakiet ma 16,8.
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Tak jak kolega napisał, albo trefne ogniwa, albo błąd przy lutowaniu. Może jeszcze kwestia ładowania. Jak ładujesz ogniwa, skoro je polutowałeś? Ja odpaliłem przetwornicę na dwóch, kiepskiej jakości ogniwach w szeregu. Zresztą zapraszam tu na dowód: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11800&start=15
A na dwóch ogniwach wysokoprądowych odpala bez zająknięcia. Mogę nakręcić filmik telefonem i przesłać na maila, bo nie mam konta na youtubie.
Link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=HNhCiJe9s48
ODPOWIEDZ