Odpalanie auta z pakietu Li-Po

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Wszystko zależy od samochodu.
W Renaultach zależy to od temperatury zewnętrznej, temperatury silnika i napięcia ładowania, obroty do tego nic nie mają.
Wracając do wydajności pustego akumulatora.
Mój padł tak, bez obciążenia miał trochę ponad 12V, ale nawet bez rozrusznika, na samych świecach napięcie spadało poniżej 8V.
Taki akumulator już nic nie pomoże przy odpalaniu, a jeszcze będzie żerował na tym dołączonym awaryjnie.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Odkopię temat. Po dzisiejszej przygodzie z akumulatorem szukam pakietu na wszelki wypadek, czy coś takiego będzie wystarczające do benzyny 1.6.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

lorak,

Już mi się podoba opis:

Capacity 20000mAh
Actually Capacity 8000mAh

Zależy od tego co siedzi w środku...

W tej cenie ~~120zł kupisz najtańszy nowy akumulator 40Ah... więc po co kobinować ?
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Issac, szukam czegoś poręcznego w razie niemiłej niespodzianki. Tylko właśnie tak jak mówisz co wsadzili do środka ? Żeby to nie była tylko nieprzydatna zabawka.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

lorak, tego się nie dowiemy do czasu aż to kupisz :)

IMO. Lepiej kupić jakiś pakiet LIPO 4S lub 3S nawet z dużym prądem, w tej cenie coś powinieneś znaleźć.
Wtedy dopiero wiesz co masz.. Można go przez zimę wozić w aucie spokojnie.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Albo wymienić w aucie akumulator ewentualnie sprawdzić czy coś prądu nie kradnie.
Samochód zwłaszcza benzyniak powinien spokojnie odpalić nawet przy -20 i kilku miesiącach postoju.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Akumulator był wymieniany. Złodzieja znalazłem - wadliwe fabrycznie radio, przy mrozie wyłącza się, a świeci cały czas zegar i termometr.
Issac, możesz podpowiedzieć skąd i jaki pakiet, jedyny sklep polecany co kojarzę to hobbyking
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Jesteście pewni, że pakiet modelarski można zostawiać w zmrożonym samochodzie, a w szczególności że można go potem rozładowywać prądem rozruchu samochodu?

A z innej beczki - kolega do Civica 2l ok. 250KM założył akumulatorek motocyklowy, by odciążyć przód. Spokojnie jeździł cały sezon, często w mieście na krótkich trasach. To daje pojęcie o rezerwach w układzie rozruchu.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

MCSubi, Kwestia nie pojemności, a chwilowego prądu i czy auto odpala od strzału, czy mieli 10obrotów...
Dobry akumulator 7Ah wystarczy nawet dla V6 3L, na cały sezon, tylko będzie kosztował tyle co zwykły "pełnoprawny" i trwałość mała będzie.

lorak, bto.pl

Wszystko zależy od portfela..
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Issac, dzięki za namiary.
Jeszcze jedna sprawa. Auto pali bez problemu, tylko jest to Scenic II z systemem start-stop. Mam nadzieję że nie zaszkodzi mu takie podpięcie pakietu?
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

lorak, Rano Ci nie chciał odpalić ?
Na tą chwilę jest jeszcze "ciepło", tylko koło zera oscyluje. Przy -10 może już nie być tak wesoło.
Lepiej poświęcić tą dodatkową kwotę na zakup nowego, a ten zostawić i trzymać naładowany, na wszelki wypadek...
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Po dwóch dniach od ostatniej jazdy, ale tak jak pisałem winne było wadliwe radio. Już trzeci raz zrobiło mi taką niespodziankę. Podobne serwis je wymieniał, szkoda że nie słyszałem o tym.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

W systemie start-stop zdechły akumulator podnosi spalanie wystarczająco, by warto było kupić nowy akumulator.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 gru 2016, 20:45 przez MCSubi, łącznie zmieniany 1 raz.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Issac pisze:Dobry akumulator 7Ah wystarczy nawet dla V6 3L, na cały sezon, tylko będzie kosztował tyle co zwykły "pełnoprawny" i trwałość mała będzie.
Issac, możesz wskazać źródło do nabycia akumulatora samochodowego do japończyka za 40 PLN?
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Ja ponad rok temu kupiłem taki pakiet https://hobbyking.com/en_us/zippy-compa ... -pack.html Do tego chińskie krokodyle i trochę wtyczek aby zrobić przejściówkę. Używałem już parę razy i spisuje się świetnie. W zasadzie ten pakiet kupiłem głównie po to aby zbudować latarkę na diodzie 100 W no ale wyszło jak wyszło.
ODPOWIEDZ