Termowizja

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

FreeMagenta pisze:
abyss pisze:Czy flir one da się w praktyce szukać mostków termicznych w domu - ale przy relatywnie niskiej różnicy temperatur? U mnie spadają w zimie do -3 stopni, raczej nie niżej. Oczywiście na własne potrzeby, nie biznesowo.
Jeśli powierzchnia nie jest błyszcząca i różnica temperatur sięga co najmniej 0,3 stopnia - to powinno dać się zauważyć (przy mniejszej różnicy temperatur trochę ciężko - teoretyczna rozdzielczość to 0,1 stopnia, ale dość spore są szumy)
Jeśli na zewnątrz -3 a w domu 20-22 to jest odpowiednia różnica do szukania mostków (tak wyczytałem)
Ostatnio zmieniony czwartek 03 gru 2015, 18:38 przez Tomek11, łącznie zmieniany 1 raz.
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Różne fotki z kamery termowizyjnej

Przypadkowy samochód
Obrazek
Pada deszcz, woda odbija IR, dlatego widać pod samochodem refleksy na wodzie.
W tle nie najlepsze ocieplenie budynku, mostki cieplne widoczne za zbyt cienką warstwą styropianu.
Szkło nie przepuszcza IR, szyby są nie przenikliwe, przez okna nic nie widać, działają jak przesłona, słabo odbijają IR.

Ludek
Obrazek
Odjecie wykonane zza czarnej folii strecz.
Szkło zatrzymuje IR, metale odbijają jak lustra, a niektóre nieprzenikliwe tworzywa sztuczne są dla IR przeźroczyste jak powietrze.
Nie, ubrań nie prześwietla ;)

Ogniwa po teście
Obrazek
Temperatura ogniw podczas rozładowania ma związek z ich Rw

Ładowarka modelarska wyrównuje cele
Obrazek
Malowanie proszkowe odbija IR, dlatego ładowarka odbija się w ramie jak w lustrze

Przewód balansujący obciążony prądem 3A
Obrazek
Ogrzewa się o 5st bardziej niż bez prądu.

http://ebike.nexun.pl/ - mój blog o budowie rowerów elektrycznych
ODPOWIEDZ