Bolączka inwestora - okna. Ktoś pomoże w wyborze?

....nie pasujące gdzie indziej...
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Hahar dlatego napisałem aby wybrał to co teraz jest najpopularniejsze - tez miałem/mam problem z częściami do nietypowych okien (a raczej nietypowych okuć). Ale akurat uszczelki to łatwo dobrać bo są elastyczne i na rynku jest kilka rodzajów, które z mniejszym lub większym trudem dopasujesz do Siebie.
Ap-ropo rekuperatora tez zastanawiam się czy nie zrobić własnoręcznie i doszedłem do wniosku że niestety, zrobienie z takich materiałów jakie bym chciał wyjdzie drożej niż gotowy, polskiego, producenta - silniki w każdym, przypadku zamawiane oddzielnie - najlepsze dostępne. A porównanie cenowe z rekuperatorami plastykowa/papierowymi (to nie żart!) to już wielokrotność!
Co do odgrzybiania - wentylacja grawitacyjna działa dwukierunkowo - czyli zdarza się że przez kanał w którym jest pełno syfu, wpada powietrze do pomieszczeń mieszkalnych - widziałaś aby ktokolwiek/kiedykolwiek to czyścił/odgrzybiał?
Zresztą już pisałem - rekuperator nie jest tani jest luksusem bo niesie z sobą korzyści (i to duże) w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej) co niestety kosztuje.
Drag-On
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 08:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Drag-On »

W moim przypadku decyzja została podjęta. Zakupiłem okna z oknoplastu: winergetic premium z ramkami wormatec.
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: mick1 »

Ja jestem najbliżej Vertexa VR90
Gratuluję podjęcia decyzji :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Zróbcie fotę oferty jeśli można to z cenami popularnych wymiarów.
Drag-On
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 08:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Drag-On »

Też w pierwszej chwili chciałem na profilu 90, ale doradzono mi, że przy dużych przeszkleniach z czasem mogą się krzywić (już w tym momencie na profilu 82 ważą mi okna pod 200 kg).
ODPOWIEDZ