Nie wbijać gwoździ w akumulator :)

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

Ale tak to jest jak sie przesypia lekcje fizyki albo w ogóle olewa. Wiem jak jest teraz z moim pokoleniem, ludzie kompletnie nie potrafią sobie poradzić i logicznie myśleć. Coś się zepsuje, jakaś pierdoła to od razu do serwisu itp. W szkołach uczą badziewia, które sie nie przydaje. No ale to temat na dłuższą dyskusję.
DRAGO
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 11:07
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DRAGO »

Jeszcze trochę i aby nauczyć się mnożyć w słupku będzie trzeba skończyć wyższe studia techniczne. Coraz mniej uczą. Z własnych obserwacji zauważyłem, że mało kto rozróżnia prąd od napięcia i używają tych pojęć zamiennie. Tak samo mA czy mAh to dla wielu jest to samo już nie mówiąc o Wh. W innych dziedzinach równie często różne jednostki są mylone. Więc jak tu się dziwić, że ludzie nie mają pojęcia o akumulatorach i ich eksploatacji.
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Mój zeszłoroczny pakiet z hexy spuchł przez zimę, mimo przechowywania w chłodnych warunkach i z odpowiednim napięciem każdej celi, więc...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hTiOsec5DNc[/youtube]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Widzę że komuś znudziły się zdrowe kończyny? :mad:
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Te nanotechy jakieś trefne, ludziska gadają że szybko padają/puchną itp.
Najlepsze zwykłe niebieskie turnigy/zippy.
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Korzystam z Zippy flight max i Nanotech. Po jednym lądowaniu do góry nogami (a śmigłami w dół) z Zippy zrobił się banan, ale działa nadal. Z Nano miałem taki problem, że przy małym obciążeniu po przekroczeniu 3.5V na celę napięcie leciało na łeb na szyję do 2.5V, teraz się uspokoiły. W moim przypadku wydaje mi się, że Nano są lepsze, ale to chińczyk i raz jest tak, a innym razem inaczej.

Swoją drogą zaczynam bać się trzymać tego banana w domu (zdeformowany pakiet). Wysadzałem 18650, ale tu to jest niezły strzał. Niektórzy na rowerze takie coś między nogami wożą :D


=============================================

Tutaj kolega z innego forum sprawdził czy zwiększając napięcie ładowania z 3S do 4S dla pakietu 3S wpłynie pozytywnie na energię zgromadzoną w pakiecie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RSVd9IG5UHo[/youtube]
jasufo
Posty: 4
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jasufo »

deleted
ODPOWIEDZ