Upiecz swoją chińską latarkę

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
pochoodniaa!
Posty: 28
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 14:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pochoodniaa! »

Mam jakąś chińską ładowarkę słoneczną, która była czarna, a po pewnym czasie sama zmieniła kolor części obudowy, podoba mi się ten efekt.
Awatar użytkownika
Frodo907
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Frodo907 »

Cześć, jestem nowy.
Mam zapytanie do wszystkich zapalonych kucharzy. Czy pozostałości chemiczne wytworzone w piekarnikach po waszych wypiekach latarek nie wpłynie negatywnie na późniejsze biszkopty itd? :-|
Obrazek
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Teoretycznie nie powinno, a w praktyce to któż to wie? :-) Lecz na wszelki wypadek, ja podczas wypieków moich latarek zawijalem je folia aluminiową.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jak grzałem swojego Skyline'a opalarką to ładnie na bordowo mi przeszła piguła. Można tą metodą plamiastą sobie zrobić. :)
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Frodo907 pisze:Czy pozostałości chemiczne wytworzone w piekarnikach po waszych wypiekach latarek nie wpłynie negatywnie na późniejsze biszkopty itd? :-|
Zawsze możesz włączyć piekarnik z otwartą klapą na pełny zegar. :mrgreen:
Najgorzej jak zostanie zapach, ten to na pewno będzie miał wpływ na późniejszy aromat produktów pieczonych w piekarniku nawet pod przykryciem, wiem coś o tym... :kwasny:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Frodo907
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Frodo907 »

Zapach to dla mnie najmniejszy problem, od czasy gdy w składzie mleka w proszku dla dzieci z chin była szkodliwa melamina (skutek to masowe zatrucia). To nie wiem w takim razie jaki skład chemiczny ma farba którą są malowane latarki.
Jeśli ktoś ma spektrometr i jest w stanie poddać ją analizie?
Wszystkim proponowałbym opalanie na zewnątrz nad jakiś innym źródłem ciepła.
Ebola pisze:Teoretycznie nie powinno, a w praktyce to któż to wie? :-) Lecz na wszelki wypadek, ja podczas wypieków moich latarek zawijalem je folia aluminiową.
Folia alu to żadna ochrona przed gazami które się mogą ulatniać.

p.s. chemik ze mnie żaden, to tylko teoretyczne dywagacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Frodo907, Anodyzacja to nie malowanie. Podczas podgrzewania opalarką, żaden dymek się nie unosił, a zapachu tez jakiegoś wstrętnego nie pamiętam, co nie zmienia faktu, że do piekarnika bym tego nie włożył.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Zbychur pisze:Anodyzacja to nie malowanie
Malowanie niby nie. Ale zazwyczaj do nadania odpowiedniego koloru anodyzowanym przedmiotom stosuje się barwniki (różne, przeróżne). A podczas wypalania właśnie te barwniki się rozkładają - o ile się nie mylę...
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak właśnie jest. Sam tlenek glinu jest bezbarwny w cienkiej warstwie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Frodo907 pisze: Folia alu to żadna ochrona przed gazami które się mogą ulatniać.
No może i ochrona żadna, jednak w każdym razie żadnego dziwnego zapachu nie zauważyłem, co nie znaczy że nic szkodliwego się z latarki nie wydobyło. Technologii chińczyków chyba nikt z nas nie zna.
Pozdrawiam i życze udanych wypieków
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Lekko odkopię
Znalazłem sposób jak zmienić kolor z czarnego na miedziany w kilkanaście sekund:D Jak znajdę jeszcze jakiegoś chińczyka to wrzucę filmik :twisted:
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

Ebola pisze:Lekko odkopię
Znalazłem sposób jak zmienić kolor z czarnego na miedziany w kilkanaście sekund:D Jak znajdę jeszcze jakiegoś chińczyka to wrzucę filmik :twisted:
Ja miałem (bo już padła) podróbkę UF model ZOOM CREE Q5 LED w kolorze zielonym. Po 30 minutowym wypiekaniu w piekarniku w temperaturze 250 stopni tylko wyblakła. :lol: Więc chyba zmiana koloru na inny wychodzi tylko w tych czarnych. :D
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

swiatelka84 pisze:Więc chyba zmiana koloru na inny wychodzi tylko w tych czarnych.
Ja walczyłem z różową pierdołką w tym temacie. Piekarnik tylko rozjaśniał kolor, Kret za to zrobił robotę :-D
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

madkeinam pisze:
swiatelka84 pisze:Więc chyba zmiana koloru na inny wychodzi tylko w tych czarnych.
Ja walczyłem z różową pierdołką w tym temacie. Piekarnik tylko rozjaśniał kolor, Kret za to zrobił robotę :-D
To tzw pieczenie bez piekarnika. Jak sernik na zimno. ;) Ja już ze swoją latarką bawił się nie będę bo padła. Odzyskałem z niej co się dało. Została sama obudowa plus klips, śrubki i osłona wł/wył. W sumie mogę komuś dać jakby chciał. Kret będzie miał co jeść. ;)
ODPOWIEDZ