Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: endrju1 »

No muszę przyznać, że ogniwa od parkside są trochę słabe, zwłaszcza jak się je dość ekstremalnie (czytaj pod pełnym obciążeniem) używa, stąd wyższa wydajność przy bateriach 4Ah. W 12V performance używam baterii z wymienionymi ogniwami dającymi spokojnie 35A prądu ciągłego i dopiero widać co ta wkrętareczka potrafi. Ciekawe jak na dłuższą metę przeżyje to elektronika. Mimo to w planach wymiana ogniw także w akumulatorze 18V.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: BKK »

Bo parkside nie służy do pracy. To sprzęt amatorski do hobbystycznych, sporadycznych zastosowań, a nie do pracy z pełnym obciążeniem przez ileś godzin dziennie. By mieć wkrętarkę, która podoła takim wymaganiom, to do ceny parkside'a trzeba na końcu dopisać zero.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: kisi »

Na jednym z aut używam drugi sezon Bridgestone Weather Control A005. Drugie auto od jesieni je posiada. Jeżdżę na przemian oboma na zmianę bo są mrozy i nie mogę zostawić jednego z nich na boku do wiosny. Nie odczułem żadnych różnic. Jeżdżę do pracy trasami po około 15km w jedną stronę drogami czasem białymi wczas rano. Czasem na gorszych warunkach nie przekraczam 30km/h zanim nie dojadę do głownej drogi - czy zimówki pozwoliłyby na więcej nie wiem. Do mojej jazdy wokół komina są super, w testach w niektórych parametrach są lepsze niż wielosezonowe Michelin'y. Kto jeździ zawodowo to oczywiście zimówka i napęd 4x4 i po temacie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: pietros »

Na swoim aucie mam założone Kleber Krisalp HP3, w tej chwili jeżdżę na nich drugi sezon. Dziewczyna oraz rodzice mają na swoich autach kupione tuż przed zimą całoroczne Kleber Quadraxer 2. Na razie podczas obecnej zimy ciężko wskazać, które mogą być lepsze, zachowują się bardzo porównywalnie. Zobaczymy w jakim będą stanie kolejnej zimy po przejeżdżeniu całego lata.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Fluxor »

Stary zestaw grający w postaci Harman Kardon AVR 18 RDS został wymieniony na coś nowszego Aiyima D05

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam

Ostatnio trochę rzeczy przybyło, od końca licząc:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Chromatopelma cyaneopubescens.
Poza tym dwa, zupełnie malutkie (L1) Lasidora Parahybana i Nhandu Chromatus. Jak wspomniałem, na razie malutkie, ale za kilka lat... :o
W związku z tym, że jedno z aut poszło do nowego właściciela, zakupiłem dla żony inne. Ponieważ żonka do pracy ma raptem 5km, padło na hybrydę.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Wszystkie światła LEDowe. Powiem szczerze, że świeci to ładnie. Odcięcie jak od linijki.
Z ciekawostek, ten model w zasadzie nie ma skrzyni biegów, kombinacja przekładni planetarnej i dwóch silniko-generatorów elektrycznych emuluje skrzynię automatyczną.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Bocian »

<okok> Milusi pajęczak :mrgreen:
PS. Zdjęcia tych małych byś wrzucił. Ja odhodowałem modliszkę samicę od L2 do stadium imago. Niestety pod koniec cyklu życia coś jej się poprzestawiało pod chityną i obrała za cel pandinus imperatora w postaci prawie dorosłej i jak to mówią przekozaczyła :|
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam
Bocian pisze: sobota 18 wrz 2021, 21:30 PS. Zdjęcia tych małych byś wrzucił.
No cóż, te maleństwa mają po jakieś 4mm, więc niewiele widać, szczególnie, że jeszcze nie mają żadnych barw.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ten egzemplarz (Lasiodora parahybana), jak dorośnie, może osiągnąć 27cm (oczywiście z nogami, samo "ciało"to jakieś 10cm)
Chromka przynajmniej ma już jakieś kolorki, z tym że dorosły osobnik ma zupełnie inne ubarwienie.
Na razie wcinają wylęg karaczana, chromka po 2 lub 3 na jedno karmienie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Bocian »

Dzięki. A tak w ogóle to fajna fura, gratki ;) Ja do końca chorowałem na 2.0 184km, ale po multum wpisów o przybywaniu oleju przy krótkich trasach i często niedogrzanym motorze, postawiłem na 1.8 i póki co nie żałuję, niedostatku mocy np. przy wyprzedzaniu nie zauważam, a i ten motor na pośrednim wtrysku, można zawsze tanio i łatwo uzbroić w instalację podtlenku LPG ;)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam

U mnie żona eksploatuje, i 80% to wkoło komina. Te 20% to droga ekspresowa i autostrada. Przy takich trasach mamy średnie spalanie 4,3l (696km na 29,99l), więc czy to się opłaca zagazowywać... ale podobno taksówkarze tak robią.
Wybrałem 1,8, bo to stara i sprawdzona konstrukcja, więc nie powinno być problemów.
Żonie ustawiłem alarm po przekroczeniu dozwolonej prędkości (czyta znaki drogowe) o 10km/h, ale narzeka... :hyhy:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam
Byliśmy dziś na wystawie pająków i skorpionów w Poznaniu.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Brachypelma homorii, taki fajny pluszak, tylko nie można głaskać po odwłoku, bo ma tam serce i parzące włoski.
Przy okazji kupiłem Nhandu Chromatus, trochę większy niż mam, to młody się będzie nim zajmował.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Pojemnik to takie pudełeczko na sosy.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Bocian »

Miernik rezystancji wewnętrznej ogniw YR1035+ (praktycznie wszelakich - począwszy od paluszka AAA poprzez ogniwa Ni-MH/Cd, Li-ion/Po/FePO4 etc, akumulatory samochodowe 12V, skończywszy na pakietach na różnej chemii do 100V). Pomiar sinusoidą AC 1kHz, czyli tak jak podają producenci ogniw a nie "piardu wartości" jakie wyświetlają uniwersalne ładowarki pokroju Lii-500) + bardzo dokładny pomiar napięcia ogniwa (potwierdzona dokładność do trzeciego miejsca po przecinku Fluke 289 dla 1x Li-Ion). Bardzo fajna sprawa :twisted:
https://www.aliexpress.com/item/3299143 ... 4c4dFfWmNd
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam

Ponad pół roku czekania, ale w końcu jest...
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Dioramka wykonana dla kolegi, w związku z narodzinami wnuka.
A tu jak się zachowuje na torach:
http://www.youtube.com/watch?v=2YFHvooqRSw

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: Pyra »

Witam

Niedługo mam urodziny, i żona się zastanawiała co mi kupić w prezencie. Pomogłem bidulce i sam kupiłem akonto święta...
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ogólnie w internecie są opinie, że ma bardzo twardy spust ale trzeba sie do tego przyzwyczaić, mnie to jednak przeszkadzało, więc się za to zabrałem.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ogólnie trochę zadziorów, kilka źle wyprofilowanych elementów, więc było trochę piłowania i szlifowania, ale się udało.
Z prawie 6kg, zrobiłem 4kg, więc blisko spustu bojowego. Sportowy to powinien mieć jakieś 2,5 ale niestety, całość jest trochę niekorzystnie zaprojektowana.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Co sobie ostatnio kupiliście 2

Post autor: marmez »

Kupiłem sobie używanego iPada 7 generacji z 128GB pamięci. Jestem bardzo zadowolony, super do komiksów, do grania w go, do czytania czasopism, nawet tych w pdf, dodatkowo dzieci sobie na nim chętnie rysują. Mam nadzieję dzieki niemu częściej zaglądać tutaj.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ