Czujnik czadu

....nie pasujące gdzie indziej...
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Czujnik czadu

Post autor: rymek »

Mam piec gazowy do podgrzewania wody - znajduje się w kuchni, ale ogrzewa wodę również wykorzystywaną do mycia. Nie mam obecnie żadnych czujek. Niby wentylacja jest sprawna, ale wiecie jak jest. Czadu podobno nie czuć. Zastanawiam się jaką czujkę kupić?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Przyłączę się do pytania: Jaki czujnik czadu i dymu możecie polecić w rozsądnej cenie.
Ważne aby nie była to zabawka, tylko urządzenie na którym można polegać, w końcu ma chronić nasze życie.
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

Czadu oczywiście nie czuć. Sam kupiłem cztery lata temu z firmy Kidde i już miał (nie?)szczęście zadziałać. Mam jakiś model z wyświetlaczem, jest stosunkowo czuły - reaguje od 30PPM i przy cofce dobrze reagował tj. przy uszkodzonym piecu i cofce stężenie szło w góre, przy wyłączonym i przedmuchiwaniu pomieszczenia wynik odczytu płynnie spadał.

Cena akceptowalna, dobre recenzje w Internecie (włącznie z brytyjskim Amazonem itp), ale ze względu na charakterystykę działania urządzenia proszę traktować to jako informację, a nie sugestię konkretnej firmy :-)
links
Posty: 27
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 10:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: links »

Z tych do domowego użytku zdecydowanie Kidde , większość w marketach i na allegro to chińskie wyroby które nie wiadomo kto certyfikował na zgodność z normą.

Polecam taki jak ten ma 10 lat działania i gwarancję na to http://www.ceneo.pl/21692574
baterie wystarczają na ok 3 lata jak się kończą to wyje i trzeba wymienić, jest droższa wersja wbudowaną baterią która wystarcza na cały okres
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Post autor: rymek »

Sprawdzę to sobie jeszcze. Sporo też wczoraj czytałem na temat takich czujek. Zapisałem sobie jeszcze nazwę czujki Satel DG-1 CO która może działać zarówno w zintegrowanym systemie ppoż jak i samodzielnie. Tutaj o niej np piszą https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/arty ... m-zabojca/
Rzucicie okiem?

A gdy kończy się bateria, to rozumiem, że czujnik daje jakieś znaki? Bo przecież po zamontowaniu kto o tym pamięta?
links
Posty: 27
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 10:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: links »

Jak trzeba zmienić baterię Kidde wyje na maxa, dlatego polecam wersję z LCD bo możesz zobaczyć czy faktycznie jest poziom tlenku, a nie zastanawiać się w panice która lampka co pokazuje.
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Też używam Kidde w wersji z wyświetlaczem.
Kilka razy włączył się alarm, wyje tak, że zawału można dostać :)
Mały, fajny i jak widać ostrzega przed zagrożeniem czyli spełnia swoją funkcję :)
Pozdrawiam
Wojtek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Też mam kidde, ale alarm słyszałem tylko podczas testowania guzikiem. Albo czujnik do kitu albo mam dobry piec i komin (doprowadzenie powietrza do pieca mam z zewnątrz) :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ