Nie wbijać gwoździ w akumulator :)

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
EdiM
Posty: 307
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 07:35
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Nie wbijać gwoździ w akumulator :)

Post autor: EdiM »

Tak mi się rzuciło dzisiaj w oczy:
http://www.youtube.com/watch?v=BladgSGLJ2w

To chyba wygląda bardziej na jakiś pakiet modelarski Li-Poly
Pozdrawiam
--
EdiM
Zapraszam do sklepu http://sklep.ledim.pl/
Zapytaj jak zdobyć dodatkowy rabat 15-20%
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Tak to jest Li-Po chyba standardowe 9,6V, podobny efekt można uzyskać zwierając "+" z "-" tylko nie jest ani bezpieczne ani zdrowe dla człowieka i środowiska.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

Hehe niefajne takie coś. Mam w rowerze 12 takich pakietów LiPoly 4s. Wygląda na to, że jeżdżę na potencjalnej bombie :D
Perszing1800
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 21:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Perszing1800 »

Kurcze a Li-Ion zachowują się podobnie??
Bo tak sobie myślę co się stanie przy wywrotce moim EV.
Przy okazji pozdro Tisher ;)
Nie popełnia błędów ten co nic nie robi.

http://www.ermail.pl/link/ejYJ2XAjJCNNm ... 7Aj2YTjljX
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

I dlatego właśnie pakiety 4s2p, które wożę w rowerze w torbie między nogami (jakkolwiek to brzmi) obudowałem grubą warstwą kartonu, żeby nic się w nie nie wbiło :)
Obrazek
tery
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 10:58
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tery »

Tomek210 pisze:obudowałem grubą warstwą kartonu, żeby nic się w nie nie wbiło


Mówią,że im bardziej obudujesz,tym bardziej pierdyknie... Więc rozwiązanie pośrednio dobre... :wink:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Tery, potwierdzam tą teorię :wink: W danych czasach, trochę pirotechniką się bawiłem, więc wiem o czym mowa :mrgreen:
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Jest dużo teorii, opowieści itd. o tym że Li-po wybuchają, na chwile obecną posiadam parę sztuk od dobrych 2-3 lat i nic się z nimi nie stało a przeżyły swoje. Co do samych wybuchów, pakiet z filmiku wygląda mi na 3s 11,1v żeby uzyskać taki efekt pakiet musi naładowany na max'a albo na granicy przeładowania. Przeprowadzałem podobne eksperymenty na pakiecie Pelikana i chińskim trunigy i żadnego wybuchu nie było przy uszkodzeniu mechanicznym. Najbardziej niebezpieczne w używaniu Li-po jest same ich ładowanie, a bardziej przeładowanie co może doprowadzić do wybuchu.

Tu parę przykładów przeładowania:
http://www.youtube.com/watch?v=C5_-eBbDE0s
http://www.youtube.com/watch?v=ixIOEPnsgbI
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Też nie miałem żadnego wybuchu przez jakieś 4 lata zabawy z latarkami, trochę ogniw się przewinęło, na dzien dzisiajszy mam z 25 Li-Ionów "latarkowych". Ale mojemu wujkowi wystarczył jeden komplet 16340 do wybuchu. :-|
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Mi jeden akus poszedł na zwarcie w plastikowej obudowie. Nie wiem jak długo tak na zwarciu sobie był,
ale sprężynka z koszyka była pomarańczowo-biała. Obudowa się przytopiła, akus gorący, na szczęście nic się nie stało.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mi akus 18650 doznał pełnego zwarcia. Brak zabezpieczenia. Pofuczał chwilę i po wszystkim.
ILPT
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

Dzięki Bogu, że moje lipole są zabezpieczone grubymi ściankami kolby...
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Dzięki Bogu, że moje lipole są zabezpieczone grubymi ściankami kolby...


Są tacy co już kolby nie mają :) jak operator jest ....... to i Kolba nie pomoże. Widziałem jak goście T-connectory na odwrót podpinali, z kolby pozostał tylko smród i czarny glut :)
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

Ludziom ze specnazu się to nie zdarza :-D Ale znajomy opowiadał jak ostatnio na strzelance gość włożył malutkie lipo 3 cele do repliki ponad 500 fps i pruł seriami. Nagle dym, otwiera kolbę, a tam lipo w płynie :-D
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

W obecnych czas normalna sprawa, ludzie kupują pakiety o pojemnościach 1-1,5Ah podpinają do mocnych "tjunigów" i się dziwią że pakiet wyczerpuje się po paru chwilach lub po pierwszy użyciu przestaje działać. Później się czyta na forach różne brednie jak to Lipo są mało wydajne, szybko padają itd. a wystarczy zaczerpnąć trochę wiedzy podstawowej. Z resztą do dnia dzisiejszego jestem posądzany że poleciłem paru osobą "...piiii..." zasilanie :) ponieważ po pierwszy użyciu przestałą działać. Przyczyna, gościu rozładował pakiet całkowicie przy strzelaniu krótkimi seriami ( dla niego krótka seria to cały hi-cap, moc repliki tylko 493 fps :D ) a później wielkie pretensje.
ODPOWIEDZ