Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

W sobotę wieczorem z synem (w końcu) wybraliśmy się rowerami do lasu. Każdy z rowerów uzbroiliśmy w dwie latarki, jedna z optyką TIR owalną 15x45stopni - na krótkie i na długie coś ze zwykłym reflektorem. Wziąłem kilka podobnych latarek (klasy Convoya S2(+)). I na kask po czołówce. On Skilhunt H03, ja swojego starego Wizarda Pro.

Przejażdżka super! W lesie nawet zazwyczaj nie odpalałem latarek na max, ale jak już z górki, to ma max. Najlepsze na mnie wrażenie zrobił Convoy S2+ na XPL HI z reflektorem SMO i @2,1A - zasięg światła na rower super. Chyba ze 100m było widać. Tylko jedną taką mam i zamówię drugą, nawet nie wiem, czy warto brać 2,8A, bo naprawdę było widać daleko mimo 2,1A.

Cieszy mnie też, że syn mój już też dorósł do takiego wieku, że nie musiałem na niego co chwilę czekać i jechać powoli, w zasadzie to już miejscami on na mnie musiał czekać :) No ale on ma 3 razy lepszy rower ode mnie, to na pewno przez to :razz:

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ostatnia część o ostrych papryczkach w tym roku. Z 4 roślin tylko jedna owocowała. Miała tylko 6 dojrzałych owoców, ale to w zupełności wystarczyło abym ten post umieścił w tym temacie. Wyrosło coś co wygląda jak połączenie scorpiona i caroliny. Sos 100g jakiejś zwykłej pepperoni/chili jako baza, pół łyżeczki soli, 100ml wody i jedna carolina. Naprawdę robi robotę. Nawet tego nie męczyłem w garze bo już przy samym miksowaniu dało po nosie. Zapasteryzowane malutkie słoiczki, jest tak ostre że chyba na pół roku mi wystarczy, a zużyłem tylko jedną papryczkę z sześciu :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Fajnie sobie coś zasłoikować. My z żoną właśnie kończymy ostatni słoik kimchi, które z miesiąc temu ukisilismy. Będzie trzeba zrobić kolejne. Przed tym ostatnim koszeniem specjalnie stare naczynie kamionkowe 10l kupiłem. Warto było :-D
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Dziś skończyłem drugi oddział (szturmowy) trzeciej rasy z Warhammera 40k.
Trwa to już ponad 3 lata, ale malowanie wymaga czasu, bo jedna figurka to kilka warstw farby, która musi wyschnąć itp.

Obrazek
Kosmiczni Marines. Od lewej oddział weteranów, (5 sztuk) potem oddział taktyczny, z Czcigodnym Drednoutem i kapitanem w zbroi terminatora.

Obrazek
Mroczne Anioły z bibliotekarzem (niebieski), oraz oddziałem terminatorów (jasne zbroje).

Obrazek
Największe plugastwo kosmosu, czyli Kosmiczni Marines Chaosu. To mięso armatnie z tyłu to kultyści Chaosu, i po prawej organiczny odpowiednik drednouta, czyli Mortis Metalicus.

No i oddział Orków "Krwawe Słońca" mojego syna. Jemu malowanie raczej idzie mozolnie...
Obrazek
Jak widać, nie wszyscy skończeni, a dwóch następnych w trakcie malowania.

W tym pojedynku, młody nie ma szans... :twisted:
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Wkrętarka spadła mi z dachu, odbiła się od rynny i trafiła do beczki z wodą (takie szczęście w nieszczęściu).
Bateria przeżyła bez szwanku, elektronika i silnik też, po wymyciu i zakonserwowaniu kręci jak nowy, przekładnia nabrała błota z dna i tak wyglądały puzzle na dziś wieczór:
Obrazek
tu już po wyczyszczeniu.
składałem 3 razy, dopiero za 3cim udało się bezbłędnie i w dobrej kolejności, po nasmarowaniu śmiga jak dawniej :)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

endrju1, a co to za wkrętarka? Przekładnia wygląda solidnie. Ja ostatnio zajeździłem Dewalta 18V 60Nm. Dzielnie służył 4-5lat w pracach często ekstremalnych, gdzie aku się wręcz gotowało, po czym kolejne z ładowarki i na zmianę :twisted: Mam już nowe body 70Nm ale chciałem reanimować to stare (niestety w sprzedąży są tylko komplety silnik bezszczotkowy + płyta sterowująca za ~400zł (nowe body tyle kosztowało :roll: )
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Meec z Juli (wersja bez szczotkowa), po 2 latach dość intensywnego użytkowania mogę szczerze polecić. Jedyna wada, to u mnie wyrobił się ząbek na aluminiowym pierścieniu i jak bardzo mocno dociska się przy zwykłym wierceniu, to sama przełącza się na udar, choć zauważyłem że po rozebraniu i złożeniu rzadziej się to zdarza.
Aku też dają radę, ale polecam 3-4AH, te nawet się mocniej nie zagrzeją, te 1,5Ah to przy cięższym wierceniu robią się gorące, a i wiertarka ma mniej siły.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 lis 2019, 18:13 przez endrju1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Po dwóch latach "ciężkich prac" dziś moja żona jest wreszcie zadowolona z kominka, bo zrobiłem ostatni element, czyli ozdobną kratkę wlotową do powietrza.
Japońska sztuka kumiko.
Obrazek

Wbrew pozorom, robi się to dość szybko i łatwo, cały problem leży w odpowiednich narzędziach i tzw "jigach" czyli "pomocnikach" umożliwiających wykonanie powtarzalnych elementów.
Muszę jeszcze przeszlifować powierzchnię czołową, polakierować i zamontować, a to może trochę czasu zająć ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ło matko, dyć kto to bendzie czyścił? :mrgreen:

Gratuluję wykonania, świetnie wyszło. Jak zamontujesz, to pochwal się zdjęciem całości. <okok>
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

pietros pisze:Ło matko, dyć kto to bendzie czyścił? :mrgreen:
Może pan sprężarek?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

endrju1 pisze:Może pan sprężarek?
O ile będzie wyjmowalne do czyszczenia, bo w salonie to nie bardzo :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
pietros pisze:...Jak zamontujesz, to pochwal się zdjęciem całości. <okok>
Obrazek

Tak to mnie więcej wygląda, jeszcze zostały fugi...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
galad
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 22:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: galad »

Ja w zeszłym tygodniu wybrałem się z kolegą na mały urbex, wyszedł z tego filmik, w którym również wrzucony jest nasz jeszcze starszy urbex. Przyświecałem sobie chińską latarką z ali, w totalnej ciemności daje radę, czasem miałem wrażenie że świeci trochę za jasno i żeby nie było przypału że ktoś nas namierzy to musiałem ręką przysłaniać snop światła :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=wIizCWqrrjw
Ostatnio zmieniony czwartek 26 gru 2019, 22:57 przez galad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Są święta więc zamówiłem sobie Convoy 4X18A w barwie 5000K. Do takiego kloca nawet nowe akumulatory wysoko prądowe zamówiłem.

https://www.banggood.com/Convoy-4X18A-X ... rehouse=CN
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Dziś żona była w pracy, a nie wygonili na zaległy urlop, więc skorzystałem z możliwości frezowania. Zrobiłem nowe otwory do mocowania śruby osi Z, następnie wszystko wypozycjonowałem i wstępnie skręciłem. Potem czas na pierwsze próby, i... działa bardzo ładnie.

Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ