Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Po tygodniu walki, Dziś w końcu naprawiłem sobie klimę w aucie.
Świrowała od początku roku, zamiast chłodzić to grzała, pełna prędkość wiatraków a z kratek ledwo dmucha... Rozkręciłem całą deskę rozdzielczą i okazało się, że winna jest uszkodzona dźwigienka od jednego z silniczków napędu klap. Pojechałem po dźwigienkę do ASO, a tam pan sprzedawca zerknął i mówi: "aha pękła... na jutro będzie zestaw naprawczy, cena 69,56zł". Pękanie tych dźwigienek, to ponoć standard, więc w późniejszych modelach dawali wzmocnione, i takie właśnie dostałem.

Przy tej pogodzie, prawidłowo działająca klima w aucie to skarb... :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję pojeździć motocyklem po torze. :mrgreen: Zabawa przednia, przy okazji człowiek uczy się naprawdę sporo, przede wszystkim pokory, bo zauważa jak mało potrafi. No i nie myślałem, że po czterech przejazdach po 10 minut będę tak zmęczony, że będę miał dość.. :shock:
Oponę udało się "zamknąć", jak na trzy miesiące jazdy jednośladem, to jestem zadowolony. :razz:
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jestem z siebie dumny po raz pierwszy udało mi się rozłożyć, wyczyścić, zalać i co najważniejsze złożyć z powrotem widelec tak by działał i to w czasie poniżej 2,5h :mrgreen:
Najlepsze że w książce serwisowej mam wpisany pierwszy przegląd niby po 500km a potem co 2tys km ale jakoś tak wyszło że dopiero po 14tys miał pierwszy :grin:
Obrazek
Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Wróciły z regeneracji odbłyśniki lamp przednich

Było tak:
Obrazek

Zrobiło się tak:
Obrazek

Przy okazji odkryłem, że producent zamontował fabrycznie ruchomą przysłonę tak jakby miał tam być zamontowany xeon ale w związku z tym, że jest halogen to nie zamontował elektromechanizmu.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Praca w drewnie idzie mi coraz lepiej. Sporo obejrzanych filmów, podpatrzonych technik i narzędzi...
Szafka maskująca osprzęt kominka już prawie skończona...
Własnoręcznie zrobione sanki do piły, potem kwadrat MDFu przecięty na pół, i mamy dokładnie 45°. Do tego złącze na obce pióro i mamy kąt prosty.
Obrazek

Zakupione właśnie ściski rurowe, mają naprawdę parę, materiał aż kwiczy. ;)
Przy okazji próba nowego kleju do drewna.
Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Wczoraj z Córką Młodszą jechaliśmy w trójmiejskiej XVI Edycji Mikołaje na Motocyklach.
Pogoda dopisała, było bardzo fajnie, stary wierny GS działał bez zarzutu i Młoda napewno na długo zapamięta imprezę :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Syn dziś zdał egzamin, od razu na drugą belkę biały pas w karate. Młody niestety to wielka ciapa, więc tym bardziej się cieszę.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Pyra, Pomyśl jakim byłby ciapą gdyby nie karate? Sam jestem ciapą z brązowym pasem, więc coś wiem o tym:)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Sklep Rosegal zaskoczył mnie szybkością w okresie świątecznym:

12/28/2018 23:57:07 PM Order Created.
01/08/2019 11:17:14 AM Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Fluxor pisze:Sklep Rosegal zaskoczył mnie szybkością w okresie świątecznym:
Mnie również, Zakup 26 grudnia, a wczoraj, 8 stycznia doręczenie. Najlepsze, że dopiero dziś przesyłka (LVS...) dostała status, że przekazana do operatora pocztowego :)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Pyra pisze:Witam
Syn dziś zdał egzamin, od razu na drugą belkę biały pas w karate. Młody niestety to wielka ciapa, więc tym bardziej się cieszę.

Pozdrawiam
Jaki styl?
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
marmez pisze:Jaki styl?
Tak po prawdzie to:
松
涛
館

;)
czyli Shōtōkan.

Młody wymaga dużo pracy, niestety dzisiejsza młodzież wszystko wie lepiej i wszystko chce robić po swojemu, a tak się nie da...

A teraz o mnie: Dziś dostałem email od szefa działu personalnego, że z dniem 14.01.2019, jestem oddelegowany do dyrekcji, jako instruktor. Przez sito rekrutacji, przeszedłem już przed świętami. Teraz tylko trochę nauki, 52 dni szkolenia, potem egzamin w "Stolycy" i w końcu będę miał trochę czasu na powrót do hobby. Bo dziś np. właśnie wróciłem z kontroli nocnej. A teraz już żadnych dyżurów, kontroli itp.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Gratuluję Puro! O karate później jak będę miał czas to trochę napiszę.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Pyra pisze: A teraz o mnie: Dziś dostałem email od szefa działu personalnego, że z dniem 14.01.2019, jestem oddelegowany do dyrekcji, jako instruktor. Przez sito rekrutacji, przeszedłem już przed świętami. Teraz tylko trochę nauki, 52 dni szkolenia, potem egzamin w "Stolycy" i w końcu będę miał trochę czasu na powrót do hobby. Bo dziś np. właśnie wróciłem z kontroli nocnej. A teraz już żadnych dyżurów, kontroli itp.
Pyra, gratki jak nie wiem co :mrgreen:

PS. Pracuj na dobrą matrycę ;)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Gratulacje, Pyra!
Ale jak pośladki zabolą od siedzenia przy biurku to zatęsknisz na terenem :-) Ale wyboru nie ma, trzeba awansować lub ginąć...
ODPOWIEDZ