Co sobie ostatnio... Wyciągnęliście ze śmietnika?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
gieniorek pisze:Bocian, jakbyś leżał chory w łóżku cały dzień z dala od ludzi to byś się nie dziwił ;) ...
Nie gniewaj się, ale administracja musi być czujna, jak komisarz Ryba ;) A sporo mamy takich wypadków.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Wracając do tematu :)

Dziś wyjąłem ze śmietnika małą torbę "Adidas" - stan bardzo dobry. Po wypraniu będzie miał syn na treningi.

Jeszcze drewnianą skrzynkę z rączką zamykaną na klamry wymiary ok. 60cm x 20cm x 10cm. Po jakiejś ozdobnym zestawie napoju dla dorosłych :) wywalę z środka uchwyty na kieliszki i będę miał, tylko jeszcze nie mam pojęcia na co... :P ale coś się wymyśli, choć, szlifierka chyba nie wejdzie ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

W sumie nie ja, ale sąsiad. Działającą (chyba, choć do końca nie przetestowałem) planszę do rzutek. Tylko instrukcję muszę poszukać, bo nie umiem tego obsługiwać :)

Obrazek

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Może nie ze śmietnika, ale prawie. Znajomy chciał wywalić młotowiertarkę, taką
Obrazek
Tylko że oczywiście zakatowaną. Bo posypała się przekładnia. Okazało się że przekładnia jest ok, posypało się łożysko igiełkowe wałka napędowego, no i trybiki przestały w siebie trafiać. Drugie łożysko tego samego wałka w opłakanym stanie. Zgubiony uchwyt sds. Po za tym w rękach wszystko pracuje poprawnie. Chyba zainwestuję w te łożyska i uchwyt, mogę te 50zł tam wsadzić, i zobaczymy, taka nowa to 700-800zł a używki 300-400zł. Uszkodzonych nikt nie sprzedaje, ciekawe czemu :mrgreen:

Tylko jednej rzeczy pojąć nie mogę, bo to jest wersja DFR, a wg znalezionych obrazków konstrukcja uchwytu jest tak jak w DRE czyli bez tej dodatkowej osłonki do odblokowania uchwytów. Albo jeszcze czegoś tu brakuje ale nie mogę się doszukać czego...

//apdejt

Obrazek

Wymieniłem łożyska za 4zł (brałem najtańsze żeby sprawdzić czy będzie wszystko działać, jak zdechną to kupie oryginalne), zregenerowałem niektóre zużyte elementy co by też nie ładować w to pieniędzy, no i wszystko hula jak trzeba :mrgreen: Jeszcze tylko kupić uchwyt SDS za 20zł, puszeczkę smaru EPS-1 za nie wiem ile ale powinien być rozsądnie tani, założyć dłuto, i testować :twisted:

Poświęciłem na to łącznie kilka godzin ale nie żałuję, naumiałem się czegoś nowego :)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Rozbebeszyłem ostatnio trochę dysków scsi ze starych serwerów i szukam pomysłów na wykorzystanie pozostałości, np. sztabek, które chyba ekranowały (?) magnetycznie dyski, obudów, elektroniki?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

Kolejne znaleziska na złomie :
Obrazek

Przegrzebałem tylko 1 warstwę to 10cm :
Obrazek

7x AAA Toshiba 750mAh RTU ( dają prąd tylko jedna jest rozładowana)
2XAAA Eneloop BK4MCCE ( 1 sztuka naładowana )
3xAAA Varta ( 1000x2 800x1 ) mają ładunek
3x AAA GP ( 2x550 1x1100) puste
2xAA Panasonic HHR-3MRE 2100 ( mają ładunek )
3xAA Maxcell 3200 ;) puustee
1x AA Enel 1900 --naładowany

I jeszcze i jeszcze ... ogólnie Energizer 2300 i kodak 2000 maja ładunki reszta albo 0.7V do 0.9 albo 000 lub jakieś szczątki...

Teraz co by było i ile jak bym dokładnie przetrzepał tą 200L beczkę ???

Co będzie dobre to zostawiam reszta do pojemnika na recykling
Ostatnio zmieniony środa 27 gru 2017, 19:26 przez Kwazor, łącznie zmieniany 1 raz.
glebor
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 18:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glebor »

wkrętarkę, ale po przemyśleniu trafiła tam z powrotem :D
Rowery elektryczne
epojazdy.blogspot.com
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jak uda mi się to przywrócić do życia, chyba zasilanie padło bo reszta wydaj się sprawna i wymyślić jak sterować tym przez dmx to będę miał fajną zabawkę :mrgreen:
Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

uau ale fajne ;)
Awatar użytkownika
breshnew
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: breshnew »

Moje skarby ze śmietnika/gratowiska :
1. Radiobudzik Pionier 85 - umyję, przestroję, będę słuchał,
2. Dysk 2,5" 1Tb - sprawny!

Obrazek Obrazek
Breshnew
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Na dysku coś ciekawego było? Zawsze można spróbować odzyskiwać dane.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zawsze dziwią mnie ludzie, którzy wyrzucają dysk w całości na śmieci...
Awatar użytkownika
breshnew
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: breshnew »

Tak, naturalnie przeskanowałem, były zdjęcia, filmy, arkusze wydatków itp. .... Nie rozpylam tego, zrobiłem format i tyle.
Breshnew
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Co sobie ostatnio... Wyciągnęliście ze śmietnika?

Post autor: Vigo »

Trafiła mi się drukarka (stała sobie, ot tak, obok kubłów na śmieci) EPSON L565, że też ludziska takie, fajne maszyny wywalają do hasioka. :shock:
Na Allegro za taką używkę wołają 600 - 650zł :o
Sprzęt w sumie mało używany, licznik wskazuje niecałe 500 stron wydruków, a L565 mocno wypasiony kombajn (Wi-Fi, ethernet, fax, system stałego zasilania CISS, itp. nawet zasobniki z tuszami prawie pełne :mrgreen: ), nawet nie stary jeszcze i w sumie prawie sprawny, kolory Y i M trochę się buntują, ale zrobimy płukanie głowicy i powinno być dobrze, czarny za to drukuję pięknie, a kolorów praktycznie nie używam.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

PS Po słynnych, czerwcowych przygodach z aktualizacjami Windowsa 10 (ubijających opcję druku w komputerach), pewnie sporo pojawi się podobnych wystawek. 8)
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Co sobie ostatnio... Wyciągnęliście ze śmietnika?

Post autor: Mocarny »

Vigo pisze: poniedziałek 29 cze 2020, 17:06PS Po słynnych, czerwcowych przygodach z aktualizacjami Windowsa 10 (ubijających opcję druku w komputerach), pewnie sporo pojawi się podobnych wystawek. 8)
Właśnie dlatego u mnie już z dobry miesiąc pokazuje się ikonka "uruchom ponownie aby zainstalować aktualizacje" i niech sobie będzie i będzie...
ODPOWIEDZ