Jak podłączyć ten zestaw do zasilacza?

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
MPPLG
Posty: 12
Rejestracja: sobota 01 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: Kępno

Jak podłączyć ten zestaw do zasilacza?

Post autor: MPPLG »

Witam. Dotychczas tylko przeglądałem forum w poszukiwaniu pomocy, ale dzisiaj naszła mnie chęć wykorzystania zestawu HID(zresztą chyba niekompletnego) który znalazłem w garażu, zacząłem szukać poradnika podłączenia przetwornicy pod zasilacz/akumulator w domu, ale niestety nie znalazłem żadnego tematu który by mi pomógł więc założyłem konto aby napisać TEN temat. Swój pierwszy temat na tym forum. W pierwszej kolejności chciałbym się z Wami przywitać i przeprosić za każdy błąd w 'postowaniu' tutaj. Mam nadzieje, że nie będę sprawiał problemów? :)

Dobra, więc przejdę do rzeczy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

/\
|
|

Tak wygląda zestaw który posiadam - moje pytanie jest takie jak w temacie - jak to podłączyć pod zasilacz atx? Czy w ogóle to zadziała? Nie chciałbym tego zestawu uszkodzić ponieważ wydaje mi się, że należy on do brata który wyjechał do Niemiec i niestety nie mam z nim od jakiegoś czasu kontaktu.





Przepraszam za wszelkie błędy, jeśli coś zrobiłem źle - proszę szanowną administracje o poprawienie :)

Za każdą odpowiedź dziękuję ;>
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Wystające kable (grube i czarne) z przetwornicy pod palniki. Wtyczki pasują do siebie, wchodzą z małym oporem, nie idzie ich pomylić.

Gniazda w przetwornicy pod zasilacz - na obudowie masz napisane gdzie plus i minus. Fabrycznie jest do nich dodatkowy przewód.

Z palnika wystaje mała wtyczka na cienkich przewodach - ona służy do "opuszczania" palnika (w dół) w reflektorach na żarówkę H4 (światła długie) . Do reflektorów to się nie nadaje (bardzo oślepia). Same palniki dość mocno kopcą i mogą się palić (mocowania są plastikowe i nie wytrzymują temperatury).

PRzy odpalaniu panika nie trzymaj przewodów idących z przetwornicy (w grubych czarnych izolacjach) bo chińczyki bardzo rzadko, ale potrafią ładnie walnąć po rękach. Tylko raz mi to się zdarzyło, ale potem mięśnie w rękach bolały jak po mega wysiłku.
ILPT
MPPLG
Posty: 12
Rejestracja: sobota 01 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: Kępno

Post autor: MPPLG »

Okej. Wszystko już wiem. Jeszcze 2 pytania - chodzi o taką wiązkę? Jeśli bym ją znalazł - to jak to podłączyć?

Obrazek

+Czy mógłbym wykorzystać jeden z tych palników w takiej latarce?

Obrazek


//Przepraszam, że tak ciągle pytam, wiem, że może to być denerwujące, ale po prostu jestem 'świeży' w tych sprawach.


@Edit - właśnie taką wiązkę znalazłem, posiada coś w stylu sterownika do którego wchodzi czerwony kabel z bezpiecznikiem (akumulator, 12v) i wiązka 3 kabli zakończona kostką z 3 stykami ułożonymi w trójkąt - coś takiego
Obrazek

wychodzą 2 wiązki po 4 kable każda, pod nie właśnie podłącza się palniki.

Wszystko wiem, podłączyć pod zasilacz czerwony kabel do plusa - a gdzie masa? Jak to uruchomić? Samo się uruchomi?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Sterownik (wiązka) jest potrzebny tylko w wypadku montażu w aucie. Bez niej również całość zadziała.

Do tej latarki te palniki się nie nadają - są za duże i mają mocowanie na H4 a w latarkę zapewne wchodzi h3 lub h1.
ILPT
MPPLG
Posty: 12
Rejestracja: sobota 01 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: Kępno

Post autor: MPPLG »

Okej. W takim razie mam gotową wiązkę do podłączenia do pakietu/zasilacza. Podłączyłem i wszystko działa. Dzięki za pomoc :D

Z mocowaniem bym sobie poradził, spawarka i lutownica opanowane więc rzeźba, rzeźba i jeszcze raz rzeźba :) Ale pod względem temperatury wszystko byłoby ok?
Piszę o tym ponieważ dotychczasowa żarówka h1 rozgrzewała uchwyt do czerwoności a na szkle można było smażyć jajko :mrgreen:

Jeśli już będę miał gotowy projekt to z chęcią zrobie poradnik/prezentacje ;>
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

H1 ma 55W, xenon 35W.
ILPT
ODPOWIEDZ