Upiecz swoją chińską latarkę

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Upiecz swoją chińską latarkę

Post autor: missieek »

Dla wszystkich, którzy mają dość czarnych obudów swoich latarek polecam lekturę:

KLIK

Czyli do zmiany koloru pokrycia naszej latarki, potrzebujemy trochę czasu, kawałek folii aluminiowej, jakiś piecyk, no i oczywiście obudowa latarki.
Wybebeszoną latarkę zawijamy w folię alu, i do piecyka.

Nic nie piszą o temperaturze, jest tylko wzmianka o "high", nie wiem, ile to jest w piecykach amerykańskich. :idea:

Im dłuższy czas pieczenia, tym jaśniejszy odcień latarki. Jedna była w piekarniku przez 30 minut, druga 50 minut.
Kolor, otrzymywany w wyniku tej operacji to wg zdjęć i mojej drugiej połowy (bo ja na kolorach się słabo wyznaję) to taki miedziany.

Na razie nie mam ze sobą nic wartego upieczenia, ale jak tylko wrócę to postaram się coś upiec. :mrgreen:
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

No to robimy steampunkowe światełka :mrgreen:
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Ciekawe jaki jest mechanizm zmiany koloru i na ile to jest trwałe?
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Tak sobie myślę mam wolne 501B :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Boję się tylko że to tylko taki rodzaj farby może tak reagować, być może to jest możliwe z tą konkretna latarką ( i może kilkoma o takiej samej powłoce )
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

midi pisze:Boję się tylko że to tylko taki rodzaj farby może tak reagować, być może to jest możliwe z tą konkretna latarką ( i może kilkoma o takiej samej powłoce )
Pozdrawiam.
Zaraz dygnę to na dupce ultrafire 501B

Nie ma żadnego rezultatu po 25 minutach w 220 stopniach
jutro spróbuje na godzinkę w 240 stopniach
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zauważyliście że napisy naniesione za pomocą farby są dalej takie jak były ? Sądzę zatem że temperatura nie może być bardzo wysoka...
ILPT
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Ja tak zrobiłem z MagLitem w piecu, na węgiel, spora temperatura, musiałem pigułe wasować, i efektem ubocznym był taki kolorek, z tym że u mnie był on bardziej złotawy.
Główny spammer tego Forum ;)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Są nawet dostępne dokładnie takie latarki na allegro, chyba jedną zakupię i upiekę sobie taką miedziankę. :mrgreen:



___
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wszystkie chińskie lampki malowane na czarno tak kończą przy grzaniu :wink:
Już kilka przy próbie rozkręcenia (klejone) tak zmieniło barwę. Quark również, ale on na złoto zmienił :)
adek19
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 13:26
Lokalizacja: LU

Post autor: adek19 »

Witam,
i jak ktoś coś upiekł? :mrgreen: chętnie zobaczyłbym efekty :razz:
BALDER SE-2 || UltraFire C8 XM-L 2.8A ||
j4rek
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 27 gru 2012, 23:31
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: j4rek »

adek19, ja upiekłem jedynie koronkę z L2P :mrgreen: Bliższe rzeczywistości jest pierwsze zdjęcie(z lampą).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Saud
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Z miasta stu mostów

Post autor: Saud »

Witam
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CBmmXA1GDwo[/youtube]
Pierwszy krok do usunięcia oxydy... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Tytuł tego filmiku, nie jest właściwy. Anodyzacja jest procesem wytworzenia na powierzchni aluminium, warstwy tlenków. Warstwa ta jest początkowo porowata, w rozmiarze mikro. Te mikro szczeliny wykorzystuje się do wprowadzenia, w przezroczystą warstwę tlenku, barwnika. Potem wykonuje się proces zamykania porów.
O ile barwnik jest nieorganiczny (drogie rozwiązanie) to temperatura mu nic nie zrobi, jeśli zastosowano barwnik organiczny (dużo tańszy) to pod wpływem wysokiej temperatury, barwnik może zmienić barwę, lub nawet wypalić się z mikro szczelin.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Krawiec.diy
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 04:35
Lokalizacja: Czapury/Gądki

Post autor: Krawiec.diy »

Anodowanie wygląda dokładnie tak jak mówi kol.Pyra ;) , ja swoje elementy z alu anoduje na tak zwanie zimno barwikami organicznymi ( czyli w skrócie są to barwniki z pasmanterii :mrgreen: )

Można wiedzieć jak długo i w jakiej temperaturze piekłeś tą koronke od SF.

A efekty są rózne ( nie patrzcie na powierzchnie bo niebieski był matowiony przed kąpielą w kwasie a czerwony miał bardzo mocne szczotkowanie dlatego posiadają fakture na powierzchni a na czerwonym jest tak nierówna powierzchnia, ale tak miało być :) )

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ